Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Festiwal TERRA, cz. 2


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Festiwal TERRA, cz. 2
Dodał: Błażej Organisty 14.11.2016
Szesnasta edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA odbędzie się 3 i 4 grudnia w warszawskim Kinie Wisła. Drugą prezentacją pierwszego dnia festiwalu będzie "Gruzja - śladami kaukaskich wędrowców" autorstwa Magdaleny Konik.


Magdalena Konik przeprowadziła się do Gruzji, aby tam uczyć się reportażu i odkrywać skomplikowaną historię Kaukazu. 3 grudnia, w sobotę, o godz. 13.30 w ramach 16 edycji festiwalu TERRA zaprezentuje pokaz slajdów pod tytułem "Gruzja - śladami kaukaskich wędrowców".

fot. Magdalena Konik; migawkizpodrozy.com


"Majestatyczny Wielki Kaukaz, jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie doszło do tylu wojen, a ludzie co chwilę z rąk różnych najeźdźców tracili wszystko. Ktoś kiedyś napisał, że zamiast południków i równoleżników biegły tu linie frontu, które zmieniały się przy mocniejszym powiewie wiatru. To właśnie tutaj ludzie walczyli wiekami z niezwykłą zażartością o wolność i tradycje. Góry, gdzie nadal chrześcijaństwo miesza się z pogaństwem, a honor jest ważniejszy niż życie. Dziś wędrując po Kaukazie można wszędzie znaleźć znaki historii, które natura za każdym razem stara się ukryć pod swoją szatą. To wszystko pamiętają jednak ludzie, którzy wędrują po tych górach, którzy w nich i nimi żyją. Wędrówki kaukaskich plemion, najazdy, ciągłe odbudowy sprawiły, że w Gruzji mieszka ponad 100 narodowości, a jej mieszkańcy bardziej identyfikują się z regionem, z którego pochodzą, niż z samym krajem. Zaciekawiona historią plemion kaukaskich postanowiłam iść ich śladami dzieląc z nimi niewygody życia oraz radości z prostych rzeczy, doceniając każdy dzień. Zaczynając od Tuszetii, gdzie pasterze opowiedzieli o swych wierzeniach, przez fortyfikacje Chewsuretii, Kistów z Doliny Pankisi aż do Khevi z Kazbekiem drzemiącym nad dolinami. Samotna wędrówka upartej kobiety w męskim świecie górali."
Magdalena Konik

fot. Magdalena Konik; migawkizpodrozy.com


Autorka pokazu jest studentką Katowickiej Szkoły Fotograficznej FOTOEDUKACJA, członkiem Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK w Chorzowie, Grupy Fotograficznej NaTeChwile, pilotem wycieczek i przewodnikiem z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalizującą się w Gruzji, Rumunii i Czechach.

fot. Magdalena Konik; migawkizpodrozy.com


Od lipca 2015 związana zawodowo z Gruzją, gdzie przeprowadziła się, by uczyć się reportażu. Publikowała zdjęcia w mediach i prasie polskiej oraz gruzińskiej. Obecnie jako fotoreporter freelancer współpracuje z Georgian Journal i Institute for War and Peace Reporting – Georgia oraz prowadzi bloga migawkizpodrozy.com, gdzie opisuje i uwiecznia Gruzję z perspektywy mieszkańca.

O festiwalu
Podczas szesnastej edycji festiwalu TERRA fotografujący podróżnicy i fotografowie opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła. W programie: tygiel kulturowy wschodniej Turcji, wędrówki z kaukaskimi pasterzami w Gruzji, relacja z długiej zimie w Antarktyce, przejście liczącego 1700 km Wielkiego Szlaku Himalajskiego, fascynacja pięknem Norwegii, klimatyczna podróż po nieczęsto odwiedzanej Mauretanii, opowieść o sile tradycji polskich górali, zjawiskowe krajobrazy Australii i Nowej Zelandii również z lotu drona.

Termin: 3-4 grudnia 2016
Miejsce: Kino Wisła
Adres: Warszawa, Plac Wilsona 2
Bilet wstępu na jeden pokaz: 18 zł
Więcej informacji: www.terra.waw.pl oraz www.festiwalterra.pl

Zobacz także:
Festiwal TERRA
Kamczatka w Lunie
WAW in WRO
Zwycięzcy PKFS
Zapomniany fotograf Tatr
Plener na Jurze
Konkurs naszego portalu
Trwa Krajobraz Polski
Kolej Transsyberyjska w Lunie
Festiwal TERRA
Grand Prix Fotofestiwal 2017
Jury Fotofestiwalu 2017
Fotofestiwal 2017
Sudan w Lunie
Czwartek w Lunie
Kalendarz fotograficzny 2017
Czwartkowe slajdy w Lunie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.532s.