Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Lenovo ThinkPad W700 wyposażony w system kalibracji


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lenovo ThinkPad W700 wyposażony w system kalibracji
Dodał: Jarosław Zachwieja 18.08.2008
Firma X-Rite potwierdziła, że opracowana przez nią technologia hueyCOLOR zostanie zaimplementowana w nowym komputerze przenośnym dla fotografów. Premierę tego modelu oznaczonego symbolem W700 firma Lenovo zapowiedziała zadwie tydzień temu.


O notebooku Lenovo ThinkPad W700 pisaliśmy po raz pierwszy w ubiegłym tygodniu. Wiele wskazuje na to, że ten pierwszy zaprojektowany specjalnie dla fotografów oraz osób zajmujących się obróbką grafiki model będzie urządzeniem jeszcze ciekawszym, niż się początkowo wydawało. Znana z produkcji doskonałych urządzeń do zarządzania kolorem firma X-Rite potwierdziła, że opracowany przez nią system kalibracji i pomiaru światła padającego na wyświetlacz hueyCOLOR będzie integralną częścią nowego ThinkPada.

Lenovo ThinkPad W700

Technologia o nazwie hueyCOLOR nie jest nam zupełnie nieznana. Oparty na niej kalibrator Pantone Huey Pro był już jakiś czas temu obiektem naszego testu. Teraz te same rozwiązania staną się integralnym elementem produktu, dla którego wręcz zostały stworzone. Komputer przenośny często bowiem znajduje się w warunkach zmieniającego się oświetlenia – co w sytuacji, gdy wymagana jest wysoka wierność odwzorowywanych kolorów jest mocno problematyczne.
 
Odmiana technologii hueyCOLOR zaprojektowana przez X-Rite dla produktów Lenovo ma na celu zapewnienie użytkownikom tych komputerów następujących udogodnień:
  • Obecność preinstalowanego oprogramowania pozwalającego na natychmiastową automatyczną kalibrację wyświetlacza
  • Możliwość przeprowadzenia bardziej złożonego procesu samodzielnej kalibracji, mającego na celu zapewnienie maksymalnej wierności odzwzorowywanych kolorów na ekranie ThinkPada W700.
  • Maksymalnie ułatwionej obsługi oprogramowania kalibrującego, które uruchamia się automatycznie w momencie zamknięcia pokrywy urządzenia.
  • Obecność preinstalowanego oprogramowania służącego do zwiększania możliwości zarządzania kolorami notebooka za pomocą zewnętrznego wyświetlacza oraz dodatkowego kalibratora PANTONE hueyPRO.

Cena: od 2 978 USD
Strona WWW: www.photolaptop.com

Zobacz także:
Olympus E3 z fleszem - promocja przedłużona
Nagrody EISA 2008/2009 rozdane!
Nowe drukarki Canon Pixma MP480 i MP190
Lenovo ThinkPad W700 – idealny laptop dla fotografów
Kingston 32GB SDHC – kres pojemności, ale nie wydajności
Ekologiczne torby Lowepro
Maska do nurkowania i aparat w jednym
Nikon D90 będzie kręcił filmy?
Canon planuje gruntowną modyfikację systemu EOS?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.667s.