Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  JOBY Action Clamp & Locking Arm - uchwyty dedykowane dla kamer GoPro


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

JOBY Action Clamp & Locking Arm - uchwyty dedykowane dla kamer GoPro
Dodał: Przemysław Imieliński 05.02.2014
Znana głównie ze swoich elastycznych statywów miniaturowych GorillaPod firma JOBY zaprezentowała swój nowy produkt. Są to uchwyty przeznaczone dla miniaturowych kamer wideo przeznaczonych do filmowania sportów ekstremalnych. Producent podkreśla, że choć przyrządy te opracowane zostały głównie z myślą o kamerach GoPro, to tak naprawdę skorzysta z nich każdy użytkownik aparatów i kamer do rejestrowania sportów wyczynowych.


Nowa linia produktów od JOBY składa się tak naprawdę z dwóch przyrządów przystosowanych zarówno do współpracy ze sobą nawzajem, jak i do wykorzystania z dotychczasowymi elastycznymi ramionami z serii GorillaPod. Action Clamp to wytrzymały uchwyt-imadło, dzięki któremu można umocować aparat lub kamerę do gałęzi, rury lub krawędzi o odpowiednich rozmiarach. Locking Arm to natomiast ramię umożliwiające umocowanie sprzętu z niedostępną dla klasycznych ramion GorillaPod sztywnością przy zachowaniu możliwości swobodnego ustawienia położenia aparatu lub kamery.
 

JOBY Action Clamp z ramieniem GorillaPod Arm.

Produkty te są odpowiedzią na największy zarzut wysuwany pod adresem trójnogów GorillaPod - mają w zamierzeniu zapewniać bardzo mocny i sztywny uchwyt odporny na wstrząsy i wibracje. A więc dokładnie taki, jakiego wymaga typowe zastosowanie kamer i aparatów do filmowania w ekstremalnych warunkach. Uchwyty JOBY Action Clamp w wersji z przegubem Locking Arm na rynku polskim dostępne są w cenach od 150 złotych, natomiast wersja z tradycyjnym ramieniem GorillaPod jest tańsza i kosztuje około 120 złotych.
 

JOBY Action Clamp z przegubem Locking Arm.

Wprawdzie sam system mocowania kamery przystosowany został głównie do miniaturowych kamer sportowych GoPro, ale polski dystrybutor w materiałach prasowych podaje, że ministatywy te bez problemów współpracują ze wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w mocowanie standardu 1/4-20.

Strona WWW: lowepronews.wordpress.com

Zobacz także:
Damskie torby fotograficzne Ciesta, Jill-e Design i Kelly Moore Bag dostępne w Polsce
Zeiss przedstawił obiektyw Touit 50mm F2.8 Makro
Olympus przedstawił wodoszczelny Stylus Tough TG-850 iHS
Kamera sportowa Polaroid XS100i WiFi
Fujifilm X-T1: odporny korpus i lepszy EVF
Redleaf RD990 – nowa kamera sportowa z WiFi

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.609s.