Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  AKVIS Magnifier – przepis na duży format


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

AKVIS Magnifier – przepis na duży format
Dodał: Jarosław Zachwieja 01.07.2008
Rodzina produktów firmy AKVIS powiększyła się o kolejny program. Jego zadaniem jest efektywne powiększanie zdjęć bez pogarszania ich jakości. Odpowiednio wykorzystane ułatwia wykonywanie wielkoformatowych odbitek zdjęć.


Program Magnifier 1.0 kanadyjskiej firmy AKVIS to kolejna z aplikacji służącej do – jak to opisuje producent – bezstratnego powiększania zdjęć. Umożliwia ona skalowanie fotografii nawet do bardzo dużych rozmiarów (maksymalnie 30 000x30 000 pikseli), co przy rozdzielczości 300 dpi pozwala na wykonanie wydruków o rozmiarach 2,5x2,5 metra – jeżeli tylko mamy dostęp do odpowiednich urządzeń drukujących.
 
Jak wiadomo, całkowicie bezstratne powiększanie zdjęć nie jest możliwe. Ściśle ograniczona ilość informacji o obrazie zawarta w pliku o określonych rozmiarach sprawia, że powiększanie fotografii cyfrowej dość szybko owocuje zobaczeniem na ekranie (a następnie na wydruku) mozaiki barwnych kwadratów, czyli pojedynczych pikseli. Opracowane przez firmę AKVIS algorytmy mają jednak za zadanie zminimalizować ten efekt poprzez odpowiednią analizę i obróbkę obrazu oraz – w granicach możliwości – wydobyć z niego drobne szczegóły widoczne po powiększeniu. Pomagają w tym również takie narzędzia, jak inteligentne wyostrzanie krawędzi obiektów (lub ich wygładzanie, jeżeli jest to konieczne), kontrola zaszumienia i ziarnistości zdjęć oraz redukcja efektu mory.

AKVIS Magnifier – interfejs użytkownika.

Program dostępny jest w dwóch wersjach: Home (do użytku domowego) oraz Business. Cena różni się w zależności od wersji i wynosi odpowiednio 100 oraz 190 euro. Ponadto użytkownik wersji Home może rozszerzyć licencję do wersji profesjonalnej dokonując aktualizacji – w tym przypadku koszt wynosi tyle, ile jest równa różnica w cenie pomiędzy obydwiema edycjami. Na stronie firmy AKVIS dostępna jest też bezpłatna, 10-dniowa wersja testowa programu.
 
Aplikacja opracowana została w wersjach dla systemów operacyjnych Windows oraz Mac OS X. Ci z użytkowników oprogramowania tego producenta, którzy zdecydują się na zakup programu przed końcem sierpnia mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Posiadacze co najmniej jednej aplikacji firmy AKVIS otrzymają przy zakupie Magnifiera rabat w wysokości 20% ceny programu, natomiast użytkownicy wszystkich wtyczek AKVIS zapłacą nawet o 50% mniej. Program dostępny jest obecnie wyłącznie w wersji samodzielnej (stand alone), jednak w przyszłości producent zapowiada opublikowanie również wersji typu plug-in dla użytkowników popularnych programów graficznych.

Cena: 99 EUR (Home), 190 EUR (Business)
Strona producenta: www.akvis.com

Zobacz także:
Mac OS X 10.5.4 – ważna poprawka dla użytkowników Photoshopa
onOne Plug-in Suite 4 – kompletny zestaw narzędzi dla fotografów
Adobe Camera Raw 4.5 – wersja testowa
SmugVault – chroń swoje zdjęcia (i nie tylko)
Digital Photo Rescue – gdy zdjęcia wyparowały
Najnowszy Firefox obsługuje profile barwne
Photoshop CS2 pod Linuxa
Nowy Imatest 3.0 w wyższej cenie
ACDSee Photo Editor 2008

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.741s.