Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  BZ WBK Press Foto 2011 wraca do Trójmiasta


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BZ WBK Press Foto 2011 wraca do Trójmiasta
Dodał: Marcin Pawlak 27.10.2011
Po dwóch miesiącach od wystawy w Sopocie, BZ WBK Press Foto 2011 w wielkim stylu wraca do Trójmiasta. Tym razem zatrzyma się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej, gdzie będzie ją można oglądać od 28 października do 13 listopada br.


To już druga wystawa najlepszych polskich fotografii prasowych w kampusie Politechniki Gdańskiej. Poprzednio można tutaj było oglądać zdobywców ubiegłorocznej edycji BZ WBK Press Foto. Teraz władze uczelni, Bank Zachodni WBK oraz dziennik "Rzeczpospolita" zapraszają na pokaz zdjęć pojedynczych i fotoreportaży nagrodzonych w ramach siódmej już odsłony tego konkursu. Takiej okazji przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń z ubiegłego i początku obecnego roku nie można ominąć.

Zdjęcie roku 2011, Jacek Szydłowski, ''Dziennik Wschodni''. Sprzątanie po wielkiej wodzie. Wolontariusz usuwa godło państwowe z sali lekcyjnej w szkole podstawowej w Wilkowie.

"Jestem zaszczycony możliwością zaprezentowania mieszkańcom Gdańska najlepszych polskich fotografii prasowych, laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2011. To wspólne przedsięwzięcie Banku Zachodniego WBK oraz dziennika Rzeczpospolita już na stałe wpisało się w kalendarz konkursów fotografii prasowej organizowanych w Polsce. Cieszę się, że marka naszego banku od początku stoi za tym najważniejszym dla polskich fotoreporterów wydarzeniem, dzięki któremu mamy wyjątkową możliwość spojrzenia na otaczający nas świat z zupełnie innej perspektywy" – powiedział Janusz Ciamaga, Dyrektor Centrum Bankowości Biznesowej z Banku Zachodniego WBK w Gdańsku.

Kategoria Cywilizacja, fotoreportaż, 1 nagroda – Piotr Piwowarski, ''Super Express''. Dzieci w galeriach handlowych. Od najmłodszych lat przyzwyczajane są do coraz bardziej konsumpcyjnego trybu życia.

Siódma edycja BZ WBK Press Foto pobiła dotychczasowe rekordy dotyczące liczby uczestników oraz zgłoszonych prac. Zwycięskie prace wyłoniono spośród 8600 zdjęć nadesłanych przez 393 fotoreporterów z całej Polski, w tym 11 z Łodzi, do następujących kategorii: Cywilizacja, Wydarzenia, Społeczeństwo, Portret, Sport, Przyroda i środowisko naturalne, Kultura i sztuka oraz Fotokast.
 
Wśród prezentowanych w Politechnice Gdańskiej prac znajdują się również zdjęcia i fotoreportaże pochodzących z Trójmiasta reporterów: Jerzego Pinkasa (portal Gdańsk.pl), Piotra Niklasa (freelancer), Adama Warżawy (Polska Agencja Prasowa PAP), Krzysztofa Mystkowskiego (Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press), Damiana Kramskiego (Gazeta Wyborcza Trójmiasto), Kacpra Kowalskiego (Agencja Fotograficzna Forum) oraz Łukasza Ostalskiego (Agencja Fotograficzna Reporter).

Kategoria Przyroda i środowisko naturalne, zdjęcia pojedyncze, 1 nagroda – Dariusz Delmanowicz, Polska Agencja Prasowa PAP. Wolontariusze z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu wypuszczają na wolność leczonego tam orła bielika.


Laureatami najważniejszych nagród BZ WBK Press Foto 2011 zostali:
 • Zdjęcie Roku – Jacek Szydłowski z "Dziennika Wschodniego" za zdjęcie przedstawiające wolontariusza usuwającego godło państwowe z sali lekcyjnej w szkole podstawowej w Wilkowie zniszczonej przez ubiegłoroczną powódź;
 • Nagroda Rzeczpospolitej – Roman Koszowski z "Gościa Niedzielnego" za zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego uczestniczącego w pielgrzymce mężczyzn do sanktuarium w Piekarach Śląskich;
 • Nagroda Banku Zachodniego WBK – Maksymilian Rigamonti (freelancer) za fotoreportaż przedstawiający Polskę w obliczu katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku.

 • Konkurs BZ WBK Press Foto skierowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów. Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Konkurs jest organizowany przez Bank Zachodni WBK, a jego wyłącznym patronem medialnym jest dziennik "Rzeczpospolita". Pracami jury kierował Cezary Sokołowski (Associated Press), jedyny polski laureat Nagrody Pulitzera.
   
  Więcej informacji o BZ WBK Press Foto znajduje się na stronie www.bzwbkpressfoto.pl.

  Miasto: Gdańsk
  Lokalizacja: Gmach Główny Politechniki Gdańskiej
  Ulica: Narutowicza 11/12
  Termin: 28.10.2011 – 13.11.2011

  Zobacz także:
  Samsung WB750 – kompakt z potężnym zoomem i przetwornikiem CMOS BSI
  Nero po raz 11
  Firmware 1.1 dla Olympusa E-P3
  Pro Ranger – nowa seria plecaków Benro
  Kultury świata - USA, Ameryka jakiej nie znacie
  "Fikcja - Rzeczywistość - Manipulacja" - doroczna wystawa Okręgu Dolnośląskiego ZPAF
  Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
  Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
  TEST: Sony NEX-5N – udana modernizacja
  MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
  Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona

  Powrót do listy aktualności
  Konkurs  Konkurs
  Nocą wszystko wygląda inaczej

  Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
  Nocą wszystko wygląda inaczej
   
  Ostatnio dodane zdjęcie:
  [30.11.2018]
  Autor:
  Ilona Idzikowska
   
  Dodaj swoje zdjęcie
  Przejdź do galerii
  Poprzednie konkursy
  Nagrody w konkursie

   


  AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
  Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
  Czas generacji: 0.462s.