Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Dwa nowe zoomy dla systemu Alfa: Sony 70-400 mm F4-5.6 G SSM oraz Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 16-35 mm F2.8 ZA SSM


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dwa nowe zoomy dla systemu Alfa: Sony 70-400 mm F4-5.6 G SSM oraz Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 16-35 mm F2.8 ZA SSM
Dodał: Marcin Pawlak 09.09.2008
Przyjęło się, że premierze nowego zaawansowanego korpusu lustrzanki cyfrowej często towarzyszy prezentacja nowych obiektywów systemowych. W przypadku pełnoklatkowego A900 są to dwa zaawansowane "szkła" zmiennoogniskowe.


Kilka dni temu do mediów wyciekły dość szczegółowe informacje na temat nowego obiektywu Sony: 70-400 mm F4-5.6 G SSM z silnikiem SSM (Super Sonic wave Motor). Okazało się jednak, iż jego premiera jest dużo bliżej, niż się spodziewano – zaprezentowany został na konferencji prasowej już dzisiaj. Nowy obiektyw zaopatrzono w silnik SSM o dużym momencie obrotowym, który zapewnia szybkie i ciche działanie systemu AF.
 
Nowy obiektyw od znanego wcześniej modelu Sony 70-300 mm f/4.5-5.6 SSM G odróżnia się będzie przede wszystkim większym zakresem ogniskowych oraz – co jest dość zrozumiałe przy zwiększonej nieznacznie jasności – wymiarami i wagą.

Sony 70-400 mm f/4-5.6 G SSM

Sony 70-400 mm f/4-5.6 G SSM to pełnoklatkowa konstrukcja, która po podłączeniu do korpusu klasy APS-C zapewnia pole krycia odpowiadające obiektywowi 105-600 mm. Minimalna odległość ostrzenia tego modelu wynosi 1,5 metra, zaś skala odwzorowania to 1:3,7. Dzięki zastosowaniu napędu autofokusa SSM spodziewać się można w tym przypadku szybkiej i cichej pracy. Konstrukcja wewnętrzna nowego "szkła" jest dosyć złożona: 18 elementów optycznych w 12 grupach nie wróży niewielkich wymiarów. I tak jest w istocie. Obiektyw mierzy 94,5 x 196 mm i waży 1,5 kilograma. Jest przystosowany do współpracy z filtrami o średnicy 77 mm. Podobnie jak inne teleobiektywy serii G, nowe szkło wyposażone zostało w trzy przyciski blokady ostrzenia (Focus Hold) oraz trójpołożeniowy przełącznik zakresu ostrzenia.
 
W ofercie pojawi się też nowy model firmy Carl Zeiss: Vario-Sonnar T* 16-35 mm F2.8 ZA SSM. Ten jasny, wyróżniający się wyjątkowymi parametrami optycznymi zoom szerokokątny znakomicie nadaje się do fotografowania wnętrz i krajobrazów, jak również do stawiającej duże wymagania fotografii reportażowej. Zbudowany jest z 17 soczewek w 13 grupach, w tym wykonane z dwóch rodzajów szkła niskodyspersyjnego (ED oraz super ED), co ma na celu redukcję aberracji chromatycznej oraz podniesienie ostrości obrazu w całym obszarze kadru.

Carl Zeiss Vario-Sonnar T 16-35 mm F2.8 ZA SSM

Dzięki zastosowaniu trzech elementów asferycznych winietowanie jest dobrze kontrolowane, a powłoki przeciwodblaskowe Zeissa zapewniają dobry kontrast obrazu i pozwalają uniknąć flary i blików. Do napędu autofokusa wykorzystano silnik SSM, co zapewnia szybkie, ciche i precyzyjne ogniskowanie.

Obiektywy Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 16-35 mm F2.8 ZA SSM i 70-400 mm F4-5.6 G SSM w sprzedaży pojawią się na początku 2009 r., i kosztować będą odpowiednio 1800 and 1500 dolarów.

Strona producenta: www.sony.pl
Ceny:
Carl Zeiss Vario-Sonnar T* 16-35 mm F2.8 ZA SSM – ok. 1800 USD
Sony 70-400 mm F4-5.6 G SSM – ok. 1500 USD

Zobacz także:
Pierwszy pełnoklatkowy korpus Sony - A900 - już jest!
Sony 70-400 mm f/4-5.6 G SSM – przypadkowo ujawniony
Nowa lustrzanka Canona… z Księżyca
Zeiss podgrzewa atmosferę
Nikon uderza w średni format?
Sony VGF-CP1 – ramka VAIO z nadajnikiem bezprzewodowych
Sony Digital Darkroom – stwórz galerię, wygraj konkursy
Sony Memory Stick PRO-HG Duo HX – nowa linia kart

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.555s.