Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nagrody TIPA dla technologii Sony SLT oraz kamery Handycam NEX-VG10E


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nagrody TIPA dla technologii Sony SLT oraz kamery Handycam NEX-VG10E
Dodał: Marcin Pawlak 21.04.2011
Stowarzyszenie TIPA przyznało Sony dwie nagrody w dziedzinie fotografii cyfrowej. Technologia półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) zdobyła tytuł Największej Innowacji w Fotografii Cyfrowej, a Handycam NEX-VG10E został nagrodzony tytułem Najlepszej Kamery Specjalistycznej.


Uzasadniając wybór Sony SLT z technologią półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) jako Największej Innowacji w Fotografii Cyfrowej, komisja przyznająca najbardziej prestiżowe nagrody w Europie stwierdziła: "Firma Sony przeniosła technologię półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) na zupełnie nowy poziom. Zalety półprzezroczystego nieruchomego lustra stają się oczywiste, gdy mówimy o czasie reakcji aparatu, autofokusie śledzącym ruch obiektów (dostępnym również w trybie filmu) oraz niezwykłej szybkości zdjęć seryjnych. Jeśli chodzi o obudowę aparatu SLT, mogłaby być ona mniejsza, ale oznaczałoby to rezygnację z wszelkich korzyści płynących z zaawansowanej technologii i jej funkcjonalności".

Jednocześnie tytułem "Najlepszej Kamery Specjalistycznej 2011" została ogłoszona kamera Sony Handycam® NEX-VG10E. Werdykt komisji brzmiał następująco: "Ta kamera może zostać uznana za perfekcyjną pod względem systemu "konwergencji", jednocześnie obsługującego zdjęcia i filmy wideo. Nowy model NEX-VG10E pracuje na CSC Sony pochodzącym z NEX-5, tym samym przetworniku Exmor HD CMOS APS-C i wymiennych obiektywach o mocowaniu E. Jednakże obudowa i układ bardziej sprzyjają nagrywaniu filmów o niezwykłej jakości, głównie dzięki kodowaniu 24 Mb/s AVCHD".

Technologia półprzezroczystego lustra: nowy poziom szybkości aparatu
α55 i α33 to pierwsze aparaty cyfrowe Sony oparte na technologii półprzezroczystego lustra. Zastosowany w nich innowacyjny system optyczny daje nowe, niezwykłe możliwości wykonywania zdjęć. W odróżnieniu od zwykłych lustrzanek cyfrowych, aparaty z technologią półprzezroczystego lustra są wyposażone w nieruchome lustro, którego zadaniem jest "rozwidlenie" ścieżki optycznej. W efekcie, część światła trafia do głównego przetwornika obrazu, a część do oddzielnego czujnika automatyki ostrości opartego na technologii detekcji fazowej. Zapewnia to ciągłość działania automatyki ostrości nawet w czasie wykonywania zdjęcia (stąd nazwa "Full-time Continuous AF").

Sony Alfa A33

W trybie priorytetu zdjęć seryjnych przełomowa technologia półprzezroczystego lustra umożliwia fotografowanie aparatem α55 z szybkością do 10 kl./s (7 kl./s w przypadku modelu α33). Technologia ta zapewnia szybkie, ciągłe śledzenie ostrości i jej stałe nastawianie nawet na ruchome obiekty, zarówno podczas kręcenia filmów Full HD, jak i fotografowania.

Handycam NEX-VG10E: pierwsza na świecie konsumencka kamera HD z wymiennym obiektywem
Kamera NEX-VG10E stanowi owoc 25-letniego doświadczenia Sony w tworzeniu i doskonaleniu innowacyjnych kamer Handycam. Jest to także pierwsza na świecie konsumencka kamera HD z wymienną optyką. Poza obiektywami z mocowaniem E jej nabywcy mogą używać szerokiego wachlarza obiektywów z mocowaniem A, podłączanych za pośrednictwem oferowanego oddzielnie adaptera LA-EA1.

Sony Handycam NEX-VG10E

Kamera Handycam NEX-VG10E rejestruje kinowe filmy Full HD i dźwięk stereo o znakomitej głębi. Zastosowany w niej przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela jest niemal 20-krotnie większy od matryc typowych kamer. Możliwość uzyskania minimalnej głębi ostrości pozwala na selektywne nastawianie ostrości i tworzenie wspaniałych obrazów z pięknymi efektami rozmycia tła. Kamera NEX-VG10E jest nieduża, znakomicie wyważona i łatwa w obsłudze.

Strona producenta: www.sony.pl
Strona stowarzyszenia TIPA: www.tipa.com

Zobacz także:
''W cieniu Trzeciej Rzeszy'' – oficjalna fotografia słowacka z lat 1939-1945.
Dwie nagrody TIPA dla aparatów Nikon D7000 i COOLPIX P300
10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi
Starość niejedno ma imię – konkurs fotograficzny
Fotograficzne plecaki Hama Katoomba
Nagroda TIPA dla 645D
Canon EOS 5D Mark II na planie serialu ''Hotel 52''
Wacom Bamboo Stylus dla iPad-ów
Światowy Dzień Fotografii Otworkowej już w niedzielę!
Podłoża HARMAN by Hahnemühle nagrodzone na targach FVF 2011
Nowe propozycje edukacyjne Okręgu Warszawskiego ZPAF
BenQ DV-S21 – kamera full HD dla filmujących nocą

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.913s.