Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dziś początek Cienemaforum 2015!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dziś początek Cienemaforum 2015!
Dodał: Kamila Bałdyga 25.11.2015
14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych potrwa od 25 do 29 listopada w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W ramach wydarzenia organizatorzy zaplanowali warsztaty fotograficzne.


Młode, ambitne kino jak co roku przeżyje swój renesans w warszawskiej Kinotece. 14. edycja jednego z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce, to gratka dla pasjonata nie tylko kinematografii, ale też sztuki i kultury w ogólnym ujęciu. Poznamy realizacje zarówno twórców profesjonalnych, jak i studentów czy amatorów, nagrodzone na festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Londynie, Toronto czy Locarno.

W tegorocznej odsłonie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt polskich i zagranicznych filmów fabularnych i animacji. Swoje produkcje twórcy przedstawią nie tylko publiczności, ale poddadzą się ocenie jury, w skład którego w tym roku wejdą m.in. producent, reżyser i scenarzysta Janusz Zaorski, scenarzysta i reżyser Magnus von Horn oraz jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich - Chris Niedenthal. Będzie również można uczestniczyć w pokazach filmowych oraz wręczeniu Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego, przyznawanych przez OFFową Akademię Filmową najlepszym artystom i filmom ubiegłego roku.

Cinemaforum 2015


Modnym akcentem Cinemaforum będzie cieszący się ogromnym zainteresowaniem przegląd filmów modowych – Fashion Film. W tej sekcji po raz kolejny zostaną zaprezentowane etiudy filmowe, reklamy a także teledyski, traktujące modę jako idealne medium, które potrafi łączyć wysublimowany artyzm, surrealistyczną estetykę z komentarzem społecznym.

Także społecznie istotny element jakim jest konsumpcja, znajdzie swoje miejsce w programie festiwalu. W sekcji filmów kulinarnych apetyczne potrawy i barwne kompozycje składników, zapewnią nam sensualny odbiór krótkich, kilkuminutowych form filmowych.

Festiwal nie skupia się jedynie na filmowym przekazie wizualnym, jest to także okazja do poznania kina i jego składników od kuchni. Zaprosimy publiczność do uczestnictwa w warsztatach filmowych i fotograficznych, realizowanych przez doświadczonych wykładowców przy użyciu profesjonalnej i nowoczesnej technologii. Podczas polsko–niemieckiego projektu „Fokus na Pałac”, studenci postarają się uchwycić i na nowo odkryć Pałac Kultury i Nauki, natomiast w ramach warsztatów filmowych „Masterclass” tworzyć będą krótkie formy filmowe. Młode kino, ze swą nieuchwytną definicją niezależności, zabierze nas pod koniec listopada do świata, który próbują zrozumieć i opisać autorzy, świadomie podejmujący ważne dla nich tematy.

Więcej informacji: cinemaforum.pl

Zobacz także:
Najlepsze zdjęcie Fotospacerów
Wykład i wystawa o fotografii wileńskiej
Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury
Gisele Freud w MN w Krakowie
Warsztaty na FotoArtFestival
Wyniku konkursu Japońskie Kadry 2015
Warsztaty Quantuum
Konkurs Tokiny. Do wygrania warsztaty na Wyspach Kanaryjskich
Urban Photographer of the Year
FotoArtFestival 2015
Pierwszy pokaz cyklu In Mundo
Pokazy slajdów fotografii podróżniczej
Zobacz Tychy od A do Z!
"Jesienny spacer z aparatem" - ostatnia szansa!
Trwa wystawa "Remake"
Opolski Festiwal Fotografii

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.131s.