Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "MNY 05" Maćka Waszkiewicza


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"MNY 05" Maćka Waszkiewicza
Dodał: Sebastian Kuniszewski 23.06.2008
24 czerwca (wtorek) o godz.19:00 zapraszamy do wrocławskiej Mleczarni na wernisaż wystawy fotografii Macieja Waszkiewicza zatytułowanej "MNY 05". Fotografuj.pl jest patronem medialnym wystawy.


"MNY 05" to cykl fotografii składających się na dyplom Macieja Waszkiewicza, absolwenta wydziału fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pomysł projektu powstał we wrześniu 2005r. w czasie podróży po Wielkiej Brytanii.

''MNY 05'' fot. Maciek Waszkiewicz

Autor tak opisuje tamte chwile: "Gdy zwiedzałem Manchester zapadł zmrok. Zapaliły się charakterystyczne lekko pomarańczowe latarnie. Miasto nabrało dziwnej, niespodziewanej magii…wiedziałem, że kiedyś tu wrócę." Tematem przewodnim zdjęć zrobionych kilka miesięcy później, jest samotność rodząca się w wielkim skupisku ludzi. Poczucie pustki panujące w betonowym środowisku.

''MNY 05'' fot. Maciek Waszkiewicz

Dążenie autora do estetyzacji obrazu nadaje osobliwy magiczny charakter zwykłym, często nieatrakcyjnym w świetle dziennym, miejscom. Wysublimowana kolorystyka przyciąga uwagę, skłania do uważniejszego wczytania się w obrazy. Wskazuje również na warsztat rzemieślniczy fotografa, dla którego głównym źródłem inspiracji były prace Hopper’a , w których pejzaż wielkiego miasta jest zarazem obrazem wszechobecnego odosobnienia.

''MNY 05'' fot. Maciek Waszkiewicz

Odbiorca zostaje wprowadzony w zamkniętą uliczkę nocnego Manchesteru. Miasto odrzuca odosobnieniem i jednocześnie pociąga tajemniczością oraz niespodziewanie odkrytym pięknem. Jedynym schronieniem jest padające światło latarni. Jego ciepło wprowadza spokój, równoważy oziębłość mrocznych zakątków Manchesteru.

''MNY 05'' fot. Maciek Waszkiewicz


Maciek Waszkiewicz – ur.1982. absolwent PWSFTv i T, którą ukończył dyplomem powstałym pod okiem dr. hab. Wojciecha Prażmowskiego. Wielbiciel prac Hoppera i Walkera Evansa. Specjalizuje się w fotografii reklamowej. Przez lata zdobywał doświadczenie współpracując z czołówką polskich i zagranicznych fotografów. Na dobre światło czeka do zmierzchu.

Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Klubokawiarnia Mleczarnia
Ulica: Włodkowica 5
Termin: 24.06.2008–22.07.2008
Godziny otwarcia: codziennie 18:00–04:00
Wernisaż: 24.06.2008, godz.19:00
Adres WWW: www.mleczarnia.wroclaw.pl

Zobacz także:
Trwa konkurs "Wykluczone!"
Rynek fotografii 2008-2013
"Home Town" Rafała Siderskiego
Leica i Jenoptik – legendy łączą siły!
''Fotoplastikon 2008'' - znani w stylu retro
"Ambasadorzy Canona" – nowy program szkoleń i warsztatów
Fotografia polska XXI wieku
Polscy fotoreporterzy skarżą się na serwis Canona
Zdjęcia jak z "Sin City"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.52s.