Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Foto-obiekt" - wernisaż wystawy fotograficznej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Foto-obiekt" - wernisaż wystawy fotograficznej
Dodał: Przemysław Imieliński 24.02.2014
Łódzka Galeria Imaginarium zaprasza 1 marca na wernisaż wystawy poświęconej alternatywnej formie fotografii. Prezentowane tam prace stanowią przykład tego, w jaki sposób można doprowadzić do spotkania dzieł fotograficznych ze sztukami tradycyjnymi - zwłaszcza z rzeźbą.


Wystawa prezentuje obiekty przestrzenne z użyciem fotografii powstałe od lat 60. XX wieku aż po współczesne realizacje. Foto-obiekt jest pojęciem szerokim i wieloaspektowym. Jako alternatywna forma fotografii, dzięki poszerzeniu płaskiej iluzji przestrzennej o przestrzeń realną, wykracza poza tradycyjną koncepcję medium fotograficznego. Cechuje go unikatowość oraz różnorodność. Najbliższy dziedzinie rzeźby obiekt fotograficzny może wywodzić się również z tradycji innych dziedzin sztuki: malarstwa, scenografii, filmu i samej fotografii. Stąd też wynika jego intermedialność i wieloaspektowość. Na wystawie zobaczymy zarówno prace pochodzące z lat 60. XX wieku, kiedy to polski foto-obiekt się rodził, jak i projekty z ostatnich kilku dekad, aż po najświeższe, współczesne realizacje.

 

''Bajki dorosłych'', Magdalena Krajewska

Autorzy: Janusz Bałdyga, Janusz Bąkowski, Krzysztof M. Bednarski, Sławomir Belina, Bożenna Biskupska, Wojciech Bruszewski, Dagmara Bugaj, Krzysztof Cichosz, Tomasz Ciecierski, Lucjan Demidowski, Leszek Golec, Jerzy Grzegorski, Marek Janiak, Tomasz Komorowski, Grzegorz Kowalski, Magdalena Krajewska, Jacek Kryszkowski, Kamil Kuskowski, Henryk Kuś, Konrad Kuzyszyn, Natalia LL, Katarzyna Majak, Tomasz Matuszak, Krzysztof Morcinek, Irena Nawrot, Jagna Olejnikowska, Leszek Oprządek, Marek Poźniak, Waldemar Pranckiewicz, Wojciech Prażmowski, Jagoda Przybylak, Józef Robakowski, Wacław Ropiecki, Andrzej Różycki, Zofia Rydet, Zygmunt Rytka, Adam Rzepecki, Zbigniew Sejwa, Tomasz Sikorski, Zdzisław Słomski, Andrzej Świetlik, Zbigniew Tomaszczuk, Krzysztof Zarębski, Wojciech Zasadni, Joanna Zemanek
 

Cykl ''Przemiany'', Zofia Rydet

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 1 marca o godz. 18:00 w łódzkiej Galerii Imaginarium przy ul. Traugutta 18. Samą wystawę będzie można zwiedzać codziennie w godz. 14:00-18:00 do 29 marca.
 


Miejsce: Galeria Imaginarium
Adres: ul. Traugutta 18, Łódź
Strona WWW: www.facebook.com
 


Zobacz także:
Promocja - uchwyt filtrów do obiektywu Samyang 14 mm w niskiej cenie
Produkcja obiektywów firmy Nikon przekroczyła 85 mln egzemplarzy
"ABC oświetlenia portretowego" - bezpłatne warsztaty fotograficzne
Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim w Krakowie
Rusza IX Śląski Maraton Fotograficzny
Wernisaż wystawy fotograficznej „Dzieciństwo kadrem malowane”
Kolejny numer FotoGeA.com już dostępny
Znamy wyniki tegorocznej edycji World Press Photo

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.506s.