Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nagroda TIPA dla 645D


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nagroda TIPA dla 645D
Dodał: Marcin Pawlak 21.04.2011
Cyfrowa lustrzanka średniego formatu Pentax 645D, zaprezentowana po raz pierwszy w czerwcu 2010 roku, została wybrana najlepszym profesjonalnym aparatem DSLR w Europie w 2011 roku. Wyboru dokonano głównie z powodu wyjątkowej jakości obrazu, a także niezawodności i doskonałej funkcjonalności aparatu.


TIPA jest niezależną organizacją non-profit, składającą się z wydawców i redaktorów technicznych z 29 czołowych magazynów fotograficznych z 14 krajów, głównie z Europy. Tegoroczni laureaci w poszczególnych kategoriach zostali wyłonieni na podstawie produktów wprowadzonych na rynek od 01 kwietnia 2010 do 31 marca 2011 roku. PENTAX 645D otrzymał najwyższe noty w kategorii najlepszy profesjonalny DSLR.


W swojej oficjalnej ocenie produktu, członkowie TIPA docenili projekt, wygląd oraz funkcje aparatu, w szczególności wysoką jakość obrazu oferowaną przez 40 efektywnych megapikseli.
Dostrzeżono fakt, iż wykonany ze stopu magnezu korpus aparatu został zapatrzony w 70 uszczelek zabezpieczających go przed wilgocią, kurzem oraz umożliwiając fotografowanie w niskich temperaturach do -10°C. Dzięki zastosowaniu szklanego, trapezoidalnego pryzmatu obraz otrzymywany w wizjerze jest jasny i kontrastowy. Podkreślono kompatybilność systemu, która uwzględnia obiektywy D FA, FA oraz starsze obiektywy 645.

Strona producenta: www.pentax.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.491s.