Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon COOLPIX S510 – kompaktowy sprinter


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon COOLPIX S510 – kompaktowy sprinter
Dodał: Przemysław Imieliński 30.08.2007
Nowy kompakt Nikona to następca zaprezentowanego w lutym br. modelu S500. Został on wyposażony w matrycę o wyższej rozdzielczości i będzie teraz dostępny w trzech wersjach kolorystycznych obudowy.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Aparat COOLPIX S510 ma matrycę o rozdzielczości 8,1 mln efektywnych pikseli, precyzyjny obiektyw zmiennoogniskowy z 3-krotnym zoomem oraz nowy mechanizm cyfrowej obróbki obrazu, który nie tylko zapewnia wydajne przetwarzanie danych, pozwalające rejestrować zdjęcia o dużej wyrazistości i wiernym odwzorowaniu barw, ale też gwarantuje ultraszybkie reagowanie na polecenia użytkownika, zwiększając przyjemność obsługi. Szeroki zakres czułości, sięgający aż 2000 ISO, zapobiega rozmyciu obrazu przy wykonywaniu zdjęć w warunkach słabego oświetlenia lub fotografowaniu szybko poruszających się obiektów.


Dzięki materiałom o wysokiej jakości i znakomitemu wykonaniu powstało eleganckie urządzenie, zamknięte w obudowie ze stali nierdzewnej. Wrażenie solidności, jakie wywiera zastosowanie metalu i pewność, jaką daje odpowiednio dobrany kształt uchwytu, powodują, że użytkownik natychmiast docenia funkcjonalność i klasyczny styl tego kompaktowego aparatu cyfrowego o najmniejszych wymiarach spośród modeli tej klasy produkowanych przez konkurentów. Równie wysokim poziomem wyrafinowania konstrukcji cechują się niewielki obiektyw zmiennoogniskowy Zoom-NIKKOR i wbudowany w niego mechanizm redukcji wibracji (ang. Vibration Reduction, VR) z przesunięciem osi optycznej obiektywu. W niektórych regionach aparat COOLPIX S510 będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych korpusu: srebrnej, różowej i czarnej.


S510 to aparat, który najszybciej na świecie reaguje na polecenia użytkownika, ponieważ zgłasza gotowość do pracy, sygnalizowaną pojawieniem obrazu na monitorze LCD, po upływie zaledwie 0,7 s, ma praktycznie niezauważalne opóźnienie migawki wynoszące maksymalnie 0,005 s oraz potrafi niezwykle szybko ustawić automatycznie ostrość. Ponadto nowy mechanizm przetwarzania obrazu realizuje szybszą i znacznie udoskonaloną funkcję Priorytet AF-twarz.

Aparat pojawi się w sprzedaży jesienią 2007 roku i będzie kosztował 279 euro.


Nikon COOLPIX S510 – najważniejsze cechy
Sprawdzony mechanizm redukcji wibracji z przesunięciem osi optycznej obiektywu
Mechanizm redukcji wibracji z przesunięciem osi optycznej obiektywu to sprawdzone rozwiązanie techniczne, które zostało pierwotnie opracowane z myślą o wymiennych obiektywach przeznaczonych do lustrzanek firmy Nikon. Pomaga ono uzyskać większą ostrość, przeciwdziałając wpływowi na obraz poruszeń aparatu pojawiających się w przypadku wykonywania zdjęć w warunkach słabego oświetlenia lub fotografowania poruszających się obiektów. Mechanizm ten jest włączony przez cały czas i dodatkowo stabilizuje obraz wyświetlany na 2,5-calowym monitorze LCD o wysokiej rozdzielczości, ułatwiając kadrowanie i zwiększając pewność otrzymania zamierzonych efektów.

Czułość 2000 ISO poszerzająca możliwości fotografowania w trudnych warunkach
Aparat COOLPIX S510 ułatwia wykonywanie poprawnych zdjęć w warunkach słabego oświetlenia fotografowanej sceny oraz uwiecznianie szybko poruszających się obiektów, ponieważ pozwala manualnie ustawiać czułość aż do wartości 2000 ISO. A dzięki nowemu mechanizmowi przetwarzania obrazu, który cechuje się udoskonaloną redukcją szumów i zwiększonym stosunkiem sygnału od szumu, udaje się zachować znakomitą jakość obrazu nawet w przypadku fotografowania z wysokimi ustawieniami czułości matrycy. Dostępne są ponadto automatyczna regulacja czułości, w ramach której aparat samodzielnie dobiera optymalną wartość z zakresu 64–1000 ISO, oraz tryb wysokiej czułości, ograniczający do minimum rozmycie obrazu poprzez automatyczne ustawianie optymalnej czułości z zakresu 64–1600 ISO.

Duży, 2,5-calowy monitor LCD do wygodnego przeglądania zdjęć
Aparat COOLPIX S510 został wyposażony w 2,5-calowy monitor LCD o wysokiej rozdzielczości (230 tys. punktów), szerokim kącie oglądania wynoszącym 160 stopni, powłoce przeciwodblaskowej, zwiększającej wyrazistość obrazu przy jasnym oświetleniu, oraz nowym panelu akrylowym, który zapobiega pojawianiu się na ekranie zarysowań i odcisków palców.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[14.11.2018]
Autor:
Rafał Nebelski
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.11s.