Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Datacolor Spyder 5 – nowa generacja produktów do kalibracji


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Datacolor Spyder 5 – nowa generacja produktów do kalibracji
Dodał: Przemysław Imieliński 07.04.2015
Firma Datacolor, czołowy producent rozwiązań do zarządzania kolorem, wprowadza na rynek nową generację kalibratorów Spyder 5. Wzorem poprzedniej serii kontynuowane będą modele Spyder5EXPRESS, Spyder5PRO, Spyder5ELITE – z taką jednakże różnicą, że czujnik we wszystkich modelach będzie taki sam, różnice funkcjonalności opierać się będą na oprogramowaniu. Stąd też ewentualnie możliwość modernizacji do wyższej wersji, jeśli użytkowane oprogramowanie okaże się niewystarczające.


Spyder 5 to zestaw rozwiązań do wiernego odtwarzania kolorów, stworzony przez fotografów dla fotografów. Trzy wersje Spyder5 – EXPRESS, PRO i ELITE – zapewniają realistyczne wyświetlanie cyfrowych zdjęć oraz zgodność barw między obrazem na ekranie a wydrukiem. Wszystkie produkty Spyder 5 umożliwiają kalibrację monitora do standardu referencyjnego obowiązującego w branży fotograficznej, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że monitor pokazuje odpowiednie kolory, a także zachowuje cienie i detale na obrazie. Wierne odwzorowanie barw sprawia, że fotografowie mogą edytować zdjęcia z większą precyzją i uzyskać lepszą zgodność kolorów między obrazem na ekranie a wydrukiem.

Datacolor Spyder 5


Kolorymetr Spyder 5 to kompaktowe, przenośne urządzenie idealne do użytku z dowolnym laptopem lub monitorem komputera. Przeprojektowany, opatentowany mechanizm optyczny Spyder z 7 czujnikami zapewnia o 55% lepszą odpowiedź tonalną, która gwarantuje precyzyjne odtwarzanie cieni i płynniejsze przejścia kolorów.

"Zdjęcie to coś więcej niż tylko fotografia – to także wyraz emocjonalnej więzi między fotografem a uchwyconą przez niego sceną. Monitor fotografa musi odtwarzać realistyczne kolory, aby przeglądane, udostępniane i drukowane zdjęcia wyglądały dokładnie tak, jak powinny" – mówi Heath Barber, Imaging Market Manager w firmie Datacolor. "Spyder 5 to przydatne urządzenie, które skraca czas spędzony na edytowaniu i drukowaniu, dzięki czemu fotograf może się zająć tym, co kocha – robieniem zdjęć."

Spyder5EXPRESS to przystępne cenowo urządzenie dla fotografów szukających prostego rozwiązania do wiernego odtwarzania kolorów na monitorze. Spyder5EXPRESS prowadzi użytkownika przez interaktywny proces kalibracji składający się z czterech prostych kroków. Funkcja "przed i po" pozwala ocenić efekty kalibracji przy pomocy profesjonalnego, złożonego obrazu Datacolor. Ponadto Spyder5EXPRESS może przeprowadzić kalibrację więcej niż jednego monitora.

Spyder5PRO to idealny wybór dla profesjonalnych fotografów i projektantów, którzy potrzebują bardziej złożonego rozwiązania do wiernego odtwarzania kolorów. Spyder5PRO oferuje zaawansowane funkcje takie jak wbudowany czujnik do kontroli oświetlenia, szeroki zakres ustawień kalibracji, analiza wyświetlanego obrazu oraz importowanie obrazów w celu oceny efektów kalibracji.

Spyder5ELITE daje profesjonalnym fotografom i wymagającym studiom pełną kontrolę nad procesem kalibracji. Ma wbudowany statyw umożliwiający łatwą kalibrację projektora obrazu, a także zaawansowane funkcje, takie jak nieograniczony zakres ustawień kalibracji, kompleksowa analiza obrazu, zaawansowana ocena "przed i po" importowanych obrazów, drobiazgowe dopasowywanie ustawień monitora i zoptymalizowane procedury balansu szarości.

Cena i dostępność
Kalibratory Spyder5EXPRESS, Spyder5PRO i Spyder5ELITE są już dostępne w wybranych sklepach komputerowych i dla fotografów. Spyder5EXPRESS kosztuje 129 USD, Spyder5PRO 189 USD, a Spyder5ELITE 279 USD.

Strona producenta: spyder.datacolor.com

Zobacz także:
Aparaty Nikona zdobywają nagrodę "Red Dot Award: Product Design 2015"
Wyniki konkursu ''Odrobina edycji nie zaszkodzi''
Odporne na ekstremalne temperatury karty pamięci Transcend
Nikon 1 J5 – duża szybkość fotografowania i filmy w 4K
"Nieznane oblicza Hinduizmu" – wieczór kultury indyjskiej
Wystawa z okazji XX-lecia Wrocławskich Szkół Fotograficznych
Ogłoszono kolejnych zwycięzców Sony World Photography Awards 2015
Album Michała Statkiewicza "Fotoprzemyślenia nad pięćdziesiątką"
Discover Europe 2015 – ostatnie dwa dni zgłaszania prac konkursowych!
Profesjonalny retusz zdjęć – cała wiedza w pigułce
Wernisaż wystawy "Uniesienia, czyli taniec w mieście" Dominika Domańskiego
Canon liderem rynku cyfrowych aparatów z wymienną optyką
Konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski!
Wystawa "Niemen" w Ney Gallery and Prints
Ogłoszono zwycięzców Nikon European Film Festival
Ludzie i wraki. Ustecki port w pierwszych latach po II wojnie światowej

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.735s.