Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wylicytuj zdjęcia Edwarda Hartwiga


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą jednoobiektywową lustrzanką małoobrazkową był wyprodukowany w 1948 roku Contax-S?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wylicytuj zdjęcia Edwarda Hartwiga
Dodał: Błażej Organisty 16.03.2016
17 marca w domu aukcyjnym 25 Blythe Road w Londynie odbędzie się aukcja kolekcji fotografii Arnauda Delasa, w której wystawione na licytację będą m.in. fotografie sławnego polskiego artysty fotografika Edwarda Hartwiga.


80 autorskich odbitek fotografii jednego z najsławniejszych polskich artystów fotografików XX w., Edwarda Hartwiga, znajdzie się wśród prac wystawionych na licytację podczas aukcji kolekcji fotografii Arnauda Delasa. Wydarzenie odbędzie się 17 marca 2016, w Londynie w domu aukcyjnym 25 Blythe Road. Spodziewane ceny dostępnych do nabycia zdjęć sięgają obecnie £700 za odbitkę.

W ciągu 50-ciu lat swojej twórczości Edward Hartwig osiągnął mistrzostwo w dziedzinie fotografii. Jego prace, które niejednokrotnie stanowią efektywne połączenie fotografii z grafiką, oddają w pełni intensywność uchwyconej właśnie chwili. Wśród przedstawionych na zdjęciach tematów, obok motywów drzew i polskich pejzaży, znaleźć można nawiązania do sylwetki ludzkiej, teatru czy architektury.

Hartwig był przekonany że dogłębne poznanie medium fotografii możliwe jest wyłącznie poprzez eksperymentowanie oraz innowację. W celu wzmożenia intensywności wyrazu oraz dynamiki w swoich czarno białych pracach wykorzystywał wysoki kontrast światłocienia, mieszał też motywy abstrakcyjne z realistycznymi. Jego zainteresowanie odbiorem natury oraz skupienie na jej detalu, które cechuje zarówno zamiłowanie do realizmu jak i do ucieczki w senną wizje, zaowocowało bogactwem form, które obecne są w jego twórczości.

Edward Hartwig (1909 - 2003), ZIMA, Odbitka sygnowana 1.1. Tytuł oraz pieczęć autorska na odwrocie. Odbitka srebrowa,
wykonana około 1957 r. Rozmiary: 27 cm na 28,5 cm. Spodziewana cena: £500 - £700.

fot. Edward Hartwig


Edward Hartwig (1909 - 2003), STUDIUM DRZEW ZIMĄ, Odbitka sygnowana 1.r. Tytuł oraz pieczęć autorska na odwrocie. Odbitka srebrowa z 1972 r. Rozmiary:34 cm na 44 cm. Spodziewana cena £300 - £500.

fot. Edward Hartwig


„Zmieniająca się wraz z porami roku przyroda odsłania wciąż nowe, uwodzące go oblicze: raz widzi ją w romantycznej mgle, to znów w sposób tak realistyczny, że chciałoby się, najdosłowniej, dotknąć fotografowanej przez niego szorstkiej kory drzewa lub gładkiej powierzchni lśniącego liścia.

Zmieniająca się optyka nie świadczy bynajmniej o próbach zmiany stylu - jest świadectwem stałych poszukiwań spowodowanych pragnieniem utrafienia w samo sedno…” (Z książki Polska Edwarda Hartwiga, Oficyna Wydawnicza, JUMAR).

Katalog online: www.25BlytheRoad.com

Zobacz także:
Wernisaż w Dużym Pokoju
Czwartek w Lunie
Wernisaż Fotosyntezy
Dbając o szczegóły...
Wernisaż wystawy Piotra Cieśli
Pokaz slajdów z Antarktyki
Wystawa inHUMAN
Rekrutacja na studia fotograficzne
Spotkanie z fotografem Jakubem Szymczukiem
Konkurs ''Fotograficzne abstrakcje'' rozstrzygnięty!
Dolny Śląsk – miasta i miasteczka
Kolejny czwartkowy pokaz
7. Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.389s.