Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nowe propozycje edukacyjne Okręgu Warszawskiego ZPAF


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe propozycje edukacyjne Okręgu Warszawskiego ZPAF
Dodał: Marcin Pawlak 22.04.2011
Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików rozpoczyna w maju trzy kolejne programy edukacyjne: warsztaty portretu i fotografii krajobrazu oraz konsultacje fotograficzne.


D, E, F… portretowania
D, E, F… portretowania w OW ZPAF, 14 maja – 18 czerwca 2011 to weekendowy, miesięczny intensywny kurs, będący kontynuacją "ABC fotografowania"


Kurs adresowany jest do tych, którzy ukończyli którąkolwiek z edycji kursu ABC fotografowania a także do osób nieco doświadczonych w fotografii, zainteresowanych rozwojem swoich możliwości. Ma stanowić dla uczestników kolejny krok ku ambitnej fotografii, wyposażyć w zaawansowaną wiedzę i umiejętności. Tematem wiodącym kursu jest szeroko pojęty portret.

fot. Krzysztof Zaleski

Zajęcia o charakterze warsztatów w różnych warunkach poprowadzą doświadczeni i pełni pasji twórcy oraz specjaliści. Ponadto przewidziano wprowadzenie w historyczne i współczesne rozumienie sensu fotografii portretowej, analizę autorskich projektów realizowanych przez uczestników. Odbędą się także zajęcia doskonalące umiejętności obróbki zapisanych cyfrowo zdjęć w aktualnej wersji programu Adobe Photoshop, oraz wykonanie w ciemni nienagannych powiększeń z negatywu.

fot. Krzysztof Zaleski


Zapraszamy chętnych, ilość miejsc ograniczona!
Więcej informacji: www.zpaf-edukacja.pl


W pogoni za światłem
Warsztaty fotografii krajobrazu W pogoni za światłem z Piotrem Cieślą w Mielniku nad Bugiem to weekendowe warsztaty w ramach Programów Edukacyjnych OW ZPAF, rozłożone na pięć wyjazdowych sesji:
27-29 maja, 24-26 czerwca, 23-25 września, 21-23 października i 16-18 grudnia.


Warsztaty adresowane są nie tylko do tych, którzy ukończyli kurs ABC fotografowania ale też do nieco doświadczonych osób, zainteresowanych opanowaniem tego niełatwego tematu w fotografii. Autorskie zajęcia dla 10-cio osobowej grupy odbędą się w miejscu zamieszkania i pracy członka OW ZPAF, Piotra Cieśli, w trakcie pięciu sesji w różnych porach roku. Będzie to doskonała forma doświadczenia tego, że zmieniające się pory roku, a wraz z nimi światło, to podstawowy budulec fotografii krajobrazowej.

Droga, fot. Piotr Cieśla

W czasie spotkań prowadzący omówi techniczne i estetyczne aspekty fotografii krajobrazowej oraz pokaże, jak radzić sobie z problemami wynikającymi z różnych zjawisk atmosferycznych i świetlnych. Będąc zwolennikami edukacji na zasadzie mistrz-uczeń, jesteśmy przekonani, że taka długotrwała praca w sprzyjających warunkach stanie się dla uczestników cennym doświadczeniem i zachętą do dalszego, samodzielnego zajmowania się tą formą fotografii...

Mielnik nad Bugiem, fot. Piotr Cieśla


Zapraszamy chętnych, ilość miejsc ograniczona!
Więcej informacji: www.zpaf-edukacja.pl


KONSULTACJE FOTOGRAFICZNE
Kolejny wieczór konsultacyjny w piątek 13 maja o godz.18:00 w Starej Galerii ZPAF tym razem poprowadzi Damian Chrobak, członek OW ZPAF, mieszkający głównie w Londynie i zajmujący się "street photography".


Program regularnych fotograficznych wieczorów konsultacyjnych i konsultacji indywidualnych jest adresowany do wszystkich potrzebujących profesjonalnego spojrzenia na ich fotografie, projekty i pomysły – zarówno w kontekście jakości samych zdjęć jak i możliwości ich szerszej prezentacji według zamierzeń i ambicji autorów.
 
Konsultacje, organizowane w ramach Programów Edukacyjnych Okręgu Warszawskiego ZPAF odbywają się w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.
 
Uczestnicy spotkań konsultacyjnych będą mogli zaprezentować swoje fotografie podczas wspólnego pokazu w Noc Muzeów ZPAF 2011.

Zapraszamy chętnych, ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji: www.zpaf-edukacja.pl

Zobacz także:
BenQ DV-S21 – kamera full HD dla filmujących nocą
Promocja Olympusa – akcesoria za złotówkę!
Bezdomna w Zamościu!
Startuje platforma FotoRejestr!
Warsztaty z Olympusem
MACHINERY Natural HDR 2.0.3
BZ WBK Press Foto po raz siódmy!
Henkel Art.Award. - konkurs także dla fotografów
Nagroda dla SONY za zaangażowanie w sprawy środowiska
Nowe obiektywy Canon na targach w Łodzi
Cztery nagrody red dot 2011 dla Nikona
Uchwyt VCT-55LH, torba LCS-AMB i osłona obiektywu ALC-SH111 – nowe akcesoria Sony
HVL-F43AM - nowa lampa błyskowa Sony
Avid Studio już dostępny

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.827s.