Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim w Krakowie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim w Krakowie
Dodał: Przemysław Imieliński 18.02.2014
Miłośnicy fotografii z Krakowa i okolic już za niecały miesiąc będą mieli znakomitą okazję, aby poprawić swoje umiejętności podczas praktycznych warsztatów fotograficznych organizowanych przez polskiego dystrybutora marek EIZO i Fomei, firmę Medikon Polska. Warsztaty poprowadzi uznany i doświadczony fotograf Jacek Bonecki.


Firmy Fomei i EIZO zapraszają na nieodpłatne warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim, które odbędą się w Krakowie w sobotę, 8 marca 2014 w Studio Luma (ul. Ślusarska 9). "Dużą przyjemnością jest obserwowanie Jacka przy pracy – zamienia się niemalże w kota, cierpliwie wyczekującego na swoją zdobycz, czeka na motyw by ten przybrał znaną tylko jemu formę - czeka na światło, by to nadało tej formie znaczenie." Uczestnicy warsztatów będą mieli tę niezwykłą, opisaną przez Marka Poźniaka okazję!
 

Fot. Jacek Bonecki

Warsztaty w Krakowie to okazja nauki od specjalisty! Skierowane są do wszystkich entuzjastów fotografii, zarówno amatorów, jak i doświadczonych zawodowców. Podczas całodziennych, nieodpłatnych warsztatów Jacek Bonecki, uznany fotograf i operator filmowy,
opowie o swoich doświadczeniach, zaprezentuje specyfikę swojej pracy oraz – w przestrzeni studio fotograficznego – pokaże możliwości działań z wykorzystaniem sprzętu oświetleniowego Fomei i monitorów EIZO.
 

Celem warsztatów jest prezentacja, poznanie oraz przećwiczenie w praktyce, w niedużej grupie warsztatowej, tajników fotografii, której głównym tematem jest człowiek. Szczególny nacisk położony zostanie na właściwe oddanie barwy i tonu ludzkiego ciała. Przy pomocy elementów języka fotografii, takich jak światło, kontrast, barwa, faktura, perspektywa czy głębia ostrości, Prowadzący pokaże, jak tworzyć atmosferę tajemniczości i niedopowiedzenia.
 

Warsztaty podzielone będą na 2 części: teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej Uczestnicy wezmą udział w sesji zdjęciowej w przestrzeni studio fotograficznego, a następnie będą mogli przeanalizować swoje fotografie na wysokiej jakości monitorach graficznych EIZO. O podstawach kalibracji i zarządzania kolorem opowie Tomasz Obłuski, specjalista marki,
natomiast tajemnice studyjnego sprzętu oświetleniowego przedstawi Łukasz Borowski – Product Manager Medikon Polska, przedstawiciela marki Fomei w Polsce.
 

Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnych warsztatach z Jackiem Boneckim zapraszamy do zgłoszenia się poprzez formularz rejestracyjny, którego adres znajduje się poniżej, w terminie do 5 marca 2014. UWAGA: Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje termin nadesłania zgłoszenia!
 


Czas: 8 marca 2014, godz. 11:00–16:00
Miejsce: Studio Luma, ul. Ślusarka 9, Kraków, (studioluma.pl)
Termin nadsyłania zgłoszeń: 5 marca 2014
Formularz zgłoszeniowy: eepurl.com
 


Zobacz także:
Rusza IX Śląski Maraton Fotograficzny
Wernisaż wystawy fotograficznej „Dzieciństwo kadrem malowane”
Kolejny numer FotoGeA.com już dostępny
Znamy wyniki tegorocznej edycji World Press Photo
Konkurs - tydzień z filtrami fotograficznymi Hoya
Rusza pierwsza w tym roku edycja konkursu Foto-Festiwalu
Wyniki konkursu "Piękno i magia szarości"
Kurs fotografii online
Trójka Polaków wyróżniona w 24 edycji konkursu Memorial Maria Luisa

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.402s.