Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Kraków Główny


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Kraków Główny
Dodał: Przemysław Imieliński 14.01.2015
Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zapraszają na otwarcie wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Odsłonięcie fotografii z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3 w hali nowego dworca Kraków Główny odbędzie się w niedzielę 18 stycznia o godz. 12.00.


Wystawy fotografii, które złożyły się na wyjątkowy kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów", Program 3 zaprezentował w listopadzie i grudniu ub.r. na dworcach Warszawa Centralna, Gdynia Główna i Wrocław Główny.
 
Podczas uroczystości na dworcu Kraków Główny odsłoniętych zostanie 16 zdjęć, na których 99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzą wspólnie: dyrektor Programu 3 Magda Jethon, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Matusz, członek zarządu PKP S.A. Jarosław Bator oraz duet znakomitych dziennikarzy – Artur Andrus i Michał Olszański. Słuchacze i podróżni, którzy odwiedzą w niedzielne południe krakowski dworzec, będą mieli doskonałą okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia i zdobycia autografów od swoich ulubionych redaktorów. Zwłaszcza, że na krakowskim dworcu zostanie otwarty "Sklepik Walendzik", w którym będzie można kupić Trójkowy kalendarz.

Artur Andrus (pierwszy z prawej) w obrazie ''Szarlatan'' Hieronima Boscha


Przypomnijmy – tematem kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy – między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt zrealizowany został dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

''Trójka w obrazach wielkich mistrzów'' – kalendarz programu 3 Polskiego Radia


– Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego postanowiliśmy pokazać nasze zdjęcia w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Krakowie, czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi – mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Dla tych, którzy nie będą mogli spotkać się 18 stycznia z ekipą z Myśliwieckiej 3/5/7 na dworcu Kraków Główny, Program 3 obszernie zrelacjonuje na antenie uroczystość otwarcia wystawy w niedzielę o godz. 12.15, 13.00 i 16.00.
 
Wystawa „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” na dworcu Kraków Główny będzie dostępna dla publiczności do 1 lutego 2015 r.
 
Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" dostępny jest cały czas w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.

Więcej informacji: www.polskieradio.pl

Zobacz także:
Nowe aparaty Nikon COOLPIX – prostota, styl i funkcje społecznościowe
Wernisaż wystawy Łukasza Kapy "Cyjanotypia"
HandeVision Ibelux 40 mm f/0,85 – jasna portretówka dla aparatów niepełnoklatkowych
Wernisaż wystawy Brodziak "One" (premiera polska)
Panasonic HC-VX870 i HC-V770 – kamery dla filmowców amatorów
Panasonic HC-W570, HC-V270 i HC-V160 – kamery z mocnym zoomem
Plenerowa wystawa 50 fotografii z życia WOŚP
Removu R1 – ekran z pilotem do kamer GoPro HERO
Konkurs "Przyroda Ojczysta 2014" – finałowe głosowanie
Półkolonie kulinarne we Wrocławiu - zima 2015
Quadralite Rx400 Ringflash – kompaktowa lampa pierścieniowa
Wystartowała 5. edycja konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE!
Canon podczas Press Photo Expo 2015

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.628s.