Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Siedmioro finalistów z Polski w tegorocznej edycji Sony World Photography Awards


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Siedmioro finalistów z Polski w tegorocznej edycji Sony World Photography Awards
Dodał: Przemysław Imieliński 04.02.2014
Znana jest lista finalistów konkursu, uczestników wyróżnionych oraz laureatów, spośród których pod koniec kwietnia bieżącego roku wyłonieni zostaną zwycięzcy. W kategorii dla profesjonalistów wyróżniono dwóch Polaków, a czterech kolejnych w kategorii otwartej. Dodatkowo wśród finalistów konkursu dla młodzieży znalazła się jedna Polka. Jury dokonało wyboru zdjęć finałowych spośród niemal 140 000 zgłoszeń reprezentujących aż 166 krajów.


Na liście finalistów i laureatów prestiżowego konkursu Sony World Photography Awards 2014, uważanego obecnie za jeden z ważniejszych ogólnoświatowych konkursów fotograficznych, znalazło się siedmioro polskich fotografów. Zasady konkursu przewidywały wyłonienie do trzech laureatów (spośród nich zostanie wybrany zwycięzca każdej kategorii) i siedmiu finalistów dla każdej kategorii tematycznej w konkursie dla profesjonalistów oraz do dziesięciu finalistów dla każdej kategorii w konkursie otwartym. Dodatkowo przyznawano do dziesięciu wyróżnień w trzech kategoriach konkursu dla młodzieży.
 

Fot. Kacper Kowalski

Wyróżnione i nagrodzone zdjęcia polskich fotografów zgłoszone zostały łącznie w ośmiu kategoriach tematycznych, a to z tego względu, że fotografie Kacpra Kowalskiego — uczestnika konkursu dla profesjonalistów — wyróżniono w dwóch kategoriach: „Krajobraz” i „Współczesność”. Finałowe zdjęcia zostały wybrane przez zespół ekspertów z branży fotograficznej spośród niemal 140 tysięcy prac zgłoszonych przez fotografów ze 166 krajów na całym świecie. To najwyższa liczba zgłoszeń w siedmioletniej historii konkursu SWPA.
 

Wyróżnienia zdobyli:
 

Kategorie profesjonalneLaureat (oceniana była całość przedstawionego materiału)
- Kacper Kowalski, kategoria Krajobraz
Finaliści (oceniana była całość przedstawionego materiału)
- Kacper Kowalski, kategoria Współczesność
- Mikołaj Nowacki, kategoria Podróż
 

Kategorie otwarte - dla entuzjastów fotografii
Finaliści (oceniane było pojedyncze zdjęcie)
- Mateusz Baj, Uśmiech
- Artur Gutowski, Kultura i sztuka
- Tomasz Kosiorek, Natura i dzika przyroda
- Bartosz Rozalski, Podróż
 

Konkurs dla młodzieży - dla osób w wieku do 20 lat
- Agata Mroczel, Portrety
 

Dodatkowe wyróżnienia zdobyły trzy zdjęcia autorstwa fotografów z Polski zgłoszone w ramach kategorii otwartej. Pełna lista finalistów w kategoriach profesjonalnych, otwartych i młodzieżowych znajduje się na stronie biura prasowego online Sony (adres WWW w stopce artykułu).
 

Fot. Mateusz Baj

Każdego roku w konkursie Sony World Photography Awards nagradzane są najlepsze fotografie wykonane w ciągu roku poprzedzającego konkurs. Siedmioro nagrodzonych polskich fotografów zgłosiło swoje prace w różnych kategoriach tematycznych. Wśród zdjęć znalazły się czarno-białe fotografie ulic Nowego Jorku autorstwa Mikołaja Nowackiego oraz intrygujące spojrzenie Kacpra Kowalskiego na problemy współczesnych Chin.
 

Wszystkie zakwalifikowane do finału prace Polaków będzie można oglądać od 1 do 18 maja w londyńskim Somerset House, w ramach wystawy Sony World Photography Awards 2014. Bilety można nabyć za pośrednictwem witryny www.worldphoto.org. Zwycięzcy w kategoriach otwartych i młodzieżowych — wśród których mogą znaleźć się także Polacy — zostaną ogłoszeni 18 marca. Każdy z nich otrzyma najnowsze cyfrowe produkty fotograficzne firmy Sony. Ponadto zdobywca głównej nagrody L’Iris d’Or otrzyma nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów. Nagrodą dla Fotografa Roku w kategorii otwartej będzie 5 tysięcy dolarów.
 

Fot. Artur Gutowski

Kacper Kowalski, autor niezwykłej serii zdjęć zaśnieżonego cmentarza w okolicach Gdyni, ma szansę na tytuł profesjonalnego fotografa roku w kategorii „Krajobraz”. Zwycięzca zostanie ogłoszony 30 kwietnia w czasie uroczystej gali rozdania nagród w Londynie. Zdjęcia Kacpra Kowalskiego ukażą się również w księdze laureatów Sony World Photography Awards 2014.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych: presscentre.sony.eu

Zobacz także:
Wyniki konkursu "Magiczna godzina"
Gallo Images przedstawicielem Getty Images w Polsce
WARSZTATY: profesjonalny retusz zdjęć dla każdego!
Już tylko 3 dni do zakończenia lutowego konkursu!
Spotkanie autorskie Kacpra Kowalskiego w Leica Gallery
Kolejna edycja akcji zimowej Nikona ''Jestem na stoku''
Rusza ogólnopolski konkurs fotograficzny Przyroda Ojczysta 2014

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.629s.