Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "ABC oświetlenia portretowego" - bezpłatne warsztaty fotograficzne


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"ABC oświetlenia portretowego" - bezpłatne warsztaty fotograficzne
Dodał: Przemysław Imieliński 19.02.2014
W ciągu najbliższych tygodni i miesięcy salony Empik w całym kraju staną się miejscem, w którym odbywać się będą warsztaty fotograficzne prowadzone przez wykładowcę Akademii Nikona, Pawła Dumę. Warsztaty te dotyczyć będą wykorzystania systemowych lamp błyskowych w świetle portretowym. Najbliższa edycja już w najbliższy piątek w Poznaniu.


Empikfoto.pl od początku swojego istnienia gromadzi wokół siebie pasjonatów fotografii. Od 2009 r. serwis zaangażowany jest w promocję szczególnie utalentowanych fotoamatorów, organizując dedykowany im Konkurs Fotograficzny Empiku (tegoroczna edycja ruszy już w maju). Kolejną inicjatywą empikfoto.pl skierowaną do wszystkich miłośników fotografii z całej Polski jest cykl otwartych warsztatów „ABC oświetlenia portretowego. Praktyczne wykorzystanie systemowych lamp błyskowych”. Na zaproszenie serwisu spotkania prowadzi Paweł Duma, wykładowca Akademii Nikona.
 


Podczas spotkań z cyklu „ABC oświetlenia portretowego. Praktyczne wykorzystanie systemowych lamp błyskowych” wykładowca Akademii Nikona, Paweł Duma, pokazuje jak bez profesjonalnego studia można wykonać dobry portret - wykorzystując jedną lub kilka systemowych lamp błyskowych. W czasie warsztatu prowadzący pokazuje także podstawowe techniki oświetlania i triki, czyli to co może się przydać każdemu miłośnikowi fotografii, nie tylko portretowej.
 

Lista miast, w których odbędą się warsztaty wciąż rośnie. W nadchodzących miesiącach spotkania będą miały miejsce w Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku oraz w Rzeszowie. Szczegóły oraz harmonogram kolejnych spotkań dostępne są na stronie empikfoto.pl której adres znajdziecie na samym końcu tego tekstu. Ponadto najbliższa edycja warsztatów, która odbędzie się w Poznaniu, w salonie empik przy ul. Ratajczaka 44, ma swoją facebookową stronę dostępną pod odnośnikiem www.facebook.com
 

Prowadzący zajęcia
Paweł Duma fotografią zajmuje się od 25 lat, popularyzacja tej dziedziny sztuki jest jego sposobem na życie. Od 6 lat jest ekspertem firmy Nikon. Pierwszy polski fotograf, który uzyskał certyfikat Digigraphie firmy Epson. Jest współautorem książek „Kadruj z Głową” i „Radość Fotografowania”. Z Akademią Nikona jest związany od samego początku jej istnienia.
 


Strona WWW: www.empikfoto.pl
 


Zobacz także:
Trzy lata gwarancji na lustrzanki Pentax
Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim w Krakowie
Rusza IX Śląski Maraton Fotograficzny
Kolejny numer FotoGeA.com już dostępny
Znamy wyniki tegorocznej edycji World Press Photo
Konkurs - tydzień z filtrami fotograficznymi Hoya
Rusza pierwsza w tym roku edycja konkursu Foto-Festiwalu
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w obiektywie fotografów Getty Images
Wyniki konkursu "Piękno i magia szarości"
Rusza nabór prac do X edycji konkursu BZ WBK Press Foto

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.62s.