Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Fikcja - Rzeczywistość - Manipulacja" - doroczna wystawa Okręgu Dolnośląskiego ZPAF


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Fikcja - Rzeczywistość - Manipulacja" - doroczna wystawa Okręgu Dolnośląskiego ZPAF
Dodał: Marcin Pawlak 26.10.2011
Dolnośląskie Centrum Fotografii "Domek Romański" zaprasza na doroczną wystawę Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.


W tym roku twórcy zmierzą się z tematem „FIKCJA A RZECZYWISTOŚĆ / RZECZYWISTOŚĆ A FIKCJA / MANIPULACJA A RZECZYWISTOŚĆ”.
 
W wystawie wezmą udział: Jan Bortkiewicz, Jacek Braun, Czesław Chwiszczuk, Zdzisław Dados, Sławoj Dubiel, Andrzej Dudek-Dürer, Alek Figura, Barbara Górniak, Zenon Harasym, Roman Hlawacz, Zdzisław Holuka, Daria Ilow, Piotr Komorowski, Krzysztof Kowalski, Krzysztof Kuczyński, Adam Lesisz, Marek Liksztet, Ewa Martyniszyn, Piotr Nowak, Wacław Ropiecki, Andrzej Rutyna, Krzysztof Saj, Dorota Sitnik, Małgorzata Skoczylas, Maciej Stawiński, Jerzy Wiklendt, Iwona Wojtycza, Waldemar Zieliński.

Zjawa, fot. Andrzej Rutyna

Na wystawie, która zawierać będzie około 70 prac, zaprezentowane zostanie szerokie spektrum różnych postaw artystycznych i technologicznych.

Kurator wystawy Andrzej Dudek-Dürer, Wiceprezes ds. artystycznych OD ZPAF, tak oto pisze o ekspozycji:
Fotografia jako medium mające pozory obiektywności uzmysławia odbiorcom i twórcom jej aspekt subiektywny. Zarówno rozwój technologiczny jak i świadomościowy przedstawia bardzo szczególne metody i działania odnoszące się do tych zagadnień. Fotografia umożliwia uchwycenie pewnych szczególnych doświadczeń, takich jak forma kreacji, czy wyrażenie subiektywnych dociekań, penetrujących tę problematykę.

Multiplikacja, fot. Jerzy Wiklendt


Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Fotografii
Ulica: pl. bpa Nankiera 8
Termin: 04.11.2011 – 05.12.2011
Godziny otwarcia: 10:00-18:00 (od poniedziałku do soboty)
Adres WWW: www.okis.pl
Wernisaż: 4 listopada (piątek) godz. 17:00
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.485s.