Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon zaprasza domy kultury do Akcji (foto)edukacji


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon zaprasza domy kultury do Akcji (foto)edukacji
Dodał: Przemysław Imieliński 14.01.2015
Zbliżamy się do półmetka III edycji edukacji fotograficznej "Akcja (foto)edukacja", która poszerza wiedzę, motywuje i inspiruje. Program skierowany jest głównie do młodzieży z całej Polski, lecz także wszyscy pasjonaci fotografii znajdą coś dla siebie. Od stycznia 2015 r. w konkursie może brać również udział młodzież działająca w ramach kół artystycznych i fotograficznych przy domach kultury.


W pierwszej i drugiej edycji programu udział wzięli uczniowie z ponad 120 szkół ponadgimnazjalnych i przysłano prawie 30000 zdjęć. Do końca roku 2014 w konkursie mogły brać udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, prowadzące klasy, zajęcia lub koła fotograficzne. Od samego początku istnienia Akcji (foto)edukacji organizatorzy spotkali się z licznymi prośbami i pytaniami ze strony inicjatyw fotograficznych przy domach kultury z całego kraju o dołączenie ich do konkursu. Przyjmowanie przez domy kultury modelu kuźni talentów w konkretnych dyscyplinach, w tym również w zakresie fotografii, idzie w parze z ideą Akcji (foto)edukacji. Chcąc spełnić oczekiwania pasjonatów fotografii oraz dbając o rozwój programu, od stycznia 2015 r. projekt skierowany będzie również do młodzieży ponadgimnazjalnej działającej w kołach i ogniskach artystycznych domów kultury w całej Polsce.

Akcja (Foto)edukacja – logo


Projekt prowadzony przez Nikon Polska to lekcje z podstaw fotografii dla wszystkich entuzjastów fotografii, które rozwijają artystyczne zainteresowania uczniów. Co miesiąc młodzież ma szansę wygrać wysokiej klasy aparaty fotograficzne, a szkoły - i od dziś również domy kultury – inspirujące warsztaty z profesjonalnym fotografem. Aktywni przez cały rok młodzi twórcy powalczą o stypendium naukowe w wysokości 10 000 PLN w kategorii indywidualnej, a ogniska i koła fotograficzne o wyposażenie pracowni w profesjonalny sprzęt fotograficzny.

Formuła projektu opiera się na comiesięcznych modułach e-learningowych, dostępnych www.szerokikadr.pl. Firma Nikon przygotowuje każdorazowo specjalne materiały dydaktyczne, obejmujące przykładowe zdjęcia, grafiki, filmy oraz słowniczek najważniejszych pojęć, które pomagają w lepszym zrozumieniu poruszanych zagadnień. Każda lekcja kończy się, specjalnie dopasowanym do omawianej teorii, fotograficznym zadaniem domowym. Prace można zgłaszać w kategorii indywidualnej oraz grupowej.
Program trwa cały rok szkolny, a III edycja wystartowała 14 października 2014 roku i kończy się wraz z rokiem szkolnym 26 czerwca 2015 roku przyznaniem głównej nagrody dla najlepszej szkoły lub domu kultury oraz dla najzdolniejszego młodego fotografa w kategorii indywidualnej. Zapraszamy do podjęcia wyzwania i realizacji pasji fotograficznej poprzez edukację i rozwój. Inspirujemy i motywujemy opiekunów i nauczycieli do poszerzania kreatywności i umiejętności młodzieży w obszarze fotografii. Zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji można przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie: https://www.szerokikadr.pl.

Najnowsza Lekcja 4 będzie dostępna na portalu edukacyjnym www.szerokikadr.pl w zakładce “Akcja (foto)edukacja” już 14 stycznia 2015 r. Tam także znaleźć można regulamin konkursu oraz galerię zdjęć pierwszej i drugiej edycji. Na zdjęcia w odpowiedzi na Lekcję 4 jury czeka do 31 stycznia br.

Zobacz także:
Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Kraków Główny
Nowe aparaty Nikon COOLPIX – prostota, styl i funkcje społecznościowe
Wernisaż wystawy Łukasza Kapy "Cyjanotypia"
HandeVision Ibelux 40 mm f/0,85 – jasna portretówka dla aparatów niepełnoklatkowych
Wernisaż wystawy Brodziak "One" (premiera polska)
Panasonic HC-VX870 i HC-V770 – kamery dla filmowców amatorów
Panasonic HC-W570, HC-V270 i HC-V160 – kamery z mocnym zoomem
Plenerowa wystawa 50 fotografii z życia WOŚP
Removu R1 – ekran z pilotem do kamer GoPro HERO
Konkurs "Przyroda Ojczysta 2014" – finałowe głosowanie
Półkolonie kulinarne we Wrocławiu - zima 2015
Quadralite Rx400 Ringflash – kompaktowa lampa pierścieniowa
Wystartowała 5. edycja konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.947s.