Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Papiery Galerie Prestige do druku atrametowego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Papiery Galerie Prestige do druku atrametowego
Dodał: Stanisław Kuras 19.09.2012
Podczas trwających obecnie targów Photokina 2012 w Kolonii, ILFORD prezentuje pięć nowych fotograficznych papierów artystycznych do drukarek atramentowych, dając fotografom szerszy zakres gramatur, powierzchni i obszarów zastosowań wysokiej jakości wydruków.


Wiodący projektant i producent wysokiej jakości profesjonalnych mediów do drukarek atramentowych oraz kolorowych procesów fotograficznych, zaprezentował nowe papiery fine art poszerzające najwyższą linię wielokrotnie nagradzanych mediów do drukarek atramentowych GALERIE Prestige.
 
Przygotowane w odpowiedzi na potrzeby zawodowych artystów nowe papiery posiadają powierzchnie, które spełnią wymagania każdej twórczej wizji. Zapewniają żywe odwzorowanie obrazu dla wydruków komercyjnych czy własnego portfolio, dając jednocześnie gwarancję archiwalnej trwałości i jakości na poziomie galeryjnym, aukcyjnym czy muzealnym. Wszystkie nowe produkty można zobaczyć podczas targów Photokina 2012, na stoisku ILFORD.

ILFORD poszerza linię papierów do druku atramentowego GALERIE Prestige. Opracował całkiem nowy papier stworzony specjalnie do tworzenia wydruków czarno-białych oraz zapowiada cztery nowe papiery fine art oparte na tradycyjnym czerpanym podłożu, wykonane w 100 procentach z bawełny (cotton rag) lub alfa celulozy.

GALERIE Prestige Gold Mono Silk
ILFORD opracował całkiem nowy papier stworzony specjalnie do tworzenia wydruków czarno białych GALERIE Prestige Gold Mono Silk to prawdziwy czarno biały papier do drukarek atramentowych. Fotografom specjalizującym się w tworzeniu wydruków monochromatycznych umożliwia uzyskanie rezultatów bliskich tym, które pamiętają z ery ciemni tradycyjnej. Struktura tego bezkwasowego papieru opartego na czystej celulozowej bazie, nie zawierającej ligniny, przypomina strukturę tradycyjnych fotograficznych papierów halogenkowo srebrowych. W oparciu o ponad 130 letnie doświadczenie w obrazowaniu i bogatej wiedzy w zakresie tworzenia fotografii zarówno w formie odbitek analogowych jak i wydruków atramentowych, ILFORD połączył obie te techniki, by stworzyć całkiem nową jakość technologii obrazowania.
 
W procesie projektowania papieru GALERIE Prestige Gold Mono Silk, ILFORD uwzględnił wszystkie elementy, które tworzą idealny obraz monochromatyczny. Dzięki zastosowaniu wyjątkowej technologii powlekania warstw nanoporowatymi powłokami ILFORD, nowy papier umożliwia uzyskanie płynnego kontrastu oraz subtelnych przejść pomiędzy jasnymi i ciemnymi partiami obrazu, a w połączeniu z rewelacyjnymi osiągami wartości parametrów Dmax i Dmin, papier jest w stanie zapewnić głębokie, bogate czernie i jasne biele. Gold Mono Silk o gramaturze 270gsm jest najnowszym produktem sygnowanym oznaczeniem GALERIE Gold, czym ILFORD pozycjonuje go na samym szczycie swojej pięciogwiazdkowej linii GALERIE Prestige.
 
Dostępny w szerokiej gamie formatów arkuszy oraz rolach o różnej szerokości, w pełni kompatybilny zarówno z drukarkami drukującymi tuszami pigmentowymi jak i barwnikowymi, Gold Mono Silk będzie początkowo oferowany w limitowanej edycji opakowań arkuszy w formacie A3, które zawierać będą prace światowej sławy fotografa Sebastiaõ Salgado. Nowy produkt będzie dostępny na półkach już w listopadzie 2012 roku.

GALERIE Prestige Gold Cotton Smooth 330gsm i Gold Cotton Textured 330gsm
GALERIE Prestige Gold Cotton Smooth i Gold Cotton Textured to nowe, wykonane w 100% z bawełny (cotton rag) papiery fine art, przygotowane w odpowiedzi na potrzeby zawodowych artystów. Oparte na tradycyjnym czerpanym papierze, nowe media Gold Cotton zapewniają wierne odwzorowanie obrazu dla wydruków komercyjnych oraz własnego portfolio. Bezkwasowe podłoże bez wybielaczy optycznych (OBA) daje gwarancję wysokiej, archiwalnej trwałości i stabilności obrazu w jakości na poziomie galeryjnym, aukcyjnym czy muzealnym.
 
Gold Cotton Smooth, ze swoją gładką matową powierzchnią, to papier idealny do tworzenia wydruków o wyjątkowej ostrości szczegółów. Nieregularna faktura Gold Cotton Textured daje przestrzeń dla twórczej ekspresji. Gold Cotton Smooth i Gold Cotton Textured, dostępne w rolach i arkuszach, dadzą najlepsze rezultaty z drukarkami pigmentowymi.

GALERIE Prestige Fine Art Smooth 220gsm i Fine Art Textured 220gsm
W przeciwieństwie do papierów Prestige Gold Cotton GALERIE, Prestige Fine Art Smooth i Fine Art Textured to papiery o jasno białej powierzchni, dedykowane do tworzenia wydruków o niezwykłej ostrości, wysokim kontraście i żywych, nasyconych kolorach. Wykonane z alfa-celulozy podłoża posiadają najnowocześniejsze matowe powłoki i pozwalają na dwustronny zadruk zarówno powierzchni gładkiej jak i teksturowanej. Nowe papiery dają zawodowym artystom i pasjonatom fotografii możliwość twórczej interpretacji obrazu, przez podkreślenie detali lub nadanie wydrukom wyglądu i wrażenia faktury i tekstury splecionych włókien.
 
Fine Art Smooth i Fine Art Textured dostępne w arkuszach i rolkach, są kompatybilne z drukarkami drukującymi zarówno przy użyciu tuszy pigmentowych jak i barwnikowych. Wszystkie cztery nowe papiery GALERIE Fine Art będą dostępne w sprzedaży w styczniu 2013 roku.

Darmowe profile ICC
By zagwarantować najwyższą jakość odwzorowania barw odbitki otrzymanej z każdego arkusza papieru GALERIE Prestige, ILFORD udostępnia na stronie internetowej www.ilford.com darmowe profile ICC dla większości popularnych drukarek atramentowych. Dostępny w sekcji pobierania profili plik ReadMe zawiera intuicyjne instrukcje korzystania z profili ICC krok po kroku. Starannie dobrane ustawienia drukarki, przygotowane przez techników działu badań i rozwoju ILFORD, gwarantują optymalne rezultaty wydruków dla wszystkich podłoży linii GALERIE Prestige.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ILFORD pod adresem www.ilford.com.

Zobacz także:
Obiektyw Samsung NX 45 mm F1.8
Obiektyw Samsung NX 12-24 mm F4-5.6 ED
Sandisk zapowiada 4-krotnie szybsze karty pamięci
Przykładowe zdjęcia wykonane aparatem Leica M
LEICA M - kamień milowy systemu dalmierzowego
LEICA M-E - odchudzona wersja flagowego modelu M9
Obiektyw Samyang 10mm 1:2.8 ED AS UMC CS do fotografii wnętrz, architektury i pejzażu
Zdjęcia laureatów Hasselblad Masters 2012 na targach Photokina
Uniwersalna ładowarka Unipal Plus z wyświetlaczem LCD
1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 - stałoogniskowy, jasny obiektyw do systemu Nikon 1
NIKON D600 - programy tematyczne i rozbudowane funkcje filmowania
Fotograficzny papier ILFORD gratis do drukarki Epson L800

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.734s.