Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Leica D-LUX 4 - kompakt dla wymagających


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Leica D-LUX 4 - kompakt dla wymagających
Dodał: Marcin Pawlak 16.09.2008
D-Lux 4 to najnowszy kompaktowy aparat cyfrowy, zaprezentowany przez firmę Leica Camera AG tuż przed targami Photokina 2008. Aparat należy do serii kompaktów D-Lux, przeznaczonej dla wymagających użytkowników.Leica D-LUX 4 została wyposażona w nowoczesną, panoramiczną matrycę CCD o przekątnej 1/1.63'' (15.6mm) i efektywnej rozdzielczości 10.1 milionów pikseli. Proporcje boków matrycy - 16:9 - umożliwiają wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie sekwencji wideo o proporcjach charakterystycznych m.in. dla nowoczesnych telewizorów HDTV, w najwyższej jakości, wykorzystując w tym celu pełną powierzchnię i rozdzielczość przetwornika. Oczywiście aparat pozwala także na wykonywanie zdjęć o tradycyjnych proporcjach - 4:3 i 3:2. Złącze telewizyjne, w które wyposażony jest aparat pozwala na wyświetlanie zdjęć i sekwencji wideo na nowoczesnych telewizorach Hi Definition.

Leica D-LUX 4

Aparat wyposażono w szerokokątny obiektyw Leica DC Vario-Summicron f/ 5.1-12.8 mm o otworze względnym wynoszącym aż f/2.0 - 2.8. Zawiera on soczewki asferyczne eliminujące zniekształcenia obrazu oraz system optycznej stabilizacji obrazu. Szeroki kąt widzenia tego obiektywu (84°) niebywale poszerza możliwości aparatu podczas fotografowania krajobrazów i architektury oraz we wnętrzach.
 
Dzięki wysokiej jasności i jakości obiektywu, LEICA D-LUX 4 dobrze spisze się nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Aparat pozwala także na eksperymentowanie z głębią ostrości, tak istotne podczas ujęć portretowych. Zastosowany system stabilizacji obrazu redukuje drgania wywołane poruszeniem ręki fotografującego, ratując ujęcia wykonywane w słabym świetle, przy dłuższych czasach naświetlania.

Leica D-LUX 4

LEICA D-LUX 4 współpracuje z szeroką gamą akcesoriów, zdecydowanie zwiększających potencjał aparatu. Systemowa stopka akcesoriów pozwala na dołączenie zewnętrznej lampy błyskowej (np. LEICA SF22), można w niej także zainstalować celownik optyczny (wizjer), ułatwiający kadrowanie w silnym oświetleniu zewnętrznym (np. na plaży) oraz zwiększający czas aparatu na bateriach (poprzez możliwość wyłączenia monitora podczas fotografowania). Opcjonalny adapter umożliwia zamontowanie na obiektywie filtra, w opcji dostępny jest także dodatkowy grip (uchwyt pionowy). Dopełnieniem całej gamy akcesoriów są eleganckie, skórzane futerały, dostępne w kolorach czarnym i brązowym.

Leica D-LUX 4 z opcjonalnym wizjerem optycznym.

LEICA D-LUX 4 będzie dostępna u autoryzowanych dealerów marki Leica od października 2008.

Strona producenta: www.leica-camera.com

Zobacz także:
Stylowa Leica C-LUX 3
Leica M8.2 – symboliczne zmiany
Ricoh GR Digital II Creative Set – czego dusza zapragnie
Pierwsze obiektywy Zeissa z mocowaniem Canona
Obiektywy i akcesoria dla systemu Micro 4/3
Panasonic Lumix DMC-G1 – pierwszy cyfrowy kompakt z wymienną optyką
Leica dla szejka
Pentax Optio M60 – kompakt z charakterem

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.963s.