Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Pieniądze z aukcji historycznej Leicy M8 trafią w inne ręce


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pieniądze z aukcji historycznej Leicy M8 trafią w inne ręce
Dodał: Jarosław Zachwieja 30.05.2008
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zyski ze sprzedaży pierwszej seryjnie wyprodukowanej Leicy M8 nie zasilą konta centrum do walki z uzależnieniami założonego przez Erica Claptona.


Opisywana na naszych łamach aukcja charytatywna pierwszego egzemplarza aparatu cyfrowego Leica M8 nadal budzi spore kontrowersje. Na tydzień przed jej rozpoczęciem organizatorzy podjęli decyzję o zmianie organizacji, której przypadną pieniądze ze sprzedaży historycznego aparatu. Zamiast karaibskiego centrum do walki z uzależnieniami Crossroads Center, założonego przez Erica Claptona, zyski trafią na konto fundacji Reporterzy bez granic walczącej o wolność prasy i czuwającej nad bezpieczeństwem dziennikarzy pracujących poza granicami własnego kraju.


Aukcja prowadzona przez wiedeński dom Westlicht Photographica Auction jest głośna już od pewnego czasu. Decyzja o przekazaniu funduszy ze sprzedaży aparatu na konto organizacji promującej wolność prasy to kolejna już zmiana beneficjenta – przed centrum Erica Claptona rozważano m.in. kandydatury takich miejsc, jak organizacja charytatywna Boba Geldofa. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż sam Eric Clapton znany jest nie tylko jako piosenkarz, lecz również jao wieloletni użytkownik i wielbiciel aparatów marki Leica.
 
Organizatorzy aukcji szacują, że Leica M8 może osiągnąć dość zawrotną cenę 30 tysięcy Euro. Aukcja ma rozpocząć się 7 czerwca.

Strona WWW: www.westlicht-auction.com

Zobacz także:
Wiosenna Aukcja Fotografii
Do wygrania lustrzanki Nikon D3, D80 i D40
Kontrowersyjne Google Street View w Europie?
Limitowana, "szampańska" edycja Sony A350
Pierwsza Leica M8 na aukcji charytatywnej

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.555s.