Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Epson Expression Premium – drukarki do zdjęć i dokumentów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Epson Expression Premium – drukarki do zdjęć i dokumentów
Dodał: Przemysław Imieliński 25.09.2012
Epson XP-600, XP-700 i XP-800 to nowa seria pięciokolorowych drukarek do fotografii i dokumentów, o 40% mniejszych niż dotychczasowe i wykorzystujących nowe atramenty Claria Premium.


Firma Epson wprowadza na polski rynek serię wszechstronnych, małych, domowych drukarek atramentowych, wyposażonych w wiele nowych funkcji. Seria Expression Premium to doskonały wybór dla aktywnych użytkowników domowych, pragnących drukować jak najładniejsze zdjęcia i dokumenty, m.in. dzięki następującym cechom nowych drukarek:
  • Nowy pięciokolorowy atrament Claria Premium Ink umożliwiający drukowanie pięknych zdjęć i bardzo wyraźnego tekstu
  • Niewielkie wymiary — o 40% mniejsze w porównaniu do poprzednich modeli urządzeń Epson
  • Panel sterowania i taca wyjściowa z silnikiem
  • Wyświetlacz dotykowy o przekątnej 8,8 cm z łatwym w obsłudze, interaktywnym menu
  • Ulepszone działanie usługi Epson Connect z nowym sterownikiem drukarki zdalnej i funkcją skanowania do chmury
  • Automatyczna, bezprzewodowa konfiguracja połączenia Wi-Fi i złącze Wi-Fi Direct
  • Elastyczna obsługa nośników — tylny podajnik nośników specjalnych, dwa podajniki papieru i drukowanie dwustronne
  • Drukowanie na płytach CD i DVD


Drukarka Epson XP-800


Nowy atrament Claria Premium Ink firmy Epson jest połączeniem pigmentowego atramentu czarnego z barwnikowymi atramentami w kolorze błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym. Oznacza to, że oprócz drukowania trwałych dokumentów tekstowych można także uzyskiwać piękne, błyszczące zdjęcia z wyraźnymi szczegółami, głęboką czernią i soczystymi kolorami.
 
Ponadto panel sterowania i taca wyjściowa w tych modelach są napędzane silniczkiem elektrycznym, dzięki czemu otwierają się automatycznie przed rozpoczęciem drukowania, aby użytkownik mógł po prostu odebrać wydruki.
 
Wszystkie drukarki Expression Premium pozwalają na zdalne drukowanie za pomocą funkcji Epson Connect (Epson iPrint, Epson Email Print, sterownik drukarki zdalnej i skanowanie do chmury). Usługa ta pozwala użytkownikom drukować bezprzewodowo, bezpośrednio ze smartfonów i tabletów przy użyciu aplikacji Epson iPrint, a także drukować z każdego miejsca na świecie poprzez wysłanie pliku bezpośrednio na indywidualny adres e-mail drukarki. Sterownik drukarki zdalnej jest na tyle elastyczny, że użytkownik może dostosować swoje zadanie drukowania w sterowniku drukarki na komputerze, zanim wyśle je do wydrukowania na dowolnej drukarce. Funkcja skanowania do chmury pozwala na zapisywanie zeskanowanych dokumentów w usługach chmury i udostępnianie ich stamtąd oraz wysyłanie ich na dowolny adres e-mail lub do innej drukarki z funkcją Epson Connect. Ponadto drukarki umożliwiają korzystanie z usług Google Cloud Print i Apple AirPrint.
 
Dzięki automatycznej, bezprzewodowej konfiguracji połączenia Wi-Fi użytkownicy nie muszą znać ustawień swojej sieci ani podłączać się przez kabel USB w trakcie wstępnego konfigurowania. Drukarka automatycznie wykrywa ustawienia połączenia potrzebne jej do tego, aby się samodzielnie skonfigurować. Ponadto interfejs Wi-Fi Direct umożliwia bezpośrednie przyłączanie drukarki do innych urządzeń Wi-Fi bez konieczności stosowania punktu dostępu bezprzewodowego, takiego jak router.

Drukarka Epson XP-700


Drukarki te oferują dużą elastyczność w zakresie stosowanych nośników dzięki tylnemu podajnikowi nośników specjalnych, który umożliwia drukowanie na pocztówkach i grubym papierze fotograficznym, a także dwóm ładowanym od przodu podajnikom papieru, ułatwiającym wybieranie między drukowaniem na papierze w rozmiarze fotograficznym lub A4. Ponadto nowe drukarki mogą drukować dwustronnie, a model XP-800 zawiera także automatyczny, dwustronny podajnik dokumentów do skanowania, kopiowania i faksowania. Wszystkie drukarki z tej serii umożliwiają drukowanie bezpośrednio na odpowiednich płytach CD i DVD.
 
"Drukarki są wyposażone w najnowsze funkcje i zostały zaprojektowane tak, aby dobrze sprawdzać się w każdym zastosowaniu domowym, takim jak tworzenie rodzinnych albumów ze zdjęciami, kopiowanie ważnych dokumentów" – mówi Tomasz Chojecki, menedżer produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Drukarki Expression Premium XP-800, XP-700 i XP-600 dostępne będą w Polsce na przełomie września i października.

Ceny:
Expression Premium XP-800 – 995 zł
Expression Premium XP-700 – 809 zł
Expression Premium XP-600 – 669 zł

Strona producenta: www.epson.pl

Zobacz także:
Papiery Galerie Prestige do druku atrametowego
PowerShot S110 i SELPHY CP900 - bezprzewodowy wydruk zdjęć bezpośrednio z aparatu
Epson Expression Home – małe drukarki domowe
Epson i Nikon na polskich plażach w sierpniu
Fotograficzny papier ILFORD gratis do drukarki Epson L800
Recenzja: EPSON Stylus Photo R2400 - drukarka dla fotografa
TEST: Epson Stylus Photo R265 – tania drukarka dla fotoamatora

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.579s.