Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Leica i Jenoptik – legendy łączą siły!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Leica i Jenoptik – legendy łączą siły!
Dodał: Przemysław Imieliński 18.06.2008
Dwaj legendarni producenci aparatów i optyki podpisali porozumienie o długoterminowej współpracy w zakresie konstrukcji układów optoelektrycznych i oprogramowania.


Legendarnej Leicy, od której rozpoczął się nowoczesny reportaż fotograficzny (za sprawą opracowania pierwszego niewielkich rozmiarów aparatu małoobrazkowego) przedstawiać raczej nikomu nie trzema. To marka, która budzi niezwykle pozytywne emocje u wielu miłośników fotografii. Z kolei Jenoptik to obecnie jeden z czołowych producentów laserów, mikroskopów, układów optycznych i optoelektroniki, który swoje korzenie wywodzi jeszcze z przedwojennych zakładów Carla Zeissa znajdujących się w Jenie, a które to po II wojnie światowej przeniesione zostały do Niemiec Zachodnich.
 
Dziś obie firmy, których główne kwatery znajdują się w Niemczech, poinformowały o zakończonych sukcesem rozmowach na temat podjęcia długoterminowej współpracy w zakresie konstrukcji i produkcji układów optycznych oraz sterującego ich pracą oprogramowania. Wymiana doświadczeń ma umożliwić Leicy utrzymanie pozycji lidera wśród producentów aparatów dla profesjonalistów.
 
Czyżby była to zapowiedź mającej nastąpić w niedalekiej przyszłości fuzji tych producentów? Rosnąca konkurencja zmusiła już kilku znanych graczy z branży fotograficznej do podjęcia podobnych kroków. Być może porozumienie to jest właśnie odpowiedzią na niedawne połączenie firm Hoya i Pentax.
 
Pewne jest jedno: końca wyścigu technologicznego nie widać, a zwarcie szeregów takich legend, jak Leica i Jenoptik może dać w efekcie wiele nowatorskich rozwiązań, które zaowocują jeszcze lepszymi produktami dla fotografów.

Strona firmy Leica: en.leica-camera.com
Strona firmy Jenoptik: www.jenoptik.com

Zobacz także:
Pieniądze z aukcji historycznej Leicy M8 trafią w inne ręce
Pierwsza Leica M8 na aukcji charytatywnej

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.789s.