Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Leica D-LUX 4 - kompakt dla wymagających


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Leica D-LUX 4 - kompakt dla wymagających
Dodał: Marcin Pawlak 16.09.2008
D-Lux 4 to najnowszy kompaktowy aparat cyfrowy, zaprezentowany przez firmę Leica Camera AG tuż przed targami Photokina 2008. Aparat należy do serii kompaktów D-Lux, przeznaczonej dla wymagających użytkowników.Leica D-LUX 4 została wyposażona w nowoczesną, panoramiczną matrycę CCD o przekątnej 1/1.63'' (15.6mm) i efektywnej rozdzielczości 10.1 milionów pikseli. Proporcje boków matrycy - 16:9 - umożliwiają wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie sekwencji wideo o proporcjach charakterystycznych m.in. dla nowoczesnych telewizorów HDTV, w najwyższej jakości, wykorzystując w tym celu pełną powierzchnię i rozdzielczość przetwornika. Oczywiście aparat pozwala także na wykonywanie zdjęć o tradycyjnych proporcjach - 4:3 i 3:2. Złącze telewizyjne, w które wyposażony jest aparat pozwala na wyświetlanie zdjęć i sekwencji wideo na nowoczesnych telewizorach Hi Definition.

Leica D-LUX 4

Aparat wyposażono w szerokokątny obiektyw Leica DC Vario-Summicron f/ 5.1-12.8 mm o otworze względnym wynoszącym aż f/2.0 - 2.8. Zawiera on soczewki asferyczne eliminujące zniekształcenia obrazu oraz system optycznej stabilizacji obrazu. Szeroki kąt widzenia tego obiektywu (84°) niebywale poszerza możliwości aparatu podczas fotografowania krajobrazów i architektury oraz we wnętrzach.
 
Dzięki wysokiej jasności i jakości obiektywu, LEICA D-LUX 4 dobrze spisze się nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Aparat pozwala także na eksperymentowanie z głębią ostrości, tak istotne podczas ujęć portretowych. Zastosowany system stabilizacji obrazu redukuje drgania wywołane poruszeniem ręki fotografującego, ratując ujęcia wykonywane w słabym świetle, przy dłuższych czasach naświetlania.

Leica D-LUX 4

LEICA D-LUX 4 współpracuje z szeroką gamą akcesoriów, zdecydowanie zwiększających potencjał aparatu. Systemowa stopka akcesoriów pozwala na dołączenie zewnętrznej lampy błyskowej (np. LEICA SF22), można w niej także zainstalować celownik optyczny (wizjer), ułatwiający kadrowanie w silnym oświetleniu zewnętrznym (np. na plaży) oraz zwiększający czas aparatu na bateriach (poprzez możliwość wyłączenia monitora podczas fotografowania). Opcjonalny adapter umożliwia zamontowanie na obiektywie filtra, w opcji dostępny jest także dodatkowy grip (uchwyt pionowy). Dopełnieniem całej gamy akcesoriów są eleganckie, skórzane futerały, dostępne w kolorach czarnym i brązowym.

Leica D-LUX 4 z opcjonalnym wizjerem optycznym.

LEICA D-LUX 4 będzie dostępna u autoryzowanych dealerów marki Leica od października 2008.

Strona producenta: www.leica-camera.com

Zobacz także:
Stylowa Leica C-LUX 3
Leica M8.2 – symboliczne zmiany
Ricoh GR Digital II Creative Set – czego dusza zapragnie
Pierwsze obiektywy Zeissa z mocowaniem Canona
Obiektywy i akcesoria dla systemu Micro 4/3
Panasonic Lumix DMC-G1 – pierwszy cyfrowy kompakt z wymienną optyką
Leica dla szejka
Pentax Optio M60 – kompakt z charakterem

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.698s.