Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Samsung WB750 – kompakt z potężnym zoomem i przetwornikiem CMOS BSI


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Samsung WB750 – kompakt z potężnym zoomem i przetwornikiem CMOS BSI
Dodał: Marcin Pawlak 27.10.2011
Na początku listopada do sprzedaży trafi najnowszy, kompaktowy aparat Samsung WB750, zaprezentowany na targach IFA w Berlinie. Wyposażono go w największy zoom wśród kompaktów Samsunga oraz w nowoczesną matrycą BSI CMOS.


Informacja prasowa:
Wśród zalet aparatu Samsung WB750 należy wymienić nowoczesną matrycę BSI CMOS (Back Side Illuminated) o rozdzielczości 12,5 megapikseli, dzięki której można wykonywać doskonałe zdjęcia, bez szumów i zakłóceń obrazu nawet warunkach złego oświetlenia. Kompakt zapewnia swoim użytkownikom wszystko, co najlepsze z obu światów: cyfrowe zdjęcia w najwyższej jakości oraz filmy Full HD, a wszystko to z niezwykłą głębią kolorów i doskonałym odwzorowaniem szczegółów. Opracowana przez Samsung technologia Dual Capture łączy oba te tryby i daje możliwość robienia zdjęć o rozdzielczości 10 megapikseli przy jednoczesnym nagrywaniu filmu HD 1080p. Teraz można zbliżyć się jeszcze bardziej do fotografowanej sceny czy detalu oraz wykonywać zdjęcia seryjne z szybkością 10 klatek na sekundę lub nagrywać do 1000 klatek na sekundę z wysoką jakością obrazu w czasie rzeczywistym.


Kolejną cechą jest wykorzystanie technologii HDR (High Dynamic Range), rzadko spotykanej w tej klasie aparatów. Daje ona fotografom większe możliwości kreacji i zapewnia szerokie spektrum barw, dzięki możliwości robienia hiperrealistycznych ujęć bez konieczności stosowania specjalistycznych programów do edycji obrazu. Oprogramowanie aparatu WB750 łączy różne ekspozycje ujęć, zapewniając optymalne naświetlenie wszystkich elementów kadru.


Tam, gdzie liczy się szybkość, do gry wchodzi funkcja Creative Movie Maker. Dodając do zdjęć i filmów nowe efekty specjalne, użytkownik może w mgnieniu oka stworzyć wyjątkowy film. Dzięki tej funkcji - bez konieczności kopiowania materiału do komputera i obróbki w specjalistycznym programie - możliwe jest dowolne łączenie zdjęć i nagrań w ramach jednego pliku tematycznego już w samym aparacie oraz wzbogacenie całości niesamowitymi efektami i muzyką.


Myoung Sup Han, Starszy Wiceprezes i szef działu Digital Imaging Business w Samsung Electronics, podsumowuje: - Rozumiemy naszych klientów, którzy dążą do uzyskania najwyższego poziomu szczegółowości w swoich fotografiach i jesteśmy przekonani, że duży, ulepszony zoom, ultraszerokokątny obiektyw i nowa matryca aparatu WB750 spełnią ich oczekiwania. To niewielkie urządzenie jest doskonałym towarzyszem podróży i sprawia, że cały świat znajduje się w zasięgu ręki. Niezwykłe cechy, jakie łączy w sobie WB750, to wysoka jakość technologii obrazowania, niezwykłe opcje modyfikowania ujęć i wspaniałe narzędzia do twórczej obróbki, szczególnie dla osób w podróży.


Tchnij życie w swoje zdjęcia
Aparat WB750 oferuje wiele odmian funkcji Panorama, które dodają obrazom więcej dynamizmu. Niezależnie od tego, czy robimy zdjęcie poziome czy pionowe, w trybie 3D Panorama czy Action Panorama, czy też fotografujemy krajobraz, mamy do wyboru wiele zdefiniowanych ustawień, które spełnią estetyczne wymogi nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki Action Panorama możemy śledzić poruszającą się osobę lub obiekt względem statycznego tła, aby zarejestrować ruch na jednym zdjęciu. Tryb Live Panorama umożliwia łatwe fotografowanie dużych grup poprzez przytrzymanie przycisku spustu migawki i przesunięcie obiektywem po całej scenie, a wykonane zdjęcia można podejrzeć od razu na ekranie LCD. Z kolei funkcja 3D Panorama sprawia, że ujęcia wydają się jeszcze bardziej realistyczne – wykorzystuje jeden obiektyw i jedną matrycę w celu wykonania zdjęcia trójwymiarowego, które można następnie wyświetlić w telewizorze Smart TV 3D.

Jakość w zasięgu ręki
Opcja Smart Auto 2.0 sprawia, że aparat rozpoznaje i samodzielnie dobiera ustawienia najlepsze dla danego ujęcia spośród 16 trybów fotograficznych i 4 filmowych, pomagając w osiągnięciu jak najlepszego efektu - WB750 sam zadba, by każdy utrwalany moment został zarejestrowany właściwie.

Stwórz swój świat
Smart Filter 3.0 to szeroki wachlarz efektów i opcji kolorów - umożliwia on prostą indywidualizację ujęć. Wśród nowych efektów specjalnych znalazły się: Farba olejna, Kreskówka, Rysunek tuszem i Filtr gwiazdkowy. Rezultaty ich zastosowania widać już po wybraniu filtru zarówno przed wykonaniem zdjęcia. Filtry można stosować także po wykonaniu zdjęcia, dzięki czemu mamy do wyboru oryginał i zdjęcie z zastosowaniem wybranego efektu. Dzięki funkcji Zooming shot można eksperymentować z ostrością obrazu, podkreślić centrum ujęcia, a jednocześnie rozmyć jego boki, wybierając tym samym ten wycinek kadru, który ma przyciągnąć uwagę.

Twórcza kontrola nad obrazem
Wyspecjalizowane opcje fotografowania zapewniają pełną kontrolę nad ekspozycją oraz umożliwiają dostosowanie ujęcia do własnych potrzeb. Ustawienia w trybie Pierwszeństwa Przysłony i Pierwszeństwa Migawki pozwalają na eksperymentowanie z czasem migawki i głębią ostrości, dzięki czemu fotografowanie szybko poruszających się obiektów w niekorzystnych warunkach oświetleniowych jest prostsze niż kiedykolwiek przedtem.

Zabawa przede wszystkim
Opcja Magiczna Ramka umożliwia wyrażanie siebie poprzez dostosowanie zdjęć do własnego nastroju i osobowości. Wśród gotowych ramek znajdują się: Graffiti, Stary Film, Fale, Księżyc w Pełni, Starą Płytę, Gazetę, Wakacje, Klasyczne TV i wiele więcej. Korzystanie z ramek jest niezwykle proste - wystarczy skierować obiektyw na żądany obiekt, wpasować go w widoczny na wyświetlaczu wzór, zrobić zdjęcie, a ramka pojawi się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Opcja śledzenia twarzy
Trudno jest utrzymać ostrość przy fotografowaniu poruszających się obiektów. Problem ten jednak rozwiązuje opcja Intelligent Face, która automatycznie rozpoznaje i śledzi twarze ludzi, kiedy zaczynają się ruszać, a także utrzymuje ich ostrość.
 
Aparat Samsung WB750 trafi do sprzedaży w pierwszych dniach listopada i będzie dostępny w cenie sugerowanej cenie 999 zł brutto.

Strona producenta: www.samsung.pl
Cena: 999 zł

Zobacz także:
Nero po raz 11
Firmware 1.1 dla Olympusa E-P3
Pro Ranger – nowa seria plecaków Benro
Kultury świata - USA, Ameryka jakiej nie znacie
"Fikcja - Rzeczywistość - Manipulacja" - doroczna wystawa Okręgu Dolnośląskiego ZPAF
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
TEST: Sony NEX-5N – udana modernizacja
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona
TEST: Olympus PEN E-P3 - alternatywa dla lustrzanki

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.563s.