Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon COOLPIX S700 – malutki, elegancki i naprawdę szybki


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon COOLPIX S700 – malutki, elegancki i naprawdę szybki
Dodał: Przemysław Imieliński 30.08.2007
COOLPIX S700 łączy w sobie elegancki wygląd i wyrafinowaną konstrukcję z zaawansowanymi funkcjami oraz dużą szybkością działania, dzięki czemu jego noszenie sprawia taką samą przyjemność, jak wykonywanie nim zdjęć.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Nowy aparat cyfrowy Nikona jest rzadkim przykładem modelu, który zapewnia wykonywanie zdjęć o wysokiej jakości mimo najmniejszych wymiarów (89 x 54 x 23 mm) spośród konkurujących z nim kompaktów innych producentów. Efekt ten udało się uzyskać dzięki zastosowaniu nowej matrycy CCD o przekątnej 1/1,72 cala i rozdzielczości 12,1 mln pikseli oraz wysokiej klasy obiektywu z 3-krotnym zoomem optycznym, oferującego zakres ogniskowych 37–111 mm (odpowiednik w formacie małoobrazkowym). Uzupełnieniem tych podzespołów jest układem redukcji wibracji i nowy mechanizm cyfrowej obróbki obrazu – EXPEED, który nie tylko zapewnia wydajne przetwarzanie danych, pozwalające rejestrować zdjęcia o dużej wyrazistości i wiernym odwzorowaniu barw, ale również gwarantuje ultraszybkie reagowanie na polecenia użytkownika.


Eleganckie kształty i efektowne wykończenie aluminiowego korpusu modelu COOLPIX S700 skrywają rasowy aparat, który ma zapewniać użytkownikom swobodę aktywnego uczestnictwa w rozgrywających się wydarzeniach, pozwalając zarazem uwieczniać najważniejsze chwile. COOLPIX S700 jest gotowy do fotografowania w ciągu zaledwie 0,9 s od naciśnięcia włącznika, a opóźnienie wyzwalania migawki jest właściwie niezauważalne, ponieważ wynosi maksymalnie 0,005 s.


Wiele uwagi poświęcono także wszystkim elementom sterującym. Na przykład monitor LCD o przekątnej 2,7 cala wyświetla jasny, duży obraz, zapewniając komfortową obsługę nawet przy silnym świetle słonecznym. Umieszczone wokół ekranu duże przyciski sterujące i wygodny obrotowy wybierak wielofunkcyjny są rozmieszczone w sposób zapewniający intuicyjne korzystanie z aparatu. Model ten pozwala także na ręczne podnoszenie czułości sensora do maksymalnej wartości 3200 ISO (w trybie pracy w zmniejszonej rozdzielczości), co pozwala uzyskiwać poprawne ujęcia nawet przy nie najlepszym oświetleniu.
 
W zestawie z aparatem COOLPIX S700 nabywca otrzymuje płytę CD-ROM z pakietem oprogramowania firmy Nikon, kabel AV/USB, stację dokującą, pasek, akumulator litowo-jonowy i ładowarkę.

COOLPIX S700 pojawi się w sprzedaży jesienią 2007 roku będzie kosztował około 349 euro.


Nikon COOLPIX S700 – najważniejsze cechy:
Redukcja wibracji zapewniająca lepszą ostrość obrazu
Mechanizm redukcji wibracji (ang. Vibration Reduction, VR) z przesunięciem matrycy pozwala aparatowi COOLPIX S700 na wykrywanie drobnych ruchów ręki fotografa i automatyczne wprowadzanie odpowiedniej, precyzyjnej korekty poprzez przemieszczanie sensora. Pomaga to w ograniczaniu rozmycia zdjęć i uzyskiwaniu lepszej ostrości, zwiększając zarazem pewność otrzymania zamierzonych efektów.

Czułość 3200 ISO
Czułość matrycy można ustawiać manualnie aż do wartości 3200 ISO (wartość dostępna tylko w przypadku zdjęć o rozmiarze nieprzekraczającym 5 milionów pikseli ). W trybie wysokiej czułości aparat automatycznie dobiera dla danych warunków zdjęciowych optymalną wartość czułości w zakresie do 1600 ISO.

Duży monitor LCD o przekątnej 2,7 cala do wygodnego przeglądania zdjęć
Monitor LCD modelu S700 ma przekątną aż 2,7 cala. Wyświetlacz ten cechuje się ponadto wysoką rozdzielczością (230 tys. punktów), szerokim kątem oglądania wynoszącym 160 stopni, powłoką przeciwodblaskową, zwiększającą wyrazistość obrazu przy jasnym oświetleniu, oraz nowym panelem akrylowym, który zapobiega pojawianiu się na ekranie zarysowań i odcisków palców.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[14.11.2018]
Autor:
Rafał Nebelski
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.092s.