Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wystawa poplenerowa "Kujawy"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wystawa poplenerowa "Kujawy"
Dodał: Przemysław Imieliński 16.01.2015
W dniu 17 stycznia (sobota) 2015 roku, o godz. 16.00, w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie nastąpi otwarcie wystawy fotografii pt. "Kujawy".


Na wystawie prezentowane są zdjęcia, które wykonali uczestnicy Plenerowych Warsztatów Fotograficznych Kujawy. Warsztaty, które zorganizował Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, odbywały się w lipcu 2011 roku. Uczestniczyło w nich czternaścioro utalentowanych, zaawansowanych w tworzeniu fotografii artystycznej, fotografów amatorów z różnych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego: z Dobrego, Grudziądza, Gruty, Kowalewa Pomorskiego, Lubicza, Lutowa, Osieka nad Wisłą, Torunia i Żnina. Byli wśród nich uczniowie, studenci, a także osoby na co dzień uprawiające różne zawody. Ich przewodnikiem po krajobrazach i kulturowej przestrzeni Kujaw oraz artystycznym opiekunem był Stanisław Jasiński – fotografik, publicysta i poeta, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, instruktor fotografii w WOAK-u.
W sierpniu 2011 roku odbywały się Plenerowe Warsztaty Fotograficzne Pałuki stanowiące integralną część przedsięwzięcia, które można określić jako Plener Fotograficzny Kujawy i Pałuki.

Wystawa poplenerowa ''Kujawy'' – plakat


Spośród kilku tysięcy zdjęć, które uczestnicy warsztatów wykonali na Kujawach i Pałukach Stanisław Jasiński wybrał fotografie następnie eksponowane na poplenerowej wystawie oraz ponad sto składających się na prezentację multimedialną. Wytypowane zostały najciekawsze ujęcia. Są to plany ogólne, zbliżenia, detale. Fotografie te łączą walory artystyczne, poznawcze i dokumentacyjne.

Zdjęcia pokazują niezwykłą urodę kujawskich krajobrazów, ciekawe zakątki i obiekty ujmowane w perspektywie kulturowej. Poprzez współczesną przestrzeń ukazywana jest przeszłość regionu, a także jego nowoczesność oraz zmiany, jakie zachodzą w krajobrazie. Oczywiście, pośród eksponowanych fotografii daremnie by szukać ujęć typowych dla widokówek czy folderów krajoznawczych. Są zdjęcia charakterystycznych pejzaży – równin, jezior, lasów, wsi, miast, zabytków, czy też mieszkańców regionów podczas codziennych zajęć i wypoczynku.
 
Każde zdjęcie może być początkiem ciekawej opowieści o Kujawach, o naszej małej ojczyźnie. Oczywiście jest to opowieść fragmentaryczna, niepełna, zaledwie zaznaczająca bogactwo widoków i związanych z nimi zdarzeń.
 
Zdjęcia zaciekawiają nie tylko tematyką. Są one zajmujące również jako uprzedmiotowienie spostrzegawczości, wrażliwości i osobowości ich autorów. Podczas warsztatowych wyjazdów łączyli oni pasję artystyczną i poznawczą. W swoich fotografiach uobecnili się jako artyści, jako twórcy obrazów. Urzekają uwidocznioną w zdjęciach radością fotografowania i przebywania w miejscach przyciągających urodą i nastrojem.

Wystawa poplenerowa ''Kujawy'' – zaproszenie


Jak mówi Stanisław Jasiński, plenerowe wyprawy pozwalały odkryć niepowtarzalną urodę obu regionów; okazywało się, że zawsze za horyzontem jest coś i ciekawego, i pięknego. Dlatego też o plenerowych doświadczeniach oraz zdjęciach eksponowanych na wystawie można powiedzieć, że przystają do powiedzenia: cudze chwalicie, swego nie znacie. Eksponowane fotografie odkrywają wspaniałość naszego otoczenia – jego atrakcyjność.
 
Autorami zdjęć są: Martyna Chmielewska, Justyna Drążek, Marta Grabowska, Anna Hołub, Ewa Łysiak, Joanna Nacfalska, Marzena Samborska, Jacek Hołub, Stanisław Jasiński, Jacek Melerski, Krzysztof Krzemień, Piotr Kriesel, Dariusz Łenski, Maciej Pasieka i Zbigniew Zasada.
Wystawa będzie eksponowana do 15 marca b.r.

Więcej informacji: www.nieszawa.pl

Zobacz także:
"Rower góral i na Ural" – prezentacja slajdów Dominika Szmajdy
Konkurs "Niezwykły portret"
Wernisaż wystawy Tadeusza Rolke i Michała Gonickiego pt. "Plon"
Polaroid CUBE – nietypowa kamera sportowa
Znane są już wyniki konkursu Wyzwanie LUMIX!
Wernisaż wystawy ''Metafory realności 2014''
Philips 272P4APJKHB dla profesjonalistów – 27 cali i 99% palety Adobe RGB
Konkurs fotograficzny "Focus on Fashion"
Nikon zaprasza domy kultury do Akcji (foto)edukacji
Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Kraków Główny
Nowe aparaty Nikon COOLPIX – prostota, styl i funkcje społecznościowe
Wernisaż wystawy Łukasza Kapy "Cyjanotypia"
HandeVision Ibelux 40 mm f/0,85 – jasna portretówka dla aparatów niepełnoklatkowych
Wernisaż wystawy Brodziak "One" (premiera polska)

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.061s.