Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wernisaż wystawy zdjęć Tomasza Kulbowskiego pt. „Przypadki”


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wernisaż wystawy zdjęć Tomasza Kulbowskiego pt. „Przypadki”
Dodał: Przemysław Imieliński 27.02.2014
6 marca we wrocławskim klubie muzycznym Firlej odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć należących do gatunku szeroko pojętej fotografii ulicznej. Autorem zdjęć jest Tomasz Kulbowski, a fotografie stanowią część zrealizowanego przez niego projektu pt. "Przypadki".


Wystawę pt. „Przypadki” tworzą fotografie uliczne powstałe w latach 2010-2013 w Sydney, Londynie, Warszawie, Lublinie, Marakeszu i Bangkoku. Głównym obiektem prac jest człowiek w przestrzeni publicznej – jego codzienne rytuały oraz interakcja z otoczeniem i wzajemne oddziaływanie jednego na drugie. Wykorzystując dyskretny charakter fotografii ulicznej, autor utrwala rzeczywistość zastaną, nie będącą reakcją na jego obecność czy widok aparatu fotograficznego. Przedstawia miejską codzienność i zwyczajne sytuacje: turystów, artystów ulicznych, spacerowiczów, ludzi w drodze do lub z pracy, podczas zakupów czy wypoczynku.
 

Tomasz Kulbowski

Dzięki wyczekanym i wypatrzonym tytułowym przypadkom, spod pozornego banału obserwowanych scen, wydobywa zaskakujące kompozycje i kombinacje znaczeń. Organizuje w swoich kadrach spontaniczne konfiguracje świateł, cieni, kolorów, architektury i innych elementów przestrzeni miejskiej, w interakcji z człowiekiem. Przypadek staje się tutaj współautorem fotografii, a sam autor, bardziej niż na intelekcie, namyśle i planowaniu, opiera się na instynkcie, refleksie i improwizacji. Efekty tej współpracy przerastają niejedną precyzyjnie wystudiowaną i wyreżyserowaną aranżację. Wystawa prezentowana była jako wydarzenie towarzyszące festiwalowi Miesiąc Fotografii w Krakowie w 2012 roku.
 

Tomasz Kulbowski

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a sama wystawa czynna w godzinach pracy biura klubu Firlej. Ekspozycja czynna będzie do 23 maja br. Wernisaż wystawy 6 marca o godzinie 18:00.
 

O Autorze
Tomasz Kulbowski (ur. 1975), przez długi czas mieszkał i pracował w Londynie oraz Sydney, po powrocie do Polski związał się z Lublinem. Z wykształcenia animator kultury, jako fotograf zajmuje się dokumentem oraz fotografią uliczną. Interesują go przede wszystkim przejawy indywidualizmu w tłumie, styku przestrzeni publicznej i prywatnej w dużych i małych skupiskach ludzkich oraz wzajemne relacje między przestrzenią publiczną i człowiekiem.
 

Tomasz Kulbowski

Sam podkreśla, że stara się nie ingerować swoją obecnością w to, co fotografuje, ponieważ pociąga go zastana rzeczywistość, a nie ta będąca reakcją na jego obecność i widok aparatu fotograficznego. Tym właśnie motywuje wybór fotografii ulicznej jako metody pracy.
 

Kulbowski jest stypendystą Prezydenta Miasta Lublin oraz pomysłodawcą projektu Eastreet, prezentującego fotografię uliczną krajów Europy Wschodniej. Był kilkukrotnie nagradzany i wyróżniany w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalu Kolga w Gruzji oraz International Street Photography Award. Prowadzi autorskie warsztaty.
 

Tomasz Kulbowski


Miasto: Wrocław
Miejsce: Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Czas: 6 marca, godz. 18:00
Strona WWW: www.firlej.wroc.pl
Strona internetowa artysty: www.kulbowski.com
 


Zobacz także:
Trwa konkurs: "Kolor, kształt, faktura"
Fotograficzna Publikacja Roku 2014
"Foto-obiekt" - wernisaż wystawy fotograficznej
"ABC oświetlenia portretowego" - bezpłatne warsztaty fotograficzne
Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim w Krakowie
Rusza IX Śląski Maraton Fotograficzny
Wernisaż wystawy fotograficznej „Dzieciństwo kadrem malowane”
Kolejny numer FotoGeA.com już dostępny
Znamy wyniki tegorocznej edycji World Press Photo

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.506s.