Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Casio Exilim EX-FH20 – ultraszybki towarzysz


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Casio Exilim EX-FH20 – ultraszybki towarzysz
Dodał: Jarosław Zachwieja 16.09.2008
Firma Casio zaprezentowała drugi po modelu Exilim Pro EX-F1 aparat kompaktowy pełniący jednocześnie funkcję kamery rapidowej. W odróżnieniu od poprzednika, nowy model sprawia wrażenie znacznie prostszego w obsłudze.


Kiedy na początku tego roku do sprzedaży trafił aparat Casio Exilim Pro EX-F1 (zapraszamy do zapoznania się z naszym testem tego modelu), był on aparatem jedynym w swoim rodzaju. Łączył on w sobie cechy kompaktu rejestrującego zdjęcia szybciej, niż najszybsza lustrzanka oraz kamery nagrywającej sekwencje wideo z prędkością wynoszącą nawet 1200 klatek na sekundę. Szybko stał się on obiektem westchnień osób zainteresowanych rejestrowaniem trwających ułamki sekund obrazów i choć nie był pozbawiony wad, zyskał sobie spore grono miłośników.
 
Najwyraźniej firma Casio zamierza korzystać z sukcesu tego modelu i nadal wypełniać rynkową niszę, w której nie ma jeszcze żadnej konkurencji. Niebawem w sprzedaży pojawi się bowiem kolejny aparat należący do tej samej rodziny – Casio Exilim EX-FH20.


Zaprezentowany model nie powinien być traktowany jako następca Exilima Pro EX-F1, a raczej jako jego uzupełnienie. Produkty te różnią się bowiem od siebie na tyle, aby bez większych problemów współegzystować ze sobą na rynku. Nowy Exilim wyposażony został w przetwornik obrazu o wielkości 1/2,3 cala oraz rozdzielczości 9,1 megapiksela. Obiektyw urządzenia charakteryzuje się imponującym zakresem ogniskowych wynoszącym 26-520 mm w przeliczeniu na aparat małoobrazkowy oraz jasnością f/2.8-4.5. Zakres czułości matrycy aparatu wynosi od 100 do 1600 ISO zarówno w trybie fotograficznym jak i filmowym. Fotografowanie ułatwia również obecność mechanicznej stabilizacji obrazu.
 
Podobnie jak "starszy brat", Casio Exilim EX-FH20 jest prawdziwym demonem prędkości, choć nie aż tak wydajnym. W trybie fotograficznym umożliwia rejestrowanie maksymalnie do 40 klatek na sekundę (przy maksymalnej rozdzielczości 7 megapikseli), natomiast w trybie filmowym mamy do dyspozycji prędkości 210, 420 oraz 1000 klatek na sekundę. Aparat może pełnić również rolę kamery High Definition – umożliwia swobodne nagrywanie materiału wideo w trybie 720p (rozdzielczość 1280x720 piskeli) z prędkością 30 klatek na sekundę.


Jak widać ogólna wydajność aparatu jest nieco niższa niż w przypadku modelu Exilim Pro EX-F1. Nowy Exilim zyskał jednak na zmniejszeniu rozmiarów (123 x 81 x 84 mm) i wagi (483 g) oraz uproszczeniem sterowania. Użytkownik ma do dyspozycji pojedyncze kółko wyboru trybów pracy, zaś samo sterowanie jest wg producenta bardziej intuicyjne. Oczywiście aparat nadal zachowuje swoją rozbudowaną funkcjonalność, w tym również obecność manualnych i półautomatycznych trybów kontroli ekspozycji.
 
Casio EXILIM EX-FH20 będzie dostępny w sprzedaży od połowy października, koszt urządzenia to ok. 1799 zł.

Cena: 1799 PLN
Strona producenta: www.casio.com

Zobacz także:
Stylowa Leica C-LUX 3
Leica D-LUX 4 - kompakt dla wymagających
Leica M8.2 – symboliczne zmiany
Ricoh GR Digital II Creative Set – czego dusza zapragnie
Panasonic Lumix DMC-G1 – pierwszy cyfrowy kompakt z wymienną optyką
BenQ E1050 – zdjęcia i filmy z aparatu bezpośrednio do Internetu
Pentax Optio M60 – kompakt z charakterem
Sony DSC-T500 – kieszonkowy cyfrak High Definition

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.504s.