Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Rusza nabór prac do X edycji konkursu BZ WBK Press Foto


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Rusza nabór prac do X edycji konkursu BZ WBK Press Foto
Dodał: Przemysław Imieliński 10.02.2014
Już po raz dziesiąty startuje konkurs BZ WBK Press Foto. Polscy zawodowi fotoreporterzy przez najbliższe dwa tygodnie mogą zgłaszać swoje prace w sześciu kategoriach konkursowych. Pula nagród w konkursie wynosi blisko 116 tys. zł, a organizatorem jest Bank Zachodni WBK. Patronat medialny nad imprezą obejmuje – podobnie jak w poprzednich latach – dziennik Rzeczpospolita.


Prace można zgłaszać w sześciu kategoriach konkursowych: portrety, życie codzienne, sport, wydarzenia, przyroda, oraz kultura i sztuka. W każdej z kategorii zostaną przyznane nagrody dla zdjęć pojedynczych i fotoreportaży. Spośród wszystkich nadesłanych fotografii tradycyjnie wybrane zostanie również Zdjęcie Roku oraz przyznana Nagroda Banku Zachodniego WBK i Nagroda Rzeczpospolitej.
 


W tym roku organizatorzy postanowili również zrezygnować z dwóch kategorii konkursowych, które pojawiły się w ostatnich edycjach. Są to kategorie Foto+ i Fotografia kreatywna, gdzie można było zgłaszać zdjęcia poddane obróbce graficznej oraz Fotokast, które są multimedialną wersja fotoreportażu. Tym samym konkurs przesuwa się bardziej w kierunku korzeni i promowania fotografii w tradycyjnej formie. Zdjęcia oceniać będzie jury pod przewodnictwem Tadeusza Rolke – artysty fotografika, prekursora polskiej fotografii reportażowej. Do grona jury zaproszeni zostali również: Anna Bohdziewicz, Marek Grygiel, Waldemar Kompała oraz Tomasz Tomaszewski.
 

Z okazji X jubileuszowej edycji konkursu przyznana zostanie również nagroda specjalna za Zdjęcie Dekady. Spośród wszystkich Zdjęć Roku dziesięciu edycji tegoroczne jury wybierze jedną fotografię, która będzie artystyczno-dokumentalnym podsumowaniem ostatnich dziesięciu lat. Na to szczególne wyróżnienie ma również szansę tegoroczny laureat nagrody Zdjęcie Roku. Nagrodą jest wyjazd na prestiżowy festiwal fotografii prasowej Visa pour l'Image we Francji. Z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu organizatorzy przygotowali również inne niespodzianki, które mają za zadanie przyczynić się do popularyzacji polskiej fotografii prasowej zarówno w kraju, jak i za granicą. Szczegóły na ten temat mają zostać ogłoszone na początku kwietnia podczas Gali finałowej konkursu.
 

O konkursie
Konkurs BZ WBK Press Foto jest jednym z najstarszych i najważniejszych wydarzeń promujących fotografię prasową w Polsce. Wyłania on najzdolniejszych zawodowych polskich fotoreporterów, którzy coraz częściej doceniani są również na arenie międzynarodowej. Rokrocznie nagrodzone zdjęcia prezentowane są mieszkańcom Polski w ramach wystaw pokonkursowych. Od dwóch lat towarzyszą im również warsztaty fotograficzne dla młodzieży, które pomagają odkrywać talenty i rozwijać umiejętności przyszłych polskich fotoreporterów.
 

Prace do jubileuszowej edycji konkursu BZ WBK Press Foto można zgłaszać od 10 do 23 lutego 2014 r. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie konkursu pod adresem znajdującym się poniżej.
 


Strona WWW: www.bzwbkpressfoto.pl
 


Zobacz także:
Buddyjskie klasztory Ladakhu – wyprawa fotograficzna w Himalaje – czerwiec 2014
Kurs fotografii online
Canon chwali się kolejnym rekordem produkcji - 70 milionów lustrzanek
Wernisaż wystawy poplenerowej Cypr 2013
Trójka Polaków wyróżniona w 24 edycji konkursu Memorial Maria Luisa
Siedmioro finalistów z Polski w tegorocznej edycji Sony World Photography Awards
Wyniki konkursu "Magiczna godzina"
Kolejna edycja akcji zimowej Nikona ''Jestem na stoku''
Rusza ogólnopolski konkurs fotograficzny Przyroda Ojczysta 2014

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.785s.