Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Casio Exilim EX-FH20 – ultraszybki towarzysz


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Casio Exilim EX-FH20 – ultraszybki towarzysz
Dodał: Jarosław Zachwieja 16.09.2008
Firma Casio zaprezentowała drugi po modelu Exilim Pro EX-F1 aparat kompaktowy pełniący jednocześnie funkcję kamery rapidowej. W odróżnieniu od poprzednika, nowy model sprawia wrażenie znacznie prostszego w obsłudze.


Kiedy na początku tego roku do sprzedaży trafił aparat Casio Exilim Pro EX-F1 (zapraszamy do zapoznania się z naszym testem tego modelu), był on aparatem jedynym w swoim rodzaju. Łączył on w sobie cechy kompaktu rejestrującego zdjęcia szybciej, niż najszybsza lustrzanka oraz kamery nagrywającej sekwencje wideo z prędkością wynoszącą nawet 1200 klatek na sekundę. Szybko stał się on obiektem westchnień osób zainteresowanych rejestrowaniem trwających ułamki sekund obrazów i choć nie był pozbawiony wad, zyskał sobie spore grono miłośników.
 
Najwyraźniej firma Casio zamierza korzystać z sukcesu tego modelu i nadal wypełniać rynkową niszę, w której nie ma jeszcze żadnej konkurencji. Niebawem w sprzedaży pojawi się bowiem kolejny aparat należący do tej samej rodziny – Casio Exilim EX-FH20.


Zaprezentowany model nie powinien być traktowany jako następca Exilima Pro EX-F1, a raczej jako jego uzupełnienie. Produkty te różnią się bowiem od siebie na tyle, aby bez większych problemów współegzystować ze sobą na rynku. Nowy Exilim wyposażony został w przetwornik obrazu o wielkości 1/2,3 cala oraz rozdzielczości 9,1 megapiksela. Obiektyw urządzenia charakteryzuje się imponującym zakresem ogniskowych wynoszącym 26-520 mm w przeliczeniu na aparat małoobrazkowy oraz jasnością f/2.8-4.5. Zakres czułości matrycy aparatu wynosi od 100 do 1600 ISO zarówno w trybie fotograficznym jak i filmowym. Fotografowanie ułatwia również obecność mechanicznej stabilizacji obrazu.
 
Podobnie jak "starszy brat", Casio Exilim EX-FH20 jest prawdziwym demonem prędkości, choć nie aż tak wydajnym. W trybie fotograficznym umożliwia rejestrowanie maksymalnie do 40 klatek na sekundę (przy maksymalnej rozdzielczości 7 megapikseli), natomiast w trybie filmowym mamy do dyspozycji prędkości 210, 420 oraz 1000 klatek na sekundę. Aparat może pełnić również rolę kamery High Definition – umożliwia swobodne nagrywanie materiału wideo w trybie 720p (rozdzielczość 1280x720 piskeli) z prędkością 30 klatek na sekundę.


Jak widać ogólna wydajność aparatu jest nieco niższa niż w przypadku modelu Exilim Pro EX-F1. Nowy Exilim zyskał jednak na zmniejszeniu rozmiarów (123 x 81 x 84 mm) i wagi (483 g) oraz uproszczeniem sterowania. Użytkownik ma do dyspozycji pojedyncze kółko wyboru trybów pracy, zaś samo sterowanie jest wg producenta bardziej intuicyjne. Oczywiście aparat nadal zachowuje swoją rozbudowaną funkcjonalność, w tym również obecność manualnych i półautomatycznych trybów kontroli ekspozycji.
 
Casio EXILIM EX-FH20 będzie dostępny w sprzedaży od połowy października, koszt urządzenia to ok. 1799 zł.

Cena: 1799 PLN
Strona producenta: www.casio.com

Zobacz także:
Stylowa Leica C-LUX 3
Leica D-LUX 4 - kompakt dla wymagających
Leica M8.2 – symboliczne zmiany
Ricoh GR Digital II Creative Set – czego dusza zapragnie
Panasonic Lumix DMC-G1 – pierwszy cyfrowy kompakt z wymienną optyką
BenQ E1050 – zdjęcia i filmy z aparatu bezpośrednio do Internetu
Pentax Optio M60 – kompakt z charakterem
Sony DSC-T500 – kieszonkowy cyfrak High Definition

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.61s.