Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Canon podczas Camerimage 2015


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon podczas Camerimage 2015
Dodał: Błażej Organisty 13.11.2015
Canon jako branżowy sponsor 23. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage (14-21 listopada br.) przygotował warsztaty i seminaria dla twórców filmowych oraz stoisko, na którym można będzie zobaczyć pełną ofertę kamer Cinema EOS wraz z obiektywami z serii CN.


Warsztaty poprowadzi operator Sturla Brandth Grøvlen, DFF, który na tegorocznym Berlinale otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za najlepsze osiągniecie artystyczne (Outstanding Artistic Contribution) w kategorii zdjęcia za film „Victoria”. Przedstawiciele Canon poprowadzą także dwa seminaria.

Podczas warsztatów, Sturla Brandth Grøvlen podzieli się doświadczeniami z pracy na planie filmu „Victoria”, który został nagrany jednym 140-minutowym ujęciem przy użyciu kamery Canon EOS C300. W polskich kinach film „Victoria” można będzie zobaczyć od 20 listopada.

Film Victoria jest ciekawy również dlatego, że został nagrany jednym ujęciem. W porównaniu do moich wcześniejszych projektów, praca nad tym obrazem była technicznym i artystycznym wyzwaniem. Był to także zupełnie inny i intuicyjny proces, zarówno przed rozpoczęciem zdjęć, jak i na planie. Aktorzy improwizowali, a każda scena była otwarta. Musiałem być czujny i nie mogłem do końca przewidzieć zachowań aktorów. Staraliśmy się unikać planowania ustawień kamery, aby zminimalizować ryzyko błędów. Gdybym przewidywał ruchy aktora, a on zachowałby się inaczej, albo zmieniłyby się okoliczności, prawdopodobnie czułbym się sfrustrowany. Dlatego starałem się być przygotowany na wszystko – komentuje Sturla Brandth Grøvlen.

Canon Camerimage


W ramach festiwalu zaplanowano także seminaria, które poprowadzą specjaliści Canon. Podczas dwóch spotkań zaprezentowane i omówione zostaną najnowsze produkty Canon, w tym kamery EOS C100 Mark II, EOS C300 Mark II i kompaktowy model 4K XC10. Osobne spotkanie poświęcone będzie kamerze ME20F-SH, która została stworzona z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach oświetleniowych i oferuje wartość ISO aż do 4 mln (+75dB).

Odwiedzający stoisko Canon będą mogli zapoznać się z szeroką gamą profesjonalnych kamer Cinema EOS (C100 Mark II, C300 Mark II) oraz obiektywów filmowych z serii CN, wykorzystywanych przy największych hollywoodzkich produkcjach.

Harmonogram spotkań Canon w ramach Camerimage 2015:

  1. Sturla Brandth Grøvlen poprowadzi warsztaty, podczas których zostanie zaaranżowany profesjonalny plan zdjęciowy. Operator podzieli się doświadczeniami z pracy na planie filmu „Victoria”, który został nagrany jednym ujęciem;
    Data: poniedziałek, 16 listopada, godz. 11.30 – 14.30; Miejsce: Centrum Warsztatów, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, budynek M.
  2. Seminarium Canon, na którym zaprezentowane zostaną profesjonalne kamery EOS C100 Mark II, EOS C300 Mark II i XC10.
    Data: wtorek, 17 listopada, godz. 19.15; Miejsce: Centrum Kongresowe Opera Nova, sala seminaryjna, 1 piętro.
  3. Seminarium Canon poświęcone nagrywaniu w ciemności z wykorzystaniem kamery ME20F-SH. Jest to produkt skierowany m.in. do firm produkcyjnych oraz operatorów, którzy poszukują sprzętu do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach, takich jak jaskinie, środowisko podwodne, a także do filmowania przyrody nocą czy nagrywania w ciemnych pomieszczeniach.
    Data: piątek, 20 listopada, godz. 11.00; Miejsce: Centrum Kongresowe Opera Nova, sala seminaryjna, 1 piętro.

Stoisko firmy Canon będzie dostępne dla gości w dniach 15-20 listopada. Jest zlokalizowane w Centrum Kongresowym Opera Nova. Przez cały czas trwania festiwalu do dyspozycji gości będą eksperci firmy Canon, którzy udzielą dodatkowych informacji nt. sprzętu i technologii.

Więcej informacji: www.camerimage.pl

Zobacz także:
Canon prezentuje nowe kamery
CashBack Canon na lustrzanki z akcesoriami
Canon CashBack – nawet do 800 zł zwrotu
Nowa drukarka dla fotografów od Canon
Canon PowerShot G5 X i PowerShot G9 X
Canon prezentuje kompakt EOS M10 w parze z nowym obiektywem
Nowy adapter do obiektywów Canon
„To My tworzymy świat”, czyli nowy projekt i konkurs Canona
Lustrzanka, kamera, monitor – Canon zapowiada nowości
Obiektywy Canon w promocyjnych cenach
Promocja Canona – zamień stary aparat na nowy
Canon świętuje jubileusz - prezentuje zdjęcia i organizuje konkurs
II edycja Canon Cinema Roadshow
Premiera obiektywu Canon
Canon prezentuje przenośny obiektyw telewizyjny 4K
Premiera urządzeń do wydruku zdjęć od Canon
Nikon, Canon, Sigma i Sony nagrodzone przez EISA

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.865s.