Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Ambasadorzy Canona" – nowy program szkoleń i warsztatów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Ambasadorzy Canona" – nowy program szkoleń i warsztatów
Dodał: Przemysław Imieliński 17.06.2008
Japoński producent aparatów i optyki spod znaku EOS ogłasza dzisiaj swój długoterminowy program "Ambasadorzy Canona", polegający na ścisłej, partnerskiej współpracy dwunastu najbardziej znanych fotografików i fotoreporterów z firmą Canon.


W ujawnionym dziś programie uczestniczyć będą m.in. Gary Knight (VII), Michael Nichols (National Geographic), Ziv Koren (Polaris Images) i Lorenzo Agius (Getty Images). Oficjalne rozpoczęcie szkoleń i warsztatów ma mieć miejsce podczas festiwalu fotografii prasowej Visa Pour L'Image, odbywającym się w Perpignan, Francja, w dniach 1 do 7 września 2008.

''Ambasadorzy Canona'': Gary Knight (VII), Michael Nichols (National Geographic), Ziv Koren (Polaris Images) i Lorenzo Agius (Getty Images), fot. Gary Knight/VII, Ziv Koren/Polaris Images, Natan Dvir, Guy Isherwood

Ambasadorzy Canon zostali wybrani z bardzo różnych obszarów fotografii – m.in. z fotografii mody, sportu oraz fotografii reportażowej. Będą dzielili się swoimi umiejętnościami podczas warsztatów, seminariów i przy okazji imprez fotograficznych, jak np. Visa Pour l'Image, tworząc fotografom na każdym poziomie wyjątkowe okazje do spotkań i korzystania ze swoich doświadczeń. Wszystkich dwunastu ambasadorów będzie obecnych na Visa od 3 września.
 
Program "Ambasadorzy" został oparty o doświadczenia i zasady "Explorers of Light" ("Odkrywcy Światła") – programie zorganizowanym i prowadzonym przez długi czas przez Canon USA. "Program Ambasadorzy Canon jest interesującą wiadomością, kierowaną przez nas do każdego fotografa, zarówno amatora jak i profesjonalisty" – powiedział Mogens Jensen, szef europejskiego Canon Consumer Imaging. "Program daje nam nie tylko szansę uhonorowania talentów naszych Ambasadorów, ale także pozwoli głębiej wniknąć w szeroką społeczność fotograficzną. Canon, będąc wiodącą firmą fotograficzną, jest oczywiście dumny z przeniesienia tej inicjatywy do Europy."

Biografie wybranych "Ambasadorów"
Gary Knight (Agencja VII Photo) rozpoczął swoją fotograficzną karierę w Tajlandii, w 1987 roku. Mieszkał i pracował na Dalekim Wschodzie do 1992 roku, a w roku 1993 przeniósł się do ówczesnej Jugosławii, gdzie dokumentował wojnę domową. W ostatnich latach fotografował inwazję na Irak, okupację Afganistanu, wojnę domową w Kaszmirze i azjatycką klęskę tsunami. W 2001 roku był jednym z założycieli Agencji VII Photo. Jego prace były publikowane w czasopismach całego świata. Od 1998 roku jest kontraktowym fotografem Newsweeka.
 
Gary Knight jednym z założycieli Angkor Photo Festival, organizacji charytatywnej zarejestrowanej w Kambodży. Jest też członkiem zarządu Crimes of War Foundation (Fundacji Zbrodni Wojennych) oraz powiernikiem Indochina Media Memorial Foundation – fundacji non-profit założonej w 1991 roku dla upamiętanienia ponad 200 dziennikarzy i fotoreporterów, którzy zginęli w latach 1945–1975 podczas konfliktów zbrojnych w Indochinach.
 
Od 1996 roku Gary otrzymał wiele nagród. Był też jednym z głównych współautorów wielu książek. Przewodniczył jury World Press Photo 2008, a w maju 2008 był współzałożycielem Dispatches – nowego kwartalnika bieżących wydarzeń, który współredaguje.

Lorenzo Agius (Agencja Getty Images) rozpoczął samodzielną pracę niezależnego fotografa w 1989 roku, po kilku latach pracy w Londynie jako asystent fotografa. Specjalizuje się w reklamach, portretach i martwej naturze. Odniósł wielki sukces w 1996 roku, fotografując plakaty reklamowe dla brytyjskiego filmu "Trainspotting". Krótko po tym wykonał zdjęcie na okładkę Vanity Fair, wydanie "Cool Britannia", oraz fotografie do filmu Spice Girls. Od tej chwili ustalił swoją reputację jednego z wiodących w świecie fotografów portretowych, wykonujących zdjęcia sławnych osób, jak Madonna, Muhammad Ali, Johnny Depp i Kevin Spacey.
 
Lorenzo ma po obu stronach Atlantyku klientów z różnych czasopism, filmu i poważnych agencji reklamowych. Getty Images Gallery w Londynie zorganizowała
w 2006 roku jego retrospektywną wystawę "Look At Me". Aktualnie pracuje nad nową książką i projektami wystawowymi swoich fotografii. Realizuje też co najmniej cztery poważne zlecenia związane z filmem, fotografując Richarda Gere, Michelle Pfeiffer oraz tworząc zdjęcia do reklam dla nowego filmu z Jamesem Bondem.

Michael "Nick" Nichols (National Geographic), urodzony w Alabamie w 1952 roku, rozpoczął swoją karierę jako fotograf armii amerykańskiej. W roku 1979, po rezygnacji ze służby wojskowej, otrzymał swoją pierwszą misję pracując dla czasopisma Geo, a w 1982 roku przyłączył się do znanej agencji Magnum. Od 1996 roku pracuje jako etatowy fotograf w National Geographic i jest również niezależnym redaktorem publikacji znanych na całym świecie.
Znany ze swojego zaangażowania w problemy ochrony przyrody, jest autorem lub współautorem siedmiu książek o problematyce środowiskowej, w tym książki "Brutal Kinship", napisanej wspólnie z antropologiem Jane Goodall i poświęconej stosunkowi ludzi do szympansów. Nick poświęcił też dwa lata dokumentując ekspedycję "Megatransect", przemierzającą pieszo 2000 mil lasów w Kongo. Jego fotografii użyto do przekonania prezydenta Gabonu, aby przeznaczył 11% powierzchni swojego kraju na stworzenie 13 parków narodowych.
 
Czterokrotnie otrzymał pierwszą nagrodę w konkursach World Press Photo za zdjęcia na tematy przyrodnicze i środowiskowe. Wśród innych przyznanych mu nagród należy wymienić "Wildlife Photographer of the Year" za zdjęcia przyrody.

Ziv Koren (Agencja Polaris Images) urodził się w Izraelu, w roku 1970. Rozpoczął swoją fotograficzną karierę jako młody fotograf wojskowy w izraelskiej armii, dochodząc do stanowiska fotografa w oficjalnym rządowym biurze prasowym, podległym Biuru Premiera. Następnie przez sześć lat był fotografem i redaktorem graficznym dziennika Yedioth Achronoth.
 
Od 1998 roku jest fotografem niezależnym. Między rokiem 1995 a 2002 pracował dla agencji Sygma i Gamma, a aktualnie jest związany z Polaris Images. Jest chyba najbardziej znany jako autor nagrodzonego projektu "Louai Mer'i, a sergeant, is going home", dokumentującego życie rannego żołnierza. Regularnie wykłada i pokazuje swoje prace na wystawach organizowanych na całym świecie.
 
Jedno z jego zdjęć zostało wybrane w 2000 roku przez World Press Photo do 200 najlepszych zdjęć poprzednich 45 lat. Przyznano mu liczne nagrody, a wśród nich nagrody "Picture of the Year", przyznawane przez Time, Stern i El Pais. Aktualnie pracuje nad projektami łączącymi swoje prace fotograficzne z nagraniami wideo.

Więcej informacji: www.canon-europe.com

Zobacz także:
Polscy fotoreporterzy skarżą się na serwis Canona
Canon Speedlite 430 EX II – amatorska lampa w wersji odświeżonej
Canon EOS 1000D – jeszcze taniej, jeszcze prościej
Canon REALIS SX80 oraz REALiS WUX10 – panoramiczne projektory HD
Warsztaty fotograficzne Canonada
Canon pracuje nad lustrzanką zasilaną metanolem
Canon aktualizuje oprogramowanie i demaskuje nową lustrzankę
Canon Selphy CP760 oraz CP 770 – dwie nowe drukarki przenośne
Darmowe przedłużenie gwarancji Canona
Nowy firmware dla lustrzanek Canon EOS-1D Mark III i EOS-1Ds Mark III
Canon wyprodukował już 40 milionów obiektywów
Canon PIXMA iP100 – miniaturowa drukarka A4
Aktualizacja firmware dla Canona EOS 40D
TEST: Canon EOS 40D – krok w stronę ideału
CHDK – druga młodość naszego Canona
Oznaczenia obiektywów Canona dla systemu EOS

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.766s.