Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sony Digital Darkroom – stwórz galerię, wygraj konkursy


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony Digital Darkroom – stwórz galerię, wygraj konkursy
Dodał: Jarosław Zachwieja 04.09.2008
Firma Sony otworzyła nowy serwis internetowy umożliwiający prezentowanie swojego dorobku fotograficznego. Dodatkową atrakcją czekającą na osoby, które przystąpią do tej społeczności jest możliwość wzięcia udziału w konkursach z nagrodami pieniężnymi.


Strona internetowa Sony Backstage101 (serwis społecznościowy firmy Sony o tematyce głównie edukacyjnej) wypuszcza coraz to nowe gałązki. Najnowszą z nich jest Digital Darkroom, czyli Cyfrowa Ciemnia. Usługa ta ma w założeniu zawierać wszystko, co może być potrzebne fotografowi w Internecie: galerie tematyczne, artykuły na temat sztuki fotografowania, forum dyskusyjne oraz możliwość skontaktowania się z przedstawicelami koncernu w celu uzyskania odpowiedzi na ważne pytania.
 
Zdjęcia prezentowane na łamach serwisu mogą znajdować się zarówno a galeriach publicznych, jak tematycznych. Te ostatnie pozwalają wszystkim sprawdzić się w określonych tematach fotograficznych, np. określony typ perspektywy lub portret. Wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą też oddawać głosy na swoje ulubione zdjęcia zarówno z galerii publicznych, jak i tematycznych. Dla chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat fotografowania przygotowano również wirtualne kursy.

Szansa na wygraną
Jedną z atrakcji towarzyszących otwarciu nowego serwisu jest loteria. Każda osoba, która przyłączy się do którejś z wirtualnych grup fotografów lub która zamieściła zdjęcie w publicznej lub tematycznej galerii bierze udział w losowaniu nagród bonów o wartości 500, 300 lub 200 dolarów. Losowania będą się odbywać w październiku oraz listopadzie bieżącego roku.
 
Dodatkową atrakcją będzie również konkurs, w którym nagrodą będą bony o wartości 300 oraz 200 dolarów przyznane najwyżej ocenionym zdjęciom w miesiącach październiku, listopadzie oraz grudniu. Spośród finalistów jury wybierze dodatkowo pierwszą nagrodę, którą będzie bon o wartości 1000 dolarów. Kryteriami oceny tej nagrody będą wysokie noty, jakie jury przyzna w następujących kategoriach: ekspozycja, ostrość, kompozycja, kreatywność, kolorystyka oraz kontrast zdjęcia.

Strona WWW: www.sony.com

Zobacz także:
Sony Memory Stick PRO-HG Duo HX – nowa linia kart
Kreatywne Warsztaty Fotograficzne BlackBook
Samsung chce konkurować z systemem Micro Four Thirds
Orientuj się!- orientalny konkurs fotograficzny
Quiz: rozpoznaj zdjęcie – oryginalne czy po przeróbkach?
Nikon i Microsoft zawarły umowę patentową
Photosynth – wirtualna wycieczka za pomocą zdjęć
Niezwykłe zdjęcia przyrody

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.985s.