Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Wacom Cintiq 27QHD i 27QHD touch – ekrany dotykowe dla zawodowców


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wacom Cintiq 27QHD i 27QHD touch – ekrany dotykowe dla zawodowców
Dodał: Przemysław Imieliński 21.01.2015
Na targach CES 2015 Wacom zaprezentował dwa nowe ekrany Cintiq oferujące dużą powierzchnię roboczą, a także fantastycznie działające piórko i znakomite odwzorowanie kolorów.


Firma Wacom zaprezentowała dziś ekrany Cintiq 27QHD oraz Cintiq 27QHD touch, aby sprostać aktualnym oczekiwaniom profesjonalnych twórców kreatywnych. Zapewniający doskonałe wrażenia w pracy piórkiem na ekranie, nowy flagowy ekran Cintiq, urzeka artystów i projektantów dużą, rozciągającą się od krawędzi do krawędzi szklaną powierzchnią roboczą, świetną kolorystyką obrazu oraz dbałością o ergonomię. Powierzchnia 27-calowego wyświetlacza sprawia wrażenie nieomal nieskończonej, umożliwiając artystom i projektantom objęcie spojrzeniem większego obrazu. Nowy ExpressKey Remote zwiększa naturalność i intuicyjność obsługi urządzenia. Może być umieszczony w dowolnym miejscu ekranu lub biurka, co daje użytkownikom możliwość zdecydowania o tym gdzie, kiedy i jak chcieliby skorzystać ze skrótów klawiaturowych i modyfikatorów. Cintiq 27 ma ponadto różne rodzaje podstawek, które pozwalają na długie godziny wygodnej pracy z ekranem ustawionym pod różnymi kątami.

Wacom Cintiq 27QHD


Realistycznie odwzorowane kolory i doskonałe zarządzanie barwą
Profesjonaliści, dla których kolor ma kluczowe znaczenie w ich pracy, skorzystają
z wysokiej jakości ekranu Cintiq 27QHD, który jest w stanie wyświetlić 1,07 miliarda kolorów i 97% przestrzeni barwnej Adobe. Cintiq jest narzędziem gwarantującym artystom zgodność kolorystyczną z wydrukiem lub inną formą prezentacji pracy
w każdym projekcie artystycznym,
podczas projektowania, a także edytowania zdjęć lub animacji 3D. To zasługa precyzyjnej kalibracji narzędziem Wacom Colour Manager korzystającym z technologii X-Rite (akcesorium dostępne w Wacom eStore), które umożliwia dokładne ustawienie kolorów w taki sposób, by jak najwierniej odpowiadały rzeczywistości.

Kryształowy obraz – wysoka rozdzielczość i duża powierzchnia
Użytkownicy mogą cieszyć się twórczą wolnością, którą daje przestrzeń robocza nie ograniczona żadnymi fizycznymi ani wizualnymi barierami. Obydwie wersje nowego flagowego ekranu zostały wyposażone w gładki, 27-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440. Wyjątkowo szerokie kąty widzenia umożliwiają projektantom, artystom, a także twórcom gier i filmowcom tworzenie szczegółowych prac w dużej skali bezpośrednio na ekranie. Użytkownicy mogą wzmocnić wrażenie pracy na prawdziwym materiale, wybierając różne końcówki piórka, w tym filcową, która realistycznie imituje zachowanie pióra na papierze.

Cintiq 27QHD z manipulatorem ExpressKey


Czułe na nacisk piórko, multi-touch, sterowanie z poziomu ekranu
Możliwość jednoczesnego skorzystania z piórka, technologii multi-touch (Cintiq 27QHD touch), sterowania z poziomu ekranu, a także funkcji Radial Menu pozwala użytkownikom ekranu Cintiq 27QHD na przyspieszenie ich pracy. Kluczowym elementem wpływającym na proces twórczy pozostaje praca piórka Pro Pen, które działa jak tradycyjny pędzel czy marker. Z piórkiem rozpoznającym 2048 stopni nacisku użytkownicy mogą rysować, malować, projektować i edytować bezpośrednio na ekranie.

Wacom Cintiq 27QHD – nóżki i porty USB


Cintiq 27QHD touch to idealne rozwiązanie dla osób korzystających z systemów operacyjnych oraz aplikacji obsługiwanych dotykiem, które jednocześnie chcą używać piórka. Obsługa ekranu jest jeszcze bardziej intuicyjna, dzięki wiernemu odtworzeniu wrażeń pracy obiema rękami z tradycyjnymi materiałami, takimi jak farby, markery czy glina. Technologia multi-touch umożliwia bezpośrednie sterowanie obrazem za pomocą palców. Manipulowanie modelem 3D albo przesuwanie, powiększanie i obracanie obrazu jedną ręką i jednoczesna edycja drugą, to całkowicie naturalne doświadczenia, które pozwalają artyście skupić się na twórczej pracy.

Uniwersalność – bezprzewodowy ExpressKeyTM Remote
Dostarczany w zestawie z ekranem Cintiq 27QHD nowy ExpressKey Remote poprawia komfort pracy i jej twórcze efekty. Ten mieszczący się w dłoni zestaw przycisków z zapisanymi pod nimi skrótami oraz pierścieniem Touch Ring pozwala twórcom skupić się na ich pracy. Można go umieścić w najbardziej dogodnym miejscu – na ekranie, na biurku obok klawiatury lub trzymać w dłoni. Równocześnie można podłączyć do pięciu ExpressKey Remote, co, w połączeniu z opcją sterowania z poziomu ekranu, daje użytkownikom dziesiątki możliwości dostosowania przycisków do zadania lub aplikacji.

Wacom Cintiq 27QHD – detal


Cintiq 27, tak jak jego poprzednik, oferuje najlepszą w swojej klasie ergonomię, z której korzystają projektanci i ilustratorzy wymagający dużej precyzji w trakcie wielogodzinnej pracy. Profesjonaliści docenią możliwość wyboru różnych rodzajów podstawek, dzięki którym mogą znaleźć ulubioną, zapewniającą im maksimum komfortu pozycję. Zintegrowana podstawka pozwala na płaskie ułożenie ekranu Cintiq (pod kątem 5 stopni), tak jak płótna lub pod kątem 20 stopni, po rozłożeniu nóżek. Opcjonalna podstawka Cintiq ERGO lub ramiona innych producentów w standardzie VESA dają użytkownikom możliwość dalszego dopasowania pozycji, tak by osiągnąć najwygodniejszy dla nich kąt ustawienia ekranu, bez względu na to czy siedzą, czy stoją.

Wybór ekranu Cintiq
Rodzina ekranów Cintiq składa się ze stacjonarnych modeli o trzech rozmiarach (13HD, 22HD, 27QHD) i mobilnych Cintiq Companion. Wszystkie mają jedną wspólną cechę – zapewniają unikalne wrażenia podczas pracy piórkiem na ekranie.

Dostępność i cena
Cintiq 27QHD (2199,90 Euro) oraz Cintiq 27QHD touch (2599,90 Euro) zastępują modele Cintiq 24HD i będą dostępne od połowy stycznia. Podane ceny zawierają VAT.

Strona producenta: www.wacom.pl

Zobacz także:
Wacom Cintiq Companion 2 – dla profesjonalistów
Ruszyła druga edycja projektu DEBUTS
Rusza rekrutacja do nowej edycji Migawek!
Wystawa poplenerowa "Kujawy"
"Rower góral i na Ural" – prezentacja slajdów Dominika Szmajdy
Konkurs "Niezwykły portret"
Wernisaż wystawy Tadeusza Rolke i Michała Gonickiego pt. "Plon"
Polaroid CUBE – nietypowa kamera sportowa
Znane są już wyniki konkursu Wyzwanie LUMIX!
Wernisaż wystawy ''Metafory realności 2014''
Philips 272P4APJKHB dla profesjonalistów – 27 cali i 99% palety Adobe RGB
Konkurs fotograficzny "Focus on Fashion"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.064s.