Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Jutro kolejny pokaz w Lunie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Jutro kolejny pokaz w Lunie
Dodał: Błażej Organisty 17.02.2016
Na piąty w tym roku pokaz slajdów w Lunie organizatorzy zapraszają w czwartek, 18 lutego o godz. 19.00. Tym razem zobaczyć można będzie zbiór zdjęć: „Góry z duszą” autorstwa Moniki Witkowskiej. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”.


Każdy kto wybiera się w góry, chciałby zdobyć upragniony szczyt, ale równie ważna jest przecież i „dusza” danej góry, na którą składają się różne ciekawostki, wierzenia żyjących tam ludzi, przyroda czy lokalne legendy.

Góry z duszą, fot. Monika Witkowska


W trakcie pokazu autorka książki „Góry z duszą” opowie o kilku opisanych przez siebie górach. Goście dowiedzą się m.in. o tym, czy na Araracie rzeczywiście spoczywa Arka Noego, skąd się wziął skarb znaleziony na zboczach Mt Blanc, z jakich powodów na Aconcagui, najwyższej górze Ameryki Południowej znalazł się Lodowiec Polaków, czym na Kilimandżaro różni się Coca-cola Route od Whisky Route, dlaczego warto wejść na Czarną Skałę w Himalajach, co ma Chałubiński do austriackiego Grossglocknera oraz gdzie na Rysach można zobaczyć ślady Lenina, a poza tym – jakie zwyczaje mają świstaki, jak nie dać się chorobie wysokościowej i co w ogóle ludzi ciągnie w góry. Pokaz dla wszystkich którzy są miłośnikami gór, niezależnie od tego czy lubią po nich chodzić, czy tylko na ich temat słuchać.

Góry z duszą, fot. Monika Witkowska


Monika Witkowska – zawodowo dziennikarka i pilotka wycieczek, z zamiłowania podróżniczka mająca na koncie 180 krajów na wszystkich kontynentach. Miłośniczka podróży „na własną rękę”, z wykorzystaniem transportu dla lokalsów i spaniem w najróżniejszych warunkach, przy czym preferowany przez nią sposób jeżdżenia to „solo”, co pozwala na lepsze poznanie miejscowych klimatów.

15 października rozpoczęła się 3. edycja spotkań z podróżnikami „Slajdy In Mundo Lunie". W kolejne czwartki o godz. 19.00 w warszawskim kinie Luna będzie można obejrzeć pokazy slajdów z różnych rejonów świata. Podróżnicy opowiedzą o samotnym przejściu przez lasy równikowe Konga, absolutnej pustce Salaru de Uyuni, poszukiwaniu himalajskiego raju, średniowiecznej krainie kamiennych wież, motocyklowej podróży po bezdrożach Rosji i Azji Środkowej, a także o odkrywaniu świata równoległego, rowerowej przygodzie przez życie i wędrówkach z plecakiem przez świat.

Miejsce: Kino Luna
Adres: ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Program spotkań: slajdypodroznicze.pl

Zobacz także:
Przejście Moniki Cichosz - wernisaż
iArt Come Out! – spotkanie autorskie z Szymonem Rogińskim
BZ WBK Press Foto 2016
Testy obiektywów Tamron
Marylin Monroe we Wrocławiu
Trwa wystawa Sansara Nepal
"To, co trwałe" Tomasza Tomaszewskiego
Wystawa Czarne i Białe
II edycja KFT
Gruzja w Lunie
Kolejny pokaz zdjęć w Lunie
Pokaz slajdów z Norwegii
Festiwal TERRA. Pokaz zdjęć z Bieszczad

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.525s.