Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Obiektyw Leica Super-Elmar-M 18mm f/3.8 ASPH


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Obiektyw Leica Super-Elmar-M 18mm f/3.8 ASPH
Dodał: Sebastia Kuniszewski 23.02.2009
W ofercie firmy Leica pojawił się nowy superszerokokątny obiektyw Super-Elmar-M 18mm f/3.8 ASPH przeznaczony dla aparatów z mocowaniem Leica M.


Superszerokokątny obiektyw Super-Elmar-M 18mm f/3.8 ASPH z mocowaniem Leica M zaprojektowany został z myślą aparatach dalmierzowych. W połączeniu z cyfrowymi modelami takimi jak np. Leica M8 i M8.2 nowe szkło oferuje ekwiwalent ogniskowej 24 mm, która świetnie sprawdzi się np. w fotografii reportażowej krajobrazowej.

Obiektyw Leica Super-Elmar-M 18mm f/3.8 ASPH

Solidnie wykonany obiektyw został zbudowany z ośmiu soczewek rozmieszczonych w siedmiu grupach w tym jednego elementu o kształcie asferycznym, który odpowiada za redukcję nieostrości, które mogą pojawiać się w narożnikach kadru.
 
Według specyfikacji producenta obiektyw Super-Elmar-M 18mm f/3.8 ASPH ma wymiary 61x48,8 mm i waży 309 gramów. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 70cm. Kąt widzenia dla matryc APS-C wynosi 84 stopnie.

Leica M8 z obiektywem Super-Elmar-M 18mm f/3.8 ASPH

Nowy obiektyw z mocowaniem Leica M trafi do sprzedaży już w marcu w sugerowanej cenie 2000 funtów. Wraz z Super-Elmar-M 18mm f/3.8 ASPH w sklepach pojawi się również dopasowany do współpracy z obiektywem wizjer optyczny Leica Bright Line Finder 18 mm za którego trzeba będzie zapłacić ok. 550 funtów.

Strona producenta: en.leica-camera.com

Zobacz także:
Obiektywy TS-E 24 mm f/3.5L II i TS-E 17 mm f/4L – dwie "elki" typu tilt-shift od Canona.
Nowe obiektywy Samyang na polskim rynku
Nowy stałoogniskowy obiektyw NIKKOR AF-S DX 35mm f/1,8G
Nowy firmware dla Olympus E-3 oraz obiektywu ZUIKO DIGITAL
Nowy obiektyw Sigma 18-250 mm f/3.5-6.3 DC OS HSM
Mały Samsung HZ10W z obiektywem 24-240mm
Wiem, co kupuję: obiektyw - część III
Wiem, co kupuję: obiektyw - część II
Oznaczenia obiektywów dla systemu Sony Alfa
Wiem, co kupuję: obiektyw - część I
Co do czego pasuje – przewodnik po bagnetach i oznaczeniach obiektywów firmy Pentax
Oznaczenia obiektywów Canona dla systemu EOS
Oznaczenia obiektywów Tamron
Oznaczenia obiektywów Sigma
Ile naprawdę widzi aparat, czyli kąt widzenia obiektywu
Kalkulator kątów i pola widzenia obiektywu
Oznaczenia obiektywów Tokina
Co znaczą magiczne symbole DX, VR, G, AI-S, czyli oznaczenia obiektywów Nikona?
Co widzi obiektyw, a co zobaczy matryca?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.598s.