Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Trójka Polaków wyróżniona w 24 edycji konkursu Memorial Maria Luisa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Trójka Polaków wyróżniona w 24 edycji konkursu Memorial Maria Luisa
Dodał: Przemysław Imieliński 06.02.2014
Organizowany już po raz dwudziesty czwarty MML to jeden z najbardziej utytułowanych konkursów fotografii górskiej i przyrodniczej. W tym roku jest on szczególnie wart uwagi ze względu na to, że wyróżnienia zdobyli m.in. trzej polscy fotografowie: Marcin Dobas, Adam Kokot i Łukasz Kuczkowski.


4 lutego 2014 roku jury 24 edycji Memorial Maria Luisa zebrane w hiszpańskim mieście Piloña dokonało wyboru zwycięskich i wyróżnionych fotografii - zdjęć najlepszych pod względem technicznym, a także najbardziej poruszających. Przyznanych zostało 12 nagród głównych oraz dodatkowo po 10 wyróżnień w każdej z dwunastu kategorii konkursowych.
 

Fot. Fredrik Schenholm - zdjęcie, które zdobyło nagrodę główną w konkursie.

Absolutnym zwycięzcą konkursu okazało się zdjęcie szwedzkiego fotografa Fredrika Schenholma zatytułowane "Northern light sking", które oprócz nagrody w kategorii Sporty górskie zostało uhonorowane dodatkową nagrodą główną jako zdjęcie roku 2013. Ten sam fotograf zdobył ponadto za inne zdjęcie nagrodę w kategorii Wspinaczka wysokogórska. W kategorii debiutantów (poniżej 20 lat) nagrodzony został Flóra Jakab.
 

Pozostali zwycięzcy to Samuel Bitton (kategoria Krajobraz Górski), Krystle Wright (kategoria Człowiek i góry), Mario Cea Sánchez (kategoria Świat Zwierząt), Atif Saeed (kategoria Świat Roślin), Bence Mate (kategoria Różnorodność Biologiczna), Jeff Mitchum (kategoria Krajobraz Naturalny), Ingrid Vekemans (kategoria Twórcza Abstrakcja), Viktor Lyagushkin (kategoria dodatkowa Woda jako Nośnik Życia) oraz Simone Sbaraglia (kategoria dodatkowa Świat Zwierząt).
 

Fot. Marcin Dobas - wyróżnienie.

Fot. Adam Kokot - wyróżnienie.

Fot. Łukasz Kuczkowski - wyróżnienie.

Dla nas szczególnie interesujące może być natomiast wyróżnienie trzech fotografów z Polski. Są to (w kolejności alfabetycznej) Marcin Dobas za zdjęcie w kategorii Człowiek i góry, Adam Kokot w kategorii Wspinaczka oraz Łukasz Kuczkowski w kategorii Krajobraz Naturalny. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia obejrzeć można pod adresem www.memorialmarialuisa.com, a dla osób zainteresowanych najlepszymi pracami podanymi w atrakcyjnej audiowizualnej formie polecamy filmowy pokaz slajdów pod adresem vimeo.com. Oficjalne przyznanie nagród planowane jest na dzień 15 marca. Do nabycia jest też katalog/album z nagrodzonymi zdjęciami dostępny za pośrednictwem strony WWW konkursu.
 


Strona WWW: www.memorialmarialuisa.com

Zobacz także:
JOBY Action Clamp & Locking Arm - uchwyty dedykowane dla kamer GoPro
Siedmioro finalistów z Polski w tegorocznej edycji Sony World Photography Awards
Wyniki konkursu "Magiczna godzina"
Gallo Images przedstawicielem Getty Images w Polsce
Już tylko 3 dni do zakończenia lutowego konkursu!
Tajlandia, kraj uśmiechniętych ludzi – spotkanie z podróżnikiem we Wrocławiu
Kolejna edycja akcji zimowej Nikona ''Jestem na stoku''
"Mt Everest – mity i fakty o górze gór": slajdy podróżnicze w Warszawie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.684s.