Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Festiwal TERRA, cz. 3


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Festiwal TERRA, cz. 3
Dodał: Błażej Organisty 15.11.2016
Szesnasta edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA odbędzie się 3 i 4 grudnia w warszawskim Kinie Wisła. Trzecią prezentacją pierwszego dnia festiwalu będzie "Antarktyka - najdłuższa zima w życiu" autorstwa Piotra Horzeli.


Piotr Horzela z wykształcenia jest leśnikiem. Często łączy podróże z pracą w miejscach bardziej lub mniej odległych. W Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego spędził półtora roku. 3 grudnia, w sobotę, o godz. 16.00 w ramach 16. edycji festiwalu TERRA zaprezentuje pokaz slajdów pod tytułem "Antarktyka - najdłuższa zima w życiu".

Domek terenowy na Lions Rump. Miejsce, w którym zakwaterowani są obserwatorzy zwierząt przez cały okres letni. Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka


"Wszystko zaczęło się w Gdyni. Rosyjski statek turystyczny czarterowany przez Zakład Biologii Antarktyki zabrał nas na pokład. Załoga załadowała zapas jedzenia na najbliższy rok, oraz sprzęt naukowy i ruszyliśmy w rejs na południe. Po trzydziestu dniach dotarliśmy do Argentyny, gdzie dołączyła do nas grupa naukowców. Kolejnych siedem dni i na horyzoncie ukazała się Wyspa Króla Jerzego. Wiatr, śnieg i wyjątkowo duże tego roku zaspy nie ułatwiały nam rozładunku statku. Po pięciu dniach było po wszystkim, statek odpłynął. Można było usiąść w kuchni Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego i w spokoju napić się herbaty.

Płetwal karłowaty to bardzo ciekawski wieloryb. Dzięki pracującego silnika pontonu wabią go, zamiast odstraszać. Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka


Nigdy wcześniej nie widziałem nawet góry lodowej, a tutaj wszystko było nowe. Na krach pływały krabojady, pingwiny biegały po dachu zasypanej śniegiem stacji. Głuche pomruki dochodzące z oddali były dźwiękami powstającymi podczas cielenia się lodowców (tak, tak, cielą się).

Głównym utrudnieniem pracy w terenie są potężne wiatry. Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka


W antarktycznym klimacie spędziłem blisko półtora roku. Pracowałem na lodowcach, pomagałem rozstawiać obozy terenowe geologom, zajmowałem się obserwacjami zwierząt – z trzema gatunkami pingwinów na czele. Poza tym, gotowałem, pomagałem w remontach i utrzymaniu stacji. Postaram się przybliżyć Państwu to czego byłem świadkiem."
Piotr Horzela

Noc, noc, noc. Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka


Autor pokazu jest leśnikiem z urodzenia i wykształcenia. Wychował się z dala od najbliższego sklepu spożywczego. Później spory kawałek życia mieszkał w dużych miastach. Chyba nigdy nie zdecyduje, czy bardziej lubi odludzia, czy aglomeracje. Na szczęście nie musi. Podróże często łączy z pracą w miejscach bardziej lub mniej odległych. Cztery z ostatnich siedmiu lat spędził na innych kontynentach. Woli zatrzymać się na pół roku w jednym miejscu, niż przebiec w tym samym czasie przez dziesięć. Od kilku lat prowadzi blog www.phontour.pl.

O festiwalu
Podczas szesnastej edycji festiwalu TERRA fotografujący podróżnicy i fotografowie opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła. W programie: tygiel kulturowy wschodniej Turcji, wędrówki z kaukaskimi pasterzami w Gruzji, relacja z długiej zimie w Antarktyce, przejście liczącego 1700 km Wielkiego Szlaku Himalajskiego, fascynacja pięknem Norwegii, klimatyczna podróż po nieczęsto odwiedzanej Mauretanii, opowieść o sile tradycji polskich górali, zjawiskowe krajobrazy Australii i Nowej Zelandii również z lotu drona.

Termin: 3-4 grudnia 2016
Miejsce: Kino Wisła
Adres: Warszawa, Plac Wilsona 2
Bilet wstępu na jeden pokaz: 18 zł
Więcej informacji: www.terra.waw.pl oraz www.festiwalterra.pl

Zobacz także:
Festiwal TERRA, cz. 2
Festiwal TERRA
Kamczatka w Lunie
Kolej Transsyberyjska w Lunie
Festiwal TERRA
Sudan w Lunie
Czwartek w Lunie
Czwartkowe slajdy w Lunie
Kolejna edycja slajdów w Lunie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Migawki z podróży

Fotografowanie w podróży, to nie tylko sposób na zachowanie wspomnień, ale także poznanie innych ludzi i obcych kultur. Czekamy na wasze wakacyjne fotograficzne odkrycia – światów dalekich i tych bardzo Wam bliskich.
Migawki z podróży
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.07.2018]
Autor:
Wojciech Domagała
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.637s.