Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  BenQ DV-S21 – kamera full HD dla filmujących nocą


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ DV-S21 – kamera full HD dla filmujących nocą
Dodał: Marcin Pawlak 19.04.2011
BenQ wprowadza na rynek małą kamerę wideo – BenQ S21. Ma ona rozdzielczość Full HD do 1080p oraz posiada możliwość rejestracji zdjęć i filmów przy bardzo niskim poziomie oświetlenia oraz w zupełnej ciemności (w podczerwieni).


BenQ S21 umożliwia rejestracje obrazu wideo w pełnym standardzie Full HD 1080p (30 fps), HD Ready do 720p, Wide VGA (848x480) pikseli (60 fps) oraz Web (320x240) pikseli (30 fps). Oprócz filmowania, kamera posiada tryb robienia zdjęć w rozdzielczościach od 3 Mpix do maksymalnie 16 Mpix. Wysoka jakość możliwa jest dzięki zastosowaniu sensora optycznego Aptina o rozdzielczości optycznej 5 Megapikseli.

Infrared Night Vision i Motion Detecion
Zaletą kamery jest dopracowana funkcja robienia zdjęć nocnych w bardzo słabym oświetleniu a nawet w całkowitej ciemności - wykorzystując podczerwień. Kolejną, innowacyjną funkcją jest Move Detection, która zapewnia rozpoczęcie rejestrowania filmu w momencie wykrycia ruchu obiektów i zatrzymanie rejestracji gdy ruch ustanie. To szalenie wygodna funkcja np. do filmowania dziaci ale także do „zebrania dowodów” na domowe harce kota czy pas pod nieobecność właściciela.
 
Face Detection, to znana z aparatów cyfrowych BenQ funkcja, pozwalająca śledzić mimikę twarzy fotografowanych osób.


3 calowy wyświetlacz
Wygodny w użyciu 3 calowy, dotykowy wyświetlacz LCD kamery (230 kpix) pozwala na uchwycenie poszczególnych klatek filmu, w trybie przeglądania i zapisanie ich jako osobne zdjęcia bezpośrednio w pamięci kamery, bez konieczności przegrywania filmu do komputera w celu wykonania tej czynności. Wyświetlacz LCD kamery S21 jest łatwy i intuicyjny w obsłudze nawigacji do odtwarzania nagranych materiałów w rozdzielczości 230 000 pikseli i w jasności 300cd/m2. Użytkownicy mogą również podłączyć kamerę za pośrednictwem portu HDMI bezpośrednio do odbiornika TV czy monitora i oglądać obraz w pełnej rozdzielczości Full HD.

Ergonomia
Kamera BenQ S21 jest została opracowana według najnowszych standardów pod względem ergonomii i wykonania. Krawędzie i elementy zostały wykonane ze szczególna dbałością o jakość
i estetykę. Ostre krawędzie zostały zaokrąglone, wprowadzono miłe dla oka i wygodne dla dłoni zaokrąglenia powierzchni wykonanych ze stopu aluminium w połączeniu w tworzywem sztucznym. Dzięki temu kamera jest nie tylko miła dla oka, ale i wygodna w użytkowaniu.
 
Na tym ergonomia kamery się nie kończy. Projektanci zadbali o takie elementy jak podwójne gniazdo na karty pamięci SD, dzięki temu nie potrzeba przerywać filmowania, czy robienia zdjęć w trakcie zapełnienia się pojemności jednej karty. W zapasie jest bowiem druga, która automatycznie przejmuje rolę pamięci kamery.


Zasilanie w standardzie AA
Jednym z mankamentów większości kamer cyfrowych jest stosowanie dedykowanych akumulatorów. W modelu S21, zastosowano dwa rozwiązania, zamiast dedykowanego akumulatora, można także umieścić dwie zwykłe baterie lub akumulatory AA, to wygodne rozwiązanie pozwala, podobnie jak w przypadku podwójnej karty pamięci SD, na ciągłą prace urządzenia. Po wyczerpaniu akumulatora wystarczy włożyć baterie i korzystać z kamery dalej.
 
Kamera ma wbudowane 9,9 MB pamięci, pojemność można zwiększyć do maksymalnie do 32GB SDHC (na każde z dwóch gniazd pamięci).

Strona producenta: www.benq.pl
Cena: 439 zł (z VAT)
Gwarancja: 24 miesiące door-to-door

Zobacz także:
Po końcu fotoreportażu – Utopia zjednoczonej Europy
Promocja Olympusa – akcesoria za złotówkę!
Bezdomna w Zamościu!
Startuje platforma FotoRejestr!
Warsztaty z Olympusem
MACHINERY Natural HDR 2.0.3
Henkel Art.Award. - konkurs także dla fotografów
Nagroda dla SONY za zaangażowanie w sprawy środowiska
Nowe obiektywy Canon na targach w Łodzi
Cztery nagrody red dot 2011 dla Nikona
Uchwyt VCT-55LH, torba LCS-AMB i osłona obiektywu ALC-SH111 – nowe akcesoria Sony
HVL-F43AM - nowa lampa błyskowa Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.661s.