Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Festiwal TERRA, cz. 3


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Festiwal TERRA, cz. 3
Dodał: Błażej Organisty 15.11.2016
Szesnasta edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA odbędzie się 3 i 4 grudnia w warszawskim Kinie Wisła. Trzecią prezentacją pierwszego dnia festiwalu będzie "Antarktyka - najdłuższa zima w życiu" autorstwa Piotra Horzeli.


Piotr Horzela z wykształcenia jest leśnikiem. Często łączy podróże z pracą w miejscach bardziej lub mniej odległych. W Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego spędził półtora roku. 3 grudnia, w sobotę, o godz. 16.00 w ramach 16. edycji festiwalu TERRA zaprezentuje pokaz slajdów pod tytułem "Antarktyka - najdłuższa zima w życiu".

Domek terenowy na Lions Rump. Miejsce, w którym zakwaterowani są obserwatorzy zwierząt przez cały okres letni. Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka


"Wszystko zaczęło się w Gdyni. Rosyjski statek turystyczny czarterowany przez Zakład Biologii Antarktyki zabrał nas na pokład. Załoga załadowała zapas jedzenia na najbliższy rok, oraz sprzęt naukowy i ruszyliśmy w rejs na południe. Po trzydziestu dniach dotarliśmy do Argentyny, gdzie dołączyła do nas grupa naukowców. Kolejnych siedem dni i na horyzoncie ukazała się Wyspa Króla Jerzego. Wiatr, śnieg i wyjątkowo duże tego roku zaspy nie ułatwiały nam rozładunku statku. Po pięciu dniach było po wszystkim, statek odpłynął. Można było usiąść w kuchni Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego i w spokoju napić się herbaty.

Płetwal karłowaty to bardzo ciekawski wieloryb. Dzięki pracującego silnika pontonu wabią go, zamiast odstraszać. Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka


Nigdy wcześniej nie widziałem nawet góry lodowej, a tutaj wszystko było nowe. Na krach pływały krabojady, pingwiny biegały po dachu zasypanej śniegiem stacji. Głuche pomruki dochodzące z oddali były dźwiękami powstającymi podczas cielenia się lodowców (tak, tak, cielą się).

Głównym utrudnieniem pracy w terenie są potężne wiatry. Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka


W antarktycznym klimacie spędziłem blisko półtora roku. Pracowałem na lodowcach, pomagałem rozstawiać obozy terenowe geologom, zajmowałem się obserwacjami zwierząt – z trzema gatunkami pingwinów na czele. Poza tym, gotowałem, pomagałem w remontach i utrzymaniu stacji. Postaram się przybliżyć Państwu to czego byłem świadkiem."
Piotr Horzela

Noc, noc, noc. Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka


Autor pokazu jest leśnikiem z urodzenia i wykształcenia. Wychował się z dala od najbliższego sklepu spożywczego. Później spory kawałek życia mieszkał w dużych miastach. Chyba nigdy nie zdecyduje, czy bardziej lubi odludzia, czy aglomeracje. Na szczęście nie musi. Podróże często łączy z pracą w miejscach bardziej lub mniej odległych. Cztery z ostatnich siedmiu lat spędził na innych kontynentach. Woli zatrzymać się na pół roku w jednym miejscu, niż przebiec w tym samym czasie przez dziesięć. Od kilku lat prowadzi blog www.phontour.pl.

O festiwalu
Podczas szesnastej edycji festiwalu TERRA fotografujący podróżnicy i fotografowie opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła. W programie: tygiel kulturowy wschodniej Turcji, wędrówki z kaukaskimi pasterzami w Gruzji, relacja z długiej zimie w Antarktyce, przejście liczącego 1700 km Wielkiego Szlaku Himalajskiego, fascynacja pięknem Norwegii, klimatyczna podróż po nieczęsto odwiedzanej Mauretanii, opowieść o sile tradycji polskich górali, zjawiskowe krajobrazy Australii i Nowej Zelandii również z lotu drona.

Termin: 3-4 grudnia 2016
Miejsce: Kino Wisła
Adres: Warszawa, Plac Wilsona 2
Bilet wstępu na jeden pokaz: 18 zł
Więcej informacji: www.terra.waw.pl oraz www.festiwalterra.pl

Zobacz także:
Festiwal TERRA, cz. 2
Festiwal TERRA
Kamczatka w Lunie
Kolej Transsyberyjska w Lunie
Festiwal TERRA
Sudan w Lunie
Czwartek w Lunie
Czwartkowe slajdy w Lunie
Kolejna edycja slajdów w Lunie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.10.2018]
Autor:
Paweł C.
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.521s.