Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Ruszyła druga edycja projektu DEBUTS


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ruszyła druga edycja projektu DEBUTS
Dodał: Przemysław Imieliński 19.01.2015
Można już zgłaszać swoje portfolia do drugiej odsłony projektu DEBUTS, którego celem jest wsparcie najbardziej utalentowanych, debiutujących polskich fotografów. Podobnie jak w zeszłym roku, końcowym efektem projektu będą album oraz wystawa. Składające się z ośmiu zdjęć portfolia można nadsyłać do 28 lutego br., a oceni je międzynarodowe jury.


W pierwszej edycji DEBUTS wzięło udział ponad 150 fotografów. Z tego grona do książki jury zaprosiło 36 osób, których prace uznano za najbardziej obiecujące. Wystawa, którą zorganizowano w najwyżej położonej w Polsce galerii, mieszczącej się na 35. piętrze Warsaw Trade Tower, zgromadziła setki miłośników fotografii z całego kraju i wzbudziła szereg artystycznych kontrowersji. Natomiast książka trafiła do 100 najważniejszych na świecie instytucji zajmujących się fotografią.

Wernisaż wystawy DEBUTS w Warsaw Trade Tower, fot. BLOW UP PRESS


"Druga odsłona naszego projektu będzie się trochę inna" – mówi Grzegorz Kosmala, redaktor naczelny "doc! photo magazine" i "contra doc!", a jednocześnie pomysłodawca DEBUTS. – "Przede wszystkim zmniejszyliśmy do pięciu ilość osób zasiadających w jury. Co więcej, jury w tym roku będzie międzynarodowe. Zaprosiliśmy do niego fotografów, wydawców oraz galerzystów. Są to osoby cenione w świecie fotograficznym."

Album DEBUTS, fot. Mariusz Janiszewski


Wśród jurorów tegorocznej odsłony DEBUTS znaleźli się m.in.:

Francesco Zizola z Rzymu – członek-założyciel utytułowanej agencji Noor, zdobywca dziewięciu nagród World Press Photo oraz czterech nagród Picture of the Year International,
Regina Maria Anzenberger z Wiednia – założycielka i właścicielka AnzenbergerAgency i AnzenbergerGallery, jak również dyrektorka ViennaPhotoBookFestival, autorka szeregu książek fotograficznych,
Luca Desienna z Londynu – fotograf, dyrektor artystyczny magazynu Gomma oraz dyrektor wydawnictwa Gomma Books, wydawcy słynnej już trzytomowej monografii MONO.

Zmieni się także miejsce, w którym zaprezentowane zostaną wybrane prace fotografów zaproszonych do albumu DEBUTS. W tym roku laureatów projektu gościć będą wyjątkowe przestrzenie łódzkiego hotelu andels, a sama wystawa będzie wydarzeniem towarzyszącym Fotofestiwalowi w Łodzi.

Co należy zrobić, żeby wziąć udział w DEBUTS?
– Zasady uczestnictwa nie uległy zmianie – odpowiada Kosmala. – Do 28 lutego br. na adres debuts@docphotomagazine.com należy zgłosić swoje portfolio składające się z ośmiu zdjęć, do których należy załączyć kilka informacji o sobie, w tym kiedy dana osoba zadebiutowała i co było jej debiutem. Debiutem dla nas jest zarówno pierwsza autorska publikacja w mediach, jak i pierwsza wystawa lub po prostu ukończenie szkoły fotograficznej, cokolwiek zaszło najpierw w okresie od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2014 roku."

Album DEBUTS Filipa Skronńca, fot. Mariusz Janiszewski


Długość krótszego boku każdego zdjęcia w zgłaszanym portfolio powinna wynosić 1500 pikseli, a jego objętość nie może przekroczyć 3 MB. Zdjęcia należy zapisać w formacie JPG.
Każda osoba, która zostanie zaproszona do książki zostanie zaprezentowana na 4 stronach. Choć samo zgłoszenie portfolio jest bezpłatne, zaproszenie do książki wiąże się z koniecznością współuczestniczenia w kosztach jej druku. Podobnie jak rok temu, opłata ta wynosi 450 złotych od osoby. Część tej kwoty wróci do debiutantów w postaci 2 egzemplarzy książki. Pozyskane w ten sposób środki posłużą także do przygotowania wystawy oraz wysłania 100 egzemplarzy DEBUTS do najważniejszych instytucji
fotograficznych na świecie.
Wszyscy laureaci DEBUTS mogą także liczyć na specjalne miejsce na łamach "doc! photo magazine" lub "contra doc!".

Więcej informacji o projekcie DEBUTS, jurorach i zasadach uczestnictwa: www.facebook.com.

Zobacz także:
Rusza rekrutacja do nowej edycji Migawek!
Wystawa poplenerowa "Kujawy"
"Rower góral i na Ural" – prezentacja slajdów Dominika Szmajdy
Konkurs "Niezwykły portret"
Wernisaż wystawy Tadeusza Rolke i Michała Gonickiego pt. "Plon"
Polaroid CUBE – nietypowa kamera sportowa
Znane są już wyniki konkursu Wyzwanie LUMIX!
Wernisaż wystawy ''Metafory realności 2014''
Philips 272P4APJKHB dla profesjonalistów – 27 cali i 99% palety Adobe RGB
Konkurs fotograficzny "Focus on Fashion"
Nikon zaprasza domy kultury do Akcji (foto)edukacji
Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Kraków Główny
Nowe aparaty Nikon COOLPIX – prostota, styl i funkcje społecznościowe

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.937s.