Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sprzęt  >  Testy praktyczne  >  TEST: Pantone Huey Pro – skalibruj monitor i zapomnij o problemach z kolorem


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

TEST: Pantone Huey Pro – skalibruj monitor i zapomnij o problemach z kolorem
Autor: Marcin Pawlak
Kalibracja monitora wcale nie musi być zadaniem trudnym lub wymagającym specjalistycznej wiedzy. W zadaniu tym wspomagają nas urządzenia takie jak huey PRO znanej firmy Pantone.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »


huey PRO w porównaniu ze spektrofotometrami takimi jak Eye-One Pro czy X-Rite wygląda nader niepozornie. Ma długość długopisu i jest niewiele od niego grubszy. Po spodniej stronie na jednym końcu znajdują się niewielkie przyssawki służące do przymocowania go do powierzchni monitora, na drugim, otoczone miękką podkładką ,trzy otwory kryjące sensory światłoczułe.

Dołączona podstawka jest ważnym elementem zestawu – pozwala huey'a umieścić obok ekranu tak, by monitorował światło padające na ekran.

Całość jest bardzo lekka (co jak się później okaże, jest dość istotne). Kompletu dopełniają niewielka podstawka, ściereczki do oczyszczania powierzchni monitora, przedłużacz kabla USB oraz płyta z oprogramowaniem.

Pantone huey PRO to bez wątpienia najmniejszy z dostępnych kalibratorów.

Huey został nam dostarczony w bardziej rozbudowanej funkcjonalnie wersji PRO, która od podstawowej różni się oprogramowaniem o większych możliwościach. Sprzętowa część zestawu, czyli analizator podłączany do portu USB w obu zestawach jest identyczna. Więcej na temat różnic dzielących obie wersje huey'a wspomnimy jeszcze pod koniec artykułu.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.249s.