Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Najlepsze zdjęcie Fotospacerów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Najlepsze zdjęcie Fotospacerów
Dodał: Kamila Bałdyga 22.10.2015
W miniony czwartek zakończył się ostatni etap konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski - został ogłoszony werdykt jury na najlepsze zdjęcie tego projektu. Zwycięzcą został Krzysztof Kaźmierczak, który też zgłosił Park Narodowy Gór Stołowych w pierwszym etapie.


Kiedy w połowie marca zapadały ostatnie ustalenia w sprawie organizacji konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski, ani organizatorzy, ani potencjalni uczestnicy nie spodziewali się tak wielu niespodzianek. Pierwszą z nich były wyniki II etapu – wyłonienie Pięciu Pereł Polski na podstawie głosów internautów.

Bardzo nam się podobał pomysł realizacji Fotospacerów z aparatami Panasonic Lumix w pięciu początkowo nieokreślonych jeszcze miejscach Polskimówi Klara Ufnalewska, PR Manager w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce. – Koncept, w swoim założeniu, miał w sobie dużo spontaniczności, dzięki której nasze aparaty –zarówno modele kompaktowe jak również te z serii G, czyli z wymienną optyką - mogły przejść testy w różnych warunkach oraz sprostać wielu fotograficznym zadaniom.

Każdy z uczestników Perłowych Fotospacerów mógł zgłosić chęć wypróbowania umiejętności dostępnych modeli Panasonic Lumix. Fotospacerowicze przesyłali także po dziesięć najlepszych ich zdaniem zdjęć wykonanych w Radomiu, Dolinie Chochołowskiej, Barczewie, Iłży i Parku Narodowym Gór Stołowych. Po każdym kolejnym Fotospacerze w gronie organizatorów odbywało się głosowanie i wybór trzech najlepszych fotografii, zaś w połowie października nastąpił wielki finał: spośród piętnastu fotografii (po trzy z każdego Fotospaceru) jury wybrało najlepsze zdjęcie.

fot. Krzysztof Kaźmierczak


Zwycięstwo było bezapelacyjne. W 12-osobowym jury zwycięskie zdjęcie zdobyło dwa razy więcej głosów, niż dwa pozostałe ze ścisłej czołówki razem. Nagroda w postaci modelu Panasonic Lumix DMC-G7 wędruje w ręce Krzysztofa Kaźmierczaka.

To dzięki zgłoszeniu Pana Krzysztofa Fotospacery trafiły do Gór Stołowych. Właśnie tam nagrodzona fotografia została wykonana kompaktowym aparatem Panasonic Lumix LX100.

Więcej informacji: www.fotospacery.pl

Zobacz także:
Ostatni Fotospacer
Wiatrowe pokłosie Fotospaceru
Fotograficzne sprawozdanie z 7. Fotospaceru
Sprawozdanie z przedostatniego Fotospaceru
W niedzielę Fotospacer po Iłży
Fotospacer po Barczewie
Album Krasiczyn

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.323s.