Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nagroda TIPA dla 645D


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nagroda TIPA dla 645D
Dodał: Marcin Pawlak 21.04.2011
Cyfrowa lustrzanka średniego formatu Pentax 645D, zaprezentowana po raz pierwszy w czerwcu 2010 roku, została wybrana najlepszym profesjonalnym aparatem DSLR w Europie w 2011 roku. Wyboru dokonano głównie z powodu wyjątkowej jakości obrazu, a także niezawodności i doskonałej funkcjonalności aparatu.


TIPA jest niezależną organizacją non-profit, składającą się z wydawców i redaktorów technicznych z 29 czołowych magazynów fotograficznych z 14 krajów, głównie z Europy. Tegoroczni laureaci w poszczególnych kategoriach zostali wyłonieni na podstawie produktów wprowadzonych na rynek od 01 kwietnia 2010 do 31 marca 2011 roku. PENTAX 645D otrzymał najwyższe noty w kategorii najlepszy profesjonalny DSLR.


W swojej oficjalnej ocenie produktu, członkowie TIPA docenili projekt, wygląd oraz funkcje aparatu, w szczególności wysoką jakość obrazu oferowaną przez 40 efektywnych megapikseli.
Dostrzeżono fakt, iż wykonany ze stopu magnezu korpus aparatu został zapatrzony w 70 uszczelek zabezpieczających go przed wilgocią, kurzem oraz umożliwiając fotografowanie w niskich temperaturach do -10°C. Dzięki zastosowaniu szklanego, trapezoidalnego pryzmatu obraz otrzymywany w wizjerze jest jasny i kontrastowy. Podkreślono kompatybilność systemu, która uwzględnia obiektywy D FA, FA oraz starsze obiektywy 645.

Strona producenta: www.pentax.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.438s.