Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Wacom Cintiq Companion 2 – dla profesjonalistów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wacom Cintiq Companion 2 – dla profesjonalistów
Dodał: Przemysław Imieliński 19.01.2015
Zaprezentowany na targach CES 2015 nowy Cintiq Companion 2 to wydajny tablet dla profesjonalistów oczekujących najlepszych efektów w pracy z piórkiem, wymagających swobody tworzenia w dowolnym miejscu. Tablet łączy się także z komputerami Mac i PC w domu lub pracy, pozwalając na wygodną pracę z każdym urządzeniem.


W trakcie targów CES firma Wacom zaprezentowała wydajny tablet dotykowy Cintiq Companion 2, kierowany do profesjonalnych twórców cyfrowych, którzy wymagają najlepszych efektów podczas pracy piórem na ekranie. Urządzenie oferuje nieporównywalną swobodę i elastyczność, umożliwiając użytkownikom twórczą pracę w dowolnym miejscu. Cintiq Companion 2 jest pełnoprawnym tabletem z systemem Windows 8 oferującym wszystkie kreatywne funkcje linii Cintiq. W razie potrzeby, może się połączyć z domowym albo biurowym komputerem Mac lub PC z zainstalowaną aplikacją Cintiq Connect. Działa wtedy jako podstawowy bądź dodatkowy ekran Cintiq wykorzystujący piórko, na którym od lat polegają zawodowcy.
 
Wyposażone w czujnik nachylenia piórko Wacom Pro Pen o 2048 poziomach nacisku, używane w połączeniu z kreatywnymi aplikacjami firm Adobe, Autodesk, Corel, Smith Micro, Pixologic i wielu innych, działa jak tradycyjne pióro, pędzel czy marker. Piórko współpracuje z ograniczającym odblaski ekranem o wysokiej rozdzielczości (2560 x 1440), dostarczając wrażenie pracy na prawdziwym papierze. Dzięki temu, umożliwia projektantom i artystom szybkie tworzenie precyzyjnych i szczegółowych prac bez obawy o przybory malarskie.

Wacom Cintiq Companion 2


Komfort i wydajność są istotne dla każdego profesjonalisty. Cintiq Companion 2 został zaprojektowany w taki sposób, by użytkownicy mogli pracować szybciej, wygodniej i bardziej naturalnie. Niewielkie wymiary, regulowana podstawka i elegancki wygląd umożliwiają wygodną pracę w zróżnicowanym otoczeniu: w atelier, u klienta, a także podczas podróży samolotem, pociągiem i wszędzie tam, gdzie poczujemy przypływ kreatywności. Dzięki zastosowaniu piórka Pro Pen, technologii multi-touch, sześciu przycisków ExpressKey, Rocker Ring, Radial Menu, a także usługom w chmurze, praca profesjonalistów korzystających z tabletu Companion 2 nie ma ograniczeń. Wydajność, intuicyjność oraz uniwersalność tabletu przejawia się między innymi możliwością przypisania wybranego skrótu do przycisku ExpressKey lub użycia technologii multi-touch do manipulowania obrazem. Dodatkowo, praca na plikach cyfrowych umożliwia natychmiastowe otrzymanie informacji zwrotnej od współpracowników bądź klientów, co może znacząco poprawić proces produkcji.

Cena i dostępność
Cintiq Companion 2 wspiera kreatywność, oferując wszystko, co potrzebne do produktywnej pracy nad grafiką i projektowaniem zarówno w studiu, jak i poza nim. Cintiq Companion 2 trafi do internetowego sklepu Wacom eStore w lutym tego roku. Będzie dostępny w wersjach: Value (64 GB SSD, 1399,90 EUR, 1199,99 GBP), Standard (128 GB SSD, 1599,90 EUR, 1299,99 GBP) oraz Premium (256 GB SSD, 1999,90 EUR, 1599,99 GBP). Wersje Enhanced (512 GB SSD, 2499,90 EUR, 1999,99 GBP) i Enterprise (cena zależna od konfiguracji) trafią do sprzedaży tej wiosy. Ceny zawierają VAT.

Strona producenta: www.wacom.pl

Zobacz także:
Ruszyła druga edycja projektu DEBUTS
Rusza rekrutacja do nowej edycji Migawek!
Wystawa poplenerowa "Kujawy"
"Rower góral i na Ural" – prezentacja slajdów Dominika Szmajdy
Konkurs "Niezwykły portret"
Wernisaż wystawy Tadeusza Rolke i Michała Gonickiego pt. "Plon"
Polaroid CUBE – nietypowa kamera sportowa
Znane są już wyniki konkursu Wyzwanie LUMIX!
Wernisaż wystawy ''Metafory realności 2014''
Philips 272P4APJKHB dla profesjonalistów – 27 cali i 99% palety Adobe RGB
Konkurs fotograficzny "Focus on Fashion"
Nikon zaprasza domy kultury do Akcji (foto)edukacji
Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Kraków Główny
Nowe aparaty Nikon COOLPIX – prostota, styl i funkcje społecznościowe

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.427s.