Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze zdjęcie Fotolia Instant


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze zdjęcie Fotolia Instant
Dodał: Przemysław Imieliński 21.01.2015
Bank zdjęć Fotolia wyłonił zwycięzców konkursu na najbardziej popularne zdjęcie Kolekcji Instant wykonane za pomocą aplikacji Fotolia Instant. Patrizia Tilly zwyciężyła w kategorii dla użytkowników systemu Android, a Robin Michel w kategorii zdjęć zrobionych iPhonem. Każdy z laureatów otrzymał nagrodę o wartości 15 000 PLN.


Celem konkursu było zachęcenie użytkowników smartfonów do sprzedaży swoich zdjęć w ramach specjalnej kolekcji obrazów Instant. Fotolia Instant to przede wszystkim aplikacja, która wykorzystując rosnącą popularność fotografii mobilnej, umożliwia zarabianie na zdjęciach zrobionych smartfonem oraz jest nowym rynkiem dla grupy fotografów, z ikonicznym, świeżym i spontanicznym spojrzeniem na fotografię.

Najlepsze zdjęcie zrobione iPhonem
Najlepiej sprzedającym się obrazem 2014 roku wykonanym iPhonem, zostało niesamowite zdjęcie zatytułowane "Melbourne Coloration" autorstwa Robina Michela. Jego obraz zrobiony iPhonem5, podsumowuje wszystko, co sprawia, że kolekcja Instant jest tak genialna i wszechstronna: kolor, środowisko naturalne, świeżość, zabawę i spontaniczność. Portfolio zwycięzcy w banku zdjęć Fotolia cechuje młodość i żywotność, które stają się coraz bardziej popularne wśród klientów na całym świecie, którzy chcą skierować swój przekaz i dotrzeć z nim do młodszego rynku konsumentów.

''Melbourne Coloration'', fot. Robin Michel


– Przede wszystkim chciałbym powiedzieć wielkie dziękuję serwisowi Fotolia i zespołowi Fotolia Instant. Dali szansę każdemu, by być fotografem. Jeśli chodzi o Instant to nie ma tu żadnego znaczenia, jaki masz aparat, ale to jakie momenty życia fotografujesz. Zarabianie pieniędzy i wygrana w konkursie nie były moim celem. Jednak kiedy dociera do Ciebie, że można się dobrze bawić, a przy tym zarabiać pieniądze, jest to naprawdę atrakcyjna perspektywa – mówi Robin Michel.

Najlepsze zdjęcie użytkowników systemu Android
Patrizia Tilly jest laureatką w kategorii najbardziej popularnego obrazu Instant 2014 roku zrobionego z telefonu z systemem Android. Zdjęcie "An evening at the Lake 05”, zrobione telefonem Samsung Galaxy S3, łączy w sobie zabawę i świeżość, jak również prezentuje wysoki poziom jakościowy, który oferują współczesne smartfony. W swoim obrazie Patrizia, która jest stałym dostawcą banku zdjęć Fotolia, pokazała jak duże poczucie swobody twórczej oferują smartfony, perfekcyjne łącząc współczesne, popularne tematy fotograficzne z dobrymi możliwościami post produkcyjnymi.

''An evening at the Lake 05'', fot. Patrizia Tilly


– Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałam konkurs Instant! To zdjęcie zrobiłam latem. Wieczorem zachód słońca był tak piękny, że wpadłam na pomysł, że możemy zrobić kilka zdjęć z dziećmi skaczącymi do wody, ale nie miałam aparatu, tylko swojego smartfona. Najpierw zrobiłam zdjęcia z lampą, ale nie podobał mi się efekt. Wtedy pomyślałam, że mogłabym spróbować zrobić zdjęcie pod słońce. Nie sądziłam, że to zadziała, ale udało się! Byłam zaskoczona, jak dobrze smartfon je zrobił – mówi Patrizia Tilly.

W ramach nagrody każdy ze zwycięzców otrzymał wymienialne na gotówkę kredyty Fotolia o wartości 15 000 zł. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat aplikacji Fotolia Instant należy odwiedzić stronę Google Play i iTunes App Store.

Strona banku zdjęć Fotolia: pl.fotolia.com

Zobacz także:
Wystawa fotografii "TOSCANA – Siena Palona" Piotra Krahla
Konsultacje z Tomaszem Wiechem w ramach projektu "Przetwórnia"
Panasonic LUMIX GF7 – kompaktowy, lekki i elegancki
Wacom Cintiq 27QHD i 27QHD touch – ekrany dotykowe dla zawodowców
Wacom Cintiq Companion 2 – dla profesjonalistów
Ruszyła druga edycja projektu DEBUTS
Rusza rekrutacja do nowej edycji Migawek!
Wystawa poplenerowa "Kujawy"
"Rower góral i na Ural" – prezentacja slajdów Dominika Szmajdy
Konkurs "Niezwykły portret"
Wernisaż wystawy Tadeusza Rolke i Michała Gonickiego pt. "Plon"
Polaroid CUBE – nietypowa kamera sportowa
Znane są już wyniki konkursu Wyzwanie LUMIX!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.005s.