Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Canon prezentuje nowe kamery


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon prezentuje nowe kamery
Dodał: Błażej Organisty 12.11.2015
Canon rozszerza serię kompaktowych kamer „X” o modele XA35 i XA30. Nowe produkty zaprojektowano z myślą o potrzebach profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników. Są wyjątkowo lekkie i poręczne, a dodatkowo zostały wyposażone w nową matrycę HD CMOS Pro, która charakteryzuje się wysoką czułością i ulepszoną pracą w bardzo słabym oświetleniu.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Oba modele oferują nowe ustawienia, takie jak szeroki zakres dynamiki (Wide Dynamic Range) oraz tryb priorytetu jasnych partii obrazu (Highlight Priority), które mogą być wykorzystywane m.in. podczas rejestrowania materiałów informacyjnych czy filmów dokumentalnych, a także do filmowania uroczystości ślubnych.

Canon XA30


Jakość filmowania i przetwarzanie obrazu
Nowo zaprojektowana matryca HD CMOS Pro o przekątnej 1/2,84 cala i rozdzielczości 2,91 megapikseli odznacza się wyższą czułością i niższym poziomem szumów. Dzięki temu nagrywany obraz jest wyraźny nawet w warunkach słabego oświetlenia. Wbudowany tryb filmowania w podczerwieni zwiększa wydajność ujęć wykonywanych w nocny – jest to idealne rozwiązanie do filmowania dzikiej przyrody lub nagrywania filmów dokumentalnych.

Canon XA30


Oba modele zostały wyposażone w szerokokątny obiektyw o ogniskowej 26,8-576 mm (ekwiwalent 35mm), 20-krotny zoom optyczny oraz 5-osiową optyczną stabilizację obrazu z Dynamic IS. Dodatkowo, obiektyw posiada 8-listkową przysłonę, która zapewnia ulepszony efekt bokeh.

Canon XA30


Kamery XA35 i XA30 wyposażono w dwa nowe ustawienia – szeroki zakres dynamiki (Wide DR) i tryb priorytetu jasnych partii obrazu (Highlight Priority). Korzystając z pierwszego trybu kamera pozwala osiągnąć 600% zakresu dynamiki, co przekłada się na jasny, wysoce kontrastowy obraz, który nie wymaga korekty kolorów w postprodukcji. Z kolei tryb priorytetu jasnych partii obrazu pozwala uzyskać naturalne odcienie i nasycone kolory, co szczególnie przydaje się podczas nagrywania ujęć w bardzo jasnych warunkach , np. na tle jasnego nieba czy błyszczących powierzchni.

Canon XA35


Kamery posiadają także tryb nagrywania w przyspieszonym i zwolnionym tempie, który pozwala tworzyć ciekawe sekwencje z wykorzystaniem przyspieszenia do 1200 razy w stosunku do normalnej prędkości.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.092s.