Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon COOLPIX S51 i S51c – elegancki wygląd, stabilizacja i nadajnik WiFI


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon COOLPIX S51 i S51c – elegancki wygląd, stabilizacja i nadajnik WiFI
Dodał: Jarosław Zachwieja 30.08.2007
W gronie cyfraków z linii COOLPIX Style nie mogło zabraknąć również miniaturowego aparatu kompaktowego z obiektywem ukrytym w całości wewnątrz korpusu. Oferta tego typu aparatów firmy Nikon została rozbudowana o dwa bliźniacze modele: S51 oraz S51c.


Kieszonkowe aparaty cyfrowe pozbawione wystających z korpusu ruchomych elementów, takich jak obiektyw, są dzisiaj jednymi z najbardziej popularnych rodzajów kompaktów. Ma na to wpływ ich elegancka stylistyka, oraz często bardzo solidna, metalowa obudowa. Nic więc dziwnego, że każdy szanujący się producent foto ma w ofercie co najmniej jeden taki model, a niektórzy wyposażają je dodatkowo w wyjątkowe funkcje.


Aparat Nikon COOLPIX S51 jest następcą popularnego modelu S50. Wyposażono go w ośmiomegapikselową matrycę o rozmiarach 1/2,5 cala, co jest standardem w tej klasie urządzeń. Schowany wewnątrz korpusu obiektyw Nikkor cechuje się zakresem ogniskowych odpowiadającym 38–114 mm w aparacie małoobrazkowym oraz stabilizacją drgań VR. Pozwala wykonywać zdjęcia z minimalnej odległości 30 cm lub 4 cm po przełączeniu aparatu w tryb makro.
 
Fotografujący mogą regulować czułość matrycy w zakresie od 100 do 1600 ISO lub zdać się na automatykę aparatu, która samodzielnie dopasuje ten parametr w zakresie 100-800 ISO (1600 ISO dostępne jest w trybie wysokiej czułości). Aparat wyposażony jest też we flagowe funkcje cyfraków Nikona: rozpoznawanie twarzy wspomagającą pracę pomiaru światła i autofokusa oraz D-Lighting, ułatwiającą robienie zdjęć pod światło.


Komunikacja z aparatem odbywa się za pośrednictwem dużego, trzycalowego ekranu LCD o rozdzielczości 230 tysięcy punktów. Menu obydwu modeli dostępne jest w 23 językach, w tym również w języku polskim. Aparaty mają około 13 megabajtów wbudowanej pamięci wewnętrznej i współpracują z nośnikami SD i SDHC. Wymiary modelu S51 to 92,5 x 59 x 21 mm, zaś COOLPIX S51c jest o 5 mm dłuższy. Masa obydwu aparatów wynosi 125 gramów. Po pełnym naładowaniu akumulatora aparat pozwala na wykonanie około 150 zdjęć.

W górnej części Nikona COOLPIX S51c widać m.in. przycisk E-Mail, służący do natychmiastowego wysyłania wskazanych zdjęć na serwer My Picture Town firmy Nikon. Z lewej strony aparatu, pod wystającą srebrną częścią obudowy ukryty jest moduł WiFI.

Główną zaletą modelu S51c jest obecność modułu łączności bezprzewodowej WiFI. Dzięki niej użytkownik znajdujący się w zasięgu domowej sieci bezprzewodowej lub publicznego punktu dostępu do Internetu (tzw. HotSpota) może bez potrzeby korzystania z komputera zamieścić swoje fotografie na łamach społecznościowego serwisu firmy Nikon o nazwie My Picture Town oraz powiadomić o tym fakcie przyjaciół za pośrednictwem e-maila. Wszystko to odbywa się po naciśnięciu jednego przycisku w górnej części obudowy aparatu.
 
Aparaty Nikon COOLPIX S51 oraz S51c trafią do sprzedaży jesienią bieżącego roku, a cena żadnego z tych modeli nie powinna przekroczyć 1200 złotych. Model S51c dostępny będzie w kolorach srebrnym i czarnym, natomiast S51 dodatkowo w brązowym, czerwonym oraz intensywnym purpurowym.

Strona producenta: www.nikon.pl
Ceny:
Nikon COOLPIX S51 – 249 EUR
Nikon COOLPIX S51c – 299 EUR

Zobacz także:
Nikon COOLPIX S510 – kompaktowy sprinter
Nikon COOLPIX L14 i L15 – kieszonkowe cyfraki dla każdego
Nikon COOLPIX S700 – malutki, elegancki i naprawdę szybki
Nikon COOLPIX P5100 oraz P50 – nowe kompakty dla wymagającego amatora
Nikon COOLPIX S200 w dwóch nowych kolorach
Pięć pełnoklatkowych obiektywów Nikona
Nikon D300 – korpus szyty na miarę
Nikon D3 – a jednak pełna klatka!
Aquatica D40X – podwodna obudowa dla amatorskiej lustrzanki Nikona
Kolejne przecieki na temat nowego Nikona?
Nowy rodzaj matrycy światłoczułej od Nikona
Fantasea Line FL-12 – obudowa podwodna do Nikona Coolpiksa L12
Nikon Capture NX – aktualizacja, wersja 1.2.0

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Spod przymkniętych powiek

Oniryczne pejzaże, senne wizje, tajemnicze mikroświaty, wyobrażone sceny, nierealne obrazy i fantastyczne zestawienia, czekamy na wsze zdjęcia ukazujące to, co nas otacza, w sposób zaskakujący, abstrakcyjny i niecodzienny…
Spod przymkniętych powiek
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[20.06.2018]
Autor:
Filip Stefaniak
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.355s.