Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 dzięki swojej budowie jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, takie jak kurz i woda?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi
Dodał: Marcin Pawlak 04.05.2011
W dniach 5-15 maja Fotofestiwal w Łodzi po raz kolejny otwiera przestrzeń dla rozmów o fotografii, dla dyskusji i spotkań. Na poszukiwanie inspiracji, poznawanie niezwykłych postaci i najnowszych odkryć współczesnej fotografii.


Tegoroczny Fotofestiwal proponuje ciekawe wystawy, w tym kilkanaście wystaw indywidualnych, przegląd szkół fotograficznych, a przede wszystkim różnorodne wydarzenia towarzyszące i niezwykłą atmosferę twórczego spotkania.OUT OF MIND & OUT OF LIFE & OUT OF SPACE
poza umysłem & poza życiem & poza przestrzenią
Centralnym punktem 10 edycji Fotofestiwalu będą dwie wystawy w ramach Programu Głównego: OUT OF LIFE oraz OUT OF MIND. Do interpretacji tematów zaprosiliśmy Celinę Lunsford, Ninę Kassianou oraz Krzysztofa Candrowicza. Obydwie wystawy wyrosły
z zainteresowania człowiekiem, jego relacją ze współczesnym światem, społeczeństwem
i samym sobą. Opowiedzą o funkcji i sposobach tworzenia alternatywnych rzeczywistości.
O granicach, jakie stawia człowiek między tym, co wykreowane, a tym, co rzeczywiste.

OUT OF MIND – pisze kuratorka wystawy Celina Lunsford – może sprawić, że zmienimy sposób, w jaki postrzegamy samych siebie. Kluczem do zrozumienia wystawy staną się terminy "obsesja", "iluzja" i "fantazja". Wszystkie z dwunastu prezentowanych projektów łączy wspólny motyw tożsamości i niecodzienny sposób prezentowania rzeczywistości. W tej ekspozycji znajdą się m.in. prace takich fotografów, jak: Erwin Olaf i Levi van Veluw. Wystawa OUT OF LIFE to studium socjologiczne, w którym artyści i kuratorzy poruszają tematy alienacji, samotności i ucieczki.

Gabor Kasza, Y, 02, FF2011, Out Of Life

Wśród wystaw towarzyszących zaprezentujemy kilka niezwykłych premier fotograficznych, w tym najważniejszą – najnowszy projekt gwiazdy rosyjskiej fotografii Alexeya Titarenki, który artysta zrealizował w Łodzi dla Atlasa Sztuki. Ciekawym kontrastem dla poetyckiej wizji miasta, jaką stworzył rosyjski fotograf, będzie wystawa Energia czasu. Archiwum Dalkii – nieprezentowany do tej pory zbiór fotografii powstałych w Łodzi w latach 1922–1940, dokumentujących dynamicznie rozwijające się miasto i przebudowę łódzkiej elektrowni.

Erwin Olaf, Dawn - Still 01, FF2011, Out Of Mind

W programie pojawi się także kolejna edycja Fabryka Fotografii – przeglądu szkół fotograficznych, poszerzona o nowe szkoły zagraniczne. Do udziału w przeglądzie portfolio tym razem zaprosiliśmy przede wszystkim fotoedytorów, kuratorów oraz wydawców z całej Europy. A program slajdów opracowaliśmy wspólnie z redaktorami fotograficznych magazynów internetowych: "1000 Words Magazine", "Lapsus Magazine" i "Poncz Magazine". Co roku pokazy slajdów powstają specjalnie dla Fotofestiwalu, doskonała selekcja prac przygotowana przez kuratorów i specjalnie dobrana muzyka pozwalają na stworzenie unikalnych prezentacji.

Karsten Kronas, Heterotopia, 04, FF2011, Out Of Life

Nie zapominamy także o fotospacerach, warsztatach, programie edukacyjnym dla dzieci
i młodzieży i o konkursach. A przede wszystkim o dziesiątych urodzinach Fotofestiwalu – zapraszamy na sentymentalną noc wspomnień, opowieści i oglądanie starych albumów fotograficznych.

SAMSUNG MECENASEM ŁÓDZKIEGO FESTIWALU
Firma Samsung objęła mecenat nad tegoroczną, dziesiątą już edycją Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Marka sprawować będzie pieczę nad wszystkimi wydarzeniami festiwalowymi: wystawami, imprezami specjalnymi oraz warsztatami fotograficznymi połączonymi z fotospacerami.
 
Dla lubiących wyzwania zorganizowany zostanie specjalny konkurs fotograficzny OUT OF HOME – na najlepsze zdjęcie w stylu street creative. Uczestnicy festiwalu będą mieli również okazję obejrzeć wystawę zdjęć prezentujących ten niebanalny styl fotografowania.

Strona festiwalu: www.fotofestiwal.com

Zobacz także:
Starość niejedno ma imię – konkurs fotograficzny
Fotograficzne plecaki Hama Katoomba
Nagroda TIPA dla 645D
Warsztaty fotograficzne z Canonem
Canon EOS 5D Mark II na planie serialu ''Hotel 52''
Wacom Bamboo Stylus dla iPad-ów
Światowy Dzień Fotografii Otworkowej już w niedzielę!
Podłoża HARMAN by Hahnemühle nagrodzone na targach FVF 2011
Nowe propozycje edukacyjne Okręgu Warszawskiego ZPAF
BenQ DV-S21 – kamera full HD dla filmujących nocą
Promocja Olympusa – akcesoria za złotówkę!
Bezdomna w Zamościu!
Startuje platforma FotoRejestr!
MACHINERY Natural HDR 2.0.3
BZ WBK Press Foto po raz siódmy!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.931s.