Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dbając o szczegóły...


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dbając o szczegóły...
Dodał: Błażej Organisty 14.03.2016
Warsztaty Creative Roadshow pod hasłem Dbając o szczegóły to jedno z wydarzeń towarzyszących kwietniowych targów Film Video Foto 2016 w Łodzi. Creative Roadshow zaplanowano na 7 kwietnia, godz. 11-18 w auli hala Expo w Łodzi.


W przypadku obrazów ilość nie zawsze przechodzi w jakość, a już sporadycznie w szczegółowość. Oglądamy zdjęcia na monitorach, telewizorach czasem na małych odbitkach. To wszystko ma jeden wspólny mianownik – niską rozdzielczość. A to z kolei przekłada się na jakość odbioru.

Nie każda fotografia operuje detalem, szczegółem. Jednak jest wiele tematów, gdzie odwzorowując drobiazgi można uzyskać obraz, którym można się delektować wiele razy i za każdym razem znaleźć coś nowego. Widz doceni samo zdjęcie, ale też kunszt i warsztat fotografa.

Creative Roadshow

Ostatnia edycja Creative Roadshow spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, dlatego organizatorzy: Akademia Nikona, Datacolor, Eduweb.pl, Eizo, Epson, G-Technology i Wacom postanowili powtórzyć spotkanie w tej samej formule przy okazji targów Film Video Foto 2016. Organizatorzy zrezygnowali z prezentacji produktowych na rzecz pokazania pełnego fotograficznego workflow – od wykonania zdjęcia podczas zaimprowizowanej sesji, po jego wydruk. Dzięki temu uczestnicy otrzymują praktyczną wiedzę w pigułce, poznając zależności pomiędzy poszczególnymi procesami i otrzymując szereg cennych wskazówek, które mogą ułatwić i przyspieszyć pracę. Gwarancją jakości prezentacji są prowadzący – praktykujący trenerzy: fotograf i dziennikarz Paweł Duma z Akademii Nikona oraz grafik, programista, retuszer Grzegorz Róg z Eduweb.pl

Prowadzący opowiedzą o tym, jak zadbać o szczegóły w czasie fotografowania, postprodukcji i jak to zaprezentować w postaci perfekcyjnego wydruku. Wykłady, prezentacje, dopełnione indywidualnymi rozmowami na stoiskach, na których będzie można zobaczyć pełne linie produktowe.

Film Video Foto 2016


Organizatorzy zapraszają w czwartek 7 kwietnia (pierwszy dzień targów FVF) do auli. Początek prezentacji planowany jest na godzinę 11.00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.creativeroadshow.pl

Więcej o Film, Video, Foto: www.fotografuj.pl

Zobacz także:
FILM VIDEO FOTO coraz zbliżej
Konkurs fotograficzny w ramach FILM VIDEO FOTO
Targi FILM VIDEO FOTO w Łodzi

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.412s.